איך לפרוץ דרך בחיים?

חכם אחד טייל עם תלמידו הצעיר, כשמרחוק הבחינו במקום דל ועלוב. בהגיעם פגשו בצריף ישן והרוס, זוג הורים ואת שלושת ילדיהם. כולם יחפים ולבושים בבגדים מרופטים ומלוכלכים. ניגש החכם לאב המשפחה ושאל אותו: "בסביבה זו אין מקורות עבודה וגם לא מרכזי מסחר, כיצד אתה ומשפחתך מצליחים לשרוד?" והאיש השיב: "החיים שלנו אכן קשים, אך את הישועה שלנו, אנו מקבלים מפרה קטנה שברשותנו. היא מניבה עבורנו כמה ליטרים של חלב ביום. את חלקו אנו מחליפים במזון בעיר הסמוכה, ומחלק אחר אנו מכינים יוגורט וגבינה לעצמנו וכך אנו שורדים."

החכם הודה לו על המידע, בירך את המשפחה בשלום, והמשיך עם התלמיד לדרכו. במהלך הדרך פנה החכם לתלמידו וצווה עליו: "מצא את הפרה הקטנה, קח אותה לקצה ההר ודחף אותה לתהום". התלמיד המבועת התנגד למורו וניסה להניעו מבקשתו, באומרו כי הפרה הקטנה היא אמצעי המחייה היחיד של המשפחה, אבל החכם המשיך בשלו. התלמיד הנרגז ביצע את פקודת מורו למורת רוחו. הוא מצא את הפרה הקטנה, הוביל אותה לקצה ההר ודחף אותה לתהום".

כעבור מספר שנים, מלא רגשי צער וחרטה, החליט הצעיר לעזוב את מורו ולחזור לאותו מקום כדי להתוודות בפני המשפחה על מעשיו, להתנצל ולהציע את עזרתו. כשהגיע למקום ראה שהסביבה השתנתה, העצים פרחו, הבית חודש והילדים שחקו בחצר בבגדים חדשים. הצעיר ניגש לאב המשפחה ושאל אותו: "כיצד הצלחת לשפר את פני המקום ולשנות את חייך וחיי משפחתך באופן משמעותי שכזה?" והאיש השיב בשמחה והתלהבות: "פעם הייתה לנו פרה קטנה שנפלה לתהום ומתה, מאותו רגע היינו חייבים לעשות דברים אחרת ולפתח מיומנויות חדשות שקודם לא ידענו שאנו מסוגלים להן. כך הצלחנו להגיע להישגים שהנך רואה".

(מקור הסיפור: הגיע במייל)

 

כפי שאתם רואים,

אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים מתקשים לפרץ דרך בחיים שלהם, הוא – אזור הנוחות.

ומכאן ההמלצה – הקדישו יום אחד בשבוע שבו תעשו מידי שבוע פעולה אחת שמוציאה אתכם מאזור הנוחות שלכם.

מהי הפעולה הזו?

שאלו את עצמכם: מה לדעתי הפעולה שיכולה לקדם אותי ואת היעדים שלי אבל אני נמנע ממנה זמן רב או מרגיש לא בנוח עצם המחשבה על הפעולה הזו –

זו הפעולה שאתם חייבים לעשות!

זיכרו: אחת לשבוע באופן קבוע. אחרת לא תקבלו תוצאה.

ועוד שיטה מדהימה לפרוץ דרך – לתרגל מידי יום 20 דקות של מדיטציה.

מדיטציה הוכחה באמצעות מאות ואף אלפי מחקרים מדעיים כטכניקה פשוטה ויעילה ליצירת חיבורים חדשים במוח שלכם ומעניקה לכם בזאת – יצירתיות, מחשבה פורצת דרך, רעיונות חדשים ובעצם – חוכמה גדולה יותר. מעבר ליתרונות הבריאותיים הנוספים (והרבים) שהוכחו לזכותה של מדיטציה – היא גם תהפוך אתכם לממוקדים ובעלי זיכרון טוב יותר.

 

רוצים לשמוע עוד על הסודות של מדיטציה i32 לבריאות ולחיים שלכם?

הצטרפו לבוקר מבוא הקרוב (פרונטלי או דיגיטלי) ותגלו את כל הסודות – כל הפרטים ממתינים לכם כאן