איך לעשות מדיטציה בבית

   ראשי >> בלוג מדיטציה i32 >> איך לעשות מדיטציה בבית

– רוצה לשפר את יכולת הריכוז שלך?
– רוצה להיפטר מהלחץ היומיומי ולהחזיר את השלווה לגוף ולנפש?
– רוצה לשמור על קור רוח בכל סיטואציה מלחיצה?

מאות של מחקרים מדעיים חדשניים מוכיחים שתרגילים פשוטים וטבעיים שנקראים "מדיטציה" ושמתבצעים במחשבה שלך, יכולים לתת לך את כל זה בקלות ובנוחות של הכורסה הביתית שלך.

אז, אם התשובה היא "כן", מדיטציה בהחלט תעזור לך!

להלן מדריך קצר של 6 צעדים פשוטים "איך לעשות מדיטציה בבית" שיעזרו לך לתרגל מדיטציה בבית ולשנות את תמונת חייך, לתמיד:

איך לעשות מדיטציה בבית1 . בחר את הזמן הנכון למדיטציה.

הכי מומלץ לעשות מדיטציה בבוקר, בזמן שהמוח שלך עדיין שקט ורגוע וכאשר אתה לא מנומנם. אם אתה רק מתחיל בתרגול, אפשר להתחיל בשלבים הראשונים 5-10 דקות של מדיטציה. לאחר מכן, כאשר תהפוך להיות מיומן יותר, תאריך את משך התרגול בהדרגה עד שתגיע ל-20-30 דקות של מדיטציה ביום.

2 . בחר את המקום הנכון למדיטציה.

נסה לתרגל מדיטציה בכל יום באותו הזמן ובאותו המקום. זמן ומקום קבוע יוצר הרגל מהר יותר ועם הזמן יהפוך לפעולה כמעט אוטומטית שלא דורשת ממך מאמץ. שים כיסא או כרית גבוהה בפינה של החדר שלך, או במרפסת שלך, או בכל מקום שנוח לך. הקדש את המקום הזה רק למדיטציה, אל תאכל או תשתה או תעשה שום דבר אחר מלמד מדיטציה בפינה הזו. וודא שהמקום נקי, מאוורר ושלא יפריעו לך. כבה את הסלולרי שלך ותאפשר לעצמך להיות רק עם עצמך. שב בנוח ומצא את התנוחה הכי נוחה לך, אבל לא נוחה מידי, כדי שלא תירדם. ודא שהגב והגוף שלך ישר ואתה לא מפעיל לחץ מיותר על חוליות עמוד השדרה.

3 . הרפה את גופך לפני מדיטציה

לפני שאתה מתיישב, נסה למתוח ולשחרר את השרירים של הגוף שלך. התמתח כלפי מעלה, מתח את הידיים לצדדים ומתח את הצוואר. כאשר הגוף שלך יהיה משוחרר הוא לא יפריע לך בתרגול. שב ותתחיל עם 3-4 נשימות עמוקות לתוך הבטן לספירה של 7 והרפה את הכתפיים. אם יש לחץ או מתח כלשהו בגוף שלך, עשה תנוחות גדולה ונשוף את המתח החוצה.

4. תרגל על בטן ריקה.

מומלץ לתרגל מדיטציה כאשר הבטן שלך ריקה (אך לא במצב שאתה רעב). בכל אופן, לא מומלץ לתרגל מדיטציה מייד אחרי ארוחה מפני שהגוף שלך כבד ועסוק בעיכול וסביר להניח שתירדם או לא תוכל להתמקד בתרגיל.
שוב, הזמן האידאלי הוא בשעות הבוקר, או לאחר פעילות גופנית. בכל מקרה, כל זמן אחר פנוי שיש לך זה גם טוב.

5 . בחר את הטכניקה שמתאימה לך.

ישנן מאות של טכניקות שונות של מדיטציה. כל מדיטציה היא תרגיל שפועל באופן שונה ומוביל אותך לרגיעה באופן אחר. מומלץ להתנסות במספר טכניקות ומתוך ההתנסות לבחור את הטכניקה שהכי מתאימה לך. כאשר ההתאמה תהיה נכונה, התרגול שלך יהיה קל ופשוט. בין הטכניקות: מנטרה, מיקוד בנשימה, התבוננות בגוף, דמיון ועוד. (ראה: סוגי מדיטציה) שים לב, אין מחקרים השוואתיים שמראים על עדיפות של טכניקה זו או אחרת, כך שכל טכניקה שאתה מתרגל וזה טוב בשבילך, will do.

6. קח את זה בקלות, אל תתאמץ ואל תיקח את זה ברצינות מידי.

מדיטציה היא ביצוע של תרגיל בצורה נעימה, קלה וחסרת מאמץ. לא ניתן לכפות את הרגיעה או להביא אותה בכוח. לכן, אל תיקח את התרגול שלך יותר מידי ברצינות, גש לזה בגישה קלילה ומהנה. החלף מידי פעם את הטכניקה אותה אתה מתרגל והכי חשוב – תהנה.

 

רוצה לגלות את הסודות של מדיטציה i32 לבריאות ולחיים שלך?

רוצה להעמיק את התרגול שלך?

רוצה לחוות שיעור בקבוצה עם מורה מנוסה?

רוצה להרחיב את ארגז המדיטציות שלך ולהכיר טכניקות חדשות ונפלאות בשבילך?

לחץ כאן והצטרך לבוקר מבוא הקרוב שבו תגלה את כל העובדות המדהימות

כיצד מדיטציה i32 יכולה לשנות את המוח שלך וליצור עבורך חיים של רוגע ובריאות יוצאת מן הכלל. 

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן