אודותינו – האקדמיה ללימודי מדיטציה ואימון תודעתי


שלום, קוראים לי יולי ביילין ואני מייסדת ומנכ"ל של האקדמיה למדיטציה ואימון תודעתי.

בעשר השנים האחרונות אני עוסקת בפיתוח, הדרכה והוראה של קורסים בתחום של רפואה משלימה, טיפול ואימון.

האקדמיה למדיטציה ואימון תודעתי הוא בית ספר ומוסד שמטרתו הפצת מדיטציה וטכניקות של אימון תודעתי לאימון ופיתוח 32 אינטליגנציות, לבריאות, שינוי והעלאת איכות החיים, לכל החיים.

קראתי לבית הספר "אקדמיה" מפני שאני מייחסת חשיבות רבה מאוד לנושא של מדיטציה ומגישה אותו בצורה יסודית, רצינית ומקצועית מאוד, כמו באקדמיה. במהלך השנים בהם חקרתי, פיתחתי, תרגלתי והדרכתי מדיטציה, הבנתי כי הרבה מאוד אנשים הבינו אותה לא נכון, את 'מדיטציה' כמובן. למדיטציה יצא שם של משהו שמתאים להיפים שיושבים ברגליים משוכלות על מרגלות ההימלאיה, והאמת היא שמדיטציה היא דרך חיים של רוגע, שלווה, מיקוד ומצוינות היא חיונית במיוחד לזמן המודרני והמהיר בו אנחנו חיים היום.

חזון האקדמיה ללימודי מדיטציה ואימון תודעתי

המטרה והחזון שלקחנו על עצמנו הוא להפיץ את מדיטציה לכל אדם בכל מקום ובכל גיל ככלי פשוט לתרגול עצמי, לאימון 32 אינטליגנציות, לבריאות והצלחה.

החזון שלנו מתחלק לשלושה ספקטורים וקהלים:

  1. מגזר פרטי – קהל רחב.
  2. המגזר העסקי – ארגוני.
  3. ילדים – במסגרת מערכת החינוך, מגן חובה ועד תיכון.

1. מגזר פרטי – קהל רחב.

לפני שנים רבות, הגדיר ביל גייטס, האיש העשיר בתבל חזון מופלג לחברה אותה ייסד (מייקרוסופט) והוא: "מחשב על כל שולחן משרדי ובכל בית". אמנם כיום אנו מקבלים מציאות זו כמובנת מאליה, אך בעבר מדובר היה בחלום אוטופי.

החלום שלנו דומה והוא: "כיסא מדיטציה בכל בית, בכל משרד ולכל אדם". אנו שואפים להפיץ את מדיטציה i32 ככלי פשוט ויומיומי לתרגול המוני אך אישי של כל אדם כדרך לחיים של בריאות והצלחה.

2. המגזר העסקי – ארגוני.

לשלב את מדיטציה i32 ככלי לתרגול יומיומי, פשוט וטבעי, במסגרת ההתנהלות הארגונית של כל הארגונים בישראל (ובעולם), ולצורך הפגת מתח, יצירת מיקוד ובהירות מחשבה, מחוייבות לארגון ושיפור המצב הבריאותי של עובדים ומנהלים בארגון.

3. ילדים – במסגרת החינוך.

לשלב את מדיטציה i32 ככלי לתרגול יומיומי במסגרת החינוך החל מגיל גן חובה ועד לבתי ספר התיכוניים, לצורך יצירת מיקוד ובהירות מחשבה, שיפור והתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, פיתוח יכולות של הילדים ושיפור מצבפ הבריאותי של הילדים.
הטמעה של כלים אלו מגיל צעיר ככל הניתן תיצור תשתית יציבה ובסיס איתן לצמיחתו של מבוגר יצירתי, שליו, ממקוד ובריא יותר.

בנוסף, אקדמיה למדיטציה i32, מהווה בית ספר מקצועי ומוביל בישראל להכשרת מנחים ומדריכים מקצועיים להנחיית מדיטציה ודמיון מודרך בסטנדרטים גבוהים וגישה טיפולית / חינוכית / אימונית.

אקדמיה למדיטציה i32 נוסדה ומקיימת את פעילותיה באופן שותף החל משנת 2006, בפריסה ארצית.


מהי "מדיטציה i32"?

על פי שיטת לוסקי, לכל אדם יש 32 אינטליגנציות בפרופיל ייחודי, דרכן הוא מבין את החיים ובאמצעותן הוא יוצר מציאות.  את האינטליגנציות ניתן לאמן כמו שריר על פי הרצון החופשי. כל טכניקת מדיטציה מתוך "מדיטציה i32", מאמנת ומטפלת באופן טבעי באינטליגנציה מסוימת וכל מדיטציה יוצרת תוצאה שונה בנפש. "מדיטציה i32", מציגה טכניקות פשוטות של מדיטציה לצורך פיתוח ואימון 32 אינטליגנציות על פי שיטת לוסקי, יש לכל אדם בגוף ובנפש, כחלק ממבנה האישיות שלו.


מה הייחודיות של מדיטציה על פי חוכמת עץ החיים?

הייחודיות של מדיטצי העל פי חוכמת עץ החיים שהיא יוצרת קשר בין טכניקות של מדיטציה (עתיקות ומוכחות) לבין אימון יכולות מובחנות (אינטליגנציות) בנפשנו. כמו כן, "מדיטציה i32" מאפשרת התאמה אישית של מדיטציה לפי מבנה האישיות והצורך האישי של כל אחד.


טבלת 32 מדיטציות לאימון 32 אינטליגנציות

א – מדיטציית לוסיוגה ל – מדיטציית קונדליני 1 – מדיטציית אור זהוב
ב –  מדיטציית זזן מ – מדיטציית נשיפה 2 – מדיטציית אום
ג – מדיטציית תודה נ – מדיטציה בהליכה 3 – מדיטציית חיבוק
ד – מדיטציית אותיות השם ס –  מדיטציה עם מנטרה 4 – מדיטציית ריקוד
ה – מדיטציה עם נר ע – מדיטציית ג'יבריש 5 – מדיטציית ניקוי מחשבות
ו – מדיטציית המהום פ – מדיטציית הגב שלי 6 – מדיטציית התמזגות
ז – מדיטציית ריח צ – מדיטציה לפתיחת הלב 7 – מדיטציית התבוננות
ח – מדיטציית דיבוב מחשבות ק – מדיטציית חלימה 8 –  מדיטציית ריפוי – הילינג
ט – מדיטציה עם פרי ר –  מדיטציית שלום פנימי 9 –  מדיטציית חיבור לידע
י – מדיטציה דינאמית עם ידיים ש –  מדיטציית מה אני רוצה 10 – מדיטציה עם עץ
כ – מדיטציית במבוק חלול ת – מדיטציית שמיים  

 


יולי ביילין L.M.D – תפקידים:

יולי ביילין מורה למדיטציה– מאסטר בשיטת לוסקי L.M.D (מורה מוסמכת).
– מנכ"ל ובעלים של אקדמיה למדיטציה i32.
– מפתחת "מדיטציה i32" לאימון ופיתוח 32 אינטליגנציות ככלים לתרגול עצמי, טבעי ויעיל.
– רכזת מגמת פסיכותרפיה הוליסטית במכללת לוסקי. מורה מקצועית במכללת לוסקי.
– בעלת קליניקה פרטית לאבחון, טיפול ואימון אישי.
– חברת ועד מועצת ההסמכה הארצית של הלשכה למקצועות בריאות משלימים בישראל, אחראית על תחום מדיטציה ודמיון מודרך. 

לימודים והכשרה מקצועית:

מכללת לוסקי – מסלול ארבע שנתי להכשרת מטפלים, מאבחנים, מאמנים ומנחי קבוצות בשיטת לוסקי.
קורסים:
– קורס אנטומיה של הנפש – שיטת לוסקי 1,
– קורס אנטומיה של הנפש – שיטת לוסקי 2
– קורס "תרופות לוסקי" – כלים מעשיים לטיפול ואימון אישי דרך 32 אינטליגנציות,
– קורס מסע חוויה,
– קורס שפות מרובות – כלים מגוונים להנחיית קבוצות בשילוב אמנויות,
– עבודה פרטנית וקבוצתית דרך שפות שונות: מדיטציה, דמיון מודרך, שירה סיפור,
– קורס קבוצת התפתחות ומודעות עצמית,
– קורס עיסוי הוליסטי רפואי,
– קורס רייקי ו קורס הילינג רוחני 1+2,
– קורס פרחי באך,
– קורס דיקור בגישה קבלית,
– קורס הנחיית קבוצות בגישה הוליסטית + הנחיית עמיתים בשילוב אמנויות,
– קורס רפואה מערבית 1 – אנטומיה ופיזיולוגיה,
– קורס רפואה מערבית 2 – פתולוגיה וקריאת דוחות מעבדה,
– קורס פסיכודרמה שלב 1 + פסיכודרמה שלב 2,
– קורס פסיכותרפיה הוליסטית משולבת,
– קורס תזונה טבעית בריאה בגישה הוליסטית,
– קורס שיטות אבחון 1+2: מבחני אינטליגנציה i32, שאלון ערכי חיים, כירולוגיה, אותיות השם, קלפי יצירה, חוכמת הגוף והפנים, משפטי מפתח, תשאול חכם, פרופיל אישיות לפי עץ חיים,
– טיפולים קליניים + פרקטיקום מעשי 100 שעות קליניקה אחד על אחד,
– כתיבת תזה – פיתוח "מדיטציה i32".

קורסים מקצועיים נוספים:
– קורס תטא הילינג DNA 1+2
– קורס רייקי ו הילינג רוחני 1+2
– קורס NLP Master Practitioner + NLP Practitioner

על תהליך הפיתוח של מדיטציה i32

בהיותי בת 15, חוויתי גיל התבגרות סוער ולא פשוט. עודף, משקל, דיכאון והפרעות אכילה היו חלק מהדברים שהתמודדתי איתם כתוצאה מסיבות שונות. וכבר בגיל הצעיר הזה התחלתי לחפש אחר פתרון לכאב נפשי שחוויתי.

למזלי, "נפל לידי" ספר מיוחד ובו תוארו טכניקות שונות של מדיטציה לריפוי פנימי וליצירת שלום פנימי. כל כך הייתי זקוקה לזה שהחלטתי לתת לזה סיכוי. בלי שוטם ידע או רקע בנושא, הייתי מתיישבת על הרצפה של חדרי, עוצמת את עיניי ומנסה להפסיק לחשוב.

לא באמת ידעתי מה אני עושה ולא באמת גם קיבלתי תוצאות. במקום שהמחשבות ייפסקו, הם גברו והפכו למציקות עוד יותר. אך במקום להסיק מסקנות ולוותר, אמרתי לעצמי שכנראה אני עושה משהו לא נכון. לא יכול להיות שהתיאורים הנפלאים שמצאתי בספרים היו שקריים.

החלטתי להמשיך ולנסות עד שאגלה את התחושה הנפלאה הזו גם בתוכי, כמה זמן שזה ייקח. אחרי מספר ספרים, ידעתי את התיאוריה 100%, אבל הפרקטיקה הגיעה בזמנה, לאט לאט.

אמנם העיסוק החדש שלי הסיט ממני את העיסוק בתחושות לא נעימות וזה כבר היה הישג בלתי רגיל. אך המחשבות שמשהו לא בסדר איתי ושאולי אני לא אצליח לקבל את התוצאות הרצויות המשיכו להטריד אותי במקביל.

מתוך תסכול מגיע שינוי מפתיע!

ואז ערב אחד במפתיע, התחולל שינוי גדול וזכיתי לגלות את הסוד. לימים גיליתי שהסוד הזה הוא עיקרון מנחה בלימוד ותרגול מדיטציה של מתחילים.

אחרי ניסיונות כמעט נואשים החלטתי לוותר על "לנסות לעשות את זה נכון" ופשוט התיישבתי לעצום את עיניי ולהתבונן בשקט בבלגאן שהיה לי בראש. לא ציפיתי לקבל שום תוצאה. ואז זה קרה, תוך כדי ההתבוננות במחשבות שלי שמתי לב שהם החלו להיעלם ולשנות צורה. שמתי לב שאני יכולה לראות את המחשבות שלי כמשהו שהוא נפרד ממני ולראשונה בחיי המחשבות שלי הפסיקו להטריד ולהעציב אותי, הם פשוט היו שם, גם אני פשוט הייתי שם.

באותו הרגע הבנתי משהו על מדיטציה ועל מחשבות. הבנתי שמדיטציה זאת המנוחה שמתרחשת כאשר אתה מפסיק להתאמץ לקבל תוצאה מסוימת, כשאתה פשוט מרפה ונוכח.

התחושה הייתה כה חדשה ונעימה עבורי שבאותו הרגע ידעתי שאקדיש עוד הרבה מאוד זמן מהחיים שלי למדיטציה. באופן טבעי התחלתי לדבר על מדיטציה ולספר על סגולותיה לחברים שלי ולכל הסובבים שלי. התחלית לגלות שאני נהנית מאוד לדבר על מדיטציה, לתרגל מדיטציה וגם להראות לאחרים איך עושים את זה. כך נולד חלום, שיום אחד אוכל להפוך את המדיטציה למסגרת מסודרת וקבועה בחיים שלי.

המפגש עם לוסקי

נקפוץ 10 שנים קדימה בזמן – לרגע שבו החלטתי סוף כל סוף להגשים את הייעוד שלי וללמוד מקצוע טיפולי באופן מסודר.
לאחר בדיקות ומיונים מסודרים, נרשמתי למכללת לוסקי למסלול הכשרה ארבע שנתי להכשרת מטפלים, מאמנים ומנחי קבוצות בשיטת לוסקי.

במהלך ארבע השנים הבאות שקעתי כל כולי בעניין רב בלימודי שיטת לוסקי – פסיכותרפיה הוליסטית משולבת. למדתי קורסים רבים ומרתקים, ביניהם גם קורסים מובנים של הנחיית קבוצות, מדיטציה ודמיון מודרך.

אמנם ההכשרה שלי הגיעה אחרי מספר סדנאות וקורסים בנושא מדיטציה שהספקתי להשתתף בהם בארץ ובהודו, כאן זה היה שונה, זאת הייתה הכשרה מקצועית, למדתי להנחות ולהעביר הלאה את הידע שקיבלתי בצורה סיסטמתית ומובנית. גם התרגול האישי שלי של מדיטציה הלך והתעמק עוד ועוד.

התגלית – הקשר בין מדיטציה ושיטת לוסקי!

שיטת לוסקי העניקה לי את הידע המובנה על נפש האדם, גם הדברים שכבר גיליתי בתוכי הסתדרו פתאום לתוך תבנית בהירה ומובנת. הכול הסתדר כמו פאזל. שיטת לוסקי מציגה את מבנה נפש האדם ב-32 חלקים – 32 אינטליגנציות מוגדרות שמרכיבות ארבעה רבדים: רובד רוחני, רובד שכלי, רובד רגשי ורובד גופני. בריאות (וגם חולי) על פי שיטת לוסקי נוצרים כתוצאה מאיזון או שיבוש באחת או מספר אינטליגנציות. למדנו לאבחן ולטפל באינטליגנציות בכלים רבים, וגם דרך מדיטציה. פתאום התחלתי לראות שכל טכניקת מדיטציה שלמדתי ושתרגלתי, מאמנת ומטפלת