אפקט פלצבו – כל האמת מאחורי תופעת הפלצבו

   ראשי >> מאמרים ומחקרים על מדיטציה >> אפקט פלצבו – כל האמת מאחורי תופעת הפלצבו

פלצבו הוא תכשיר הנראה בהתחלה כתכשיר תרופתי רגיל ויכול לבוא בצורה של כדור, טיפות, משחה וכד' – אך בעצם, אין בו שום תכשיר רפואי בכלל.

המכנה המשותף בין כל תכשירי הפלצבו הוא שאינם מכילים שום מרכיב כימי פעיל  המיועד לטיפול רפואי או השפעה פיזית כלשהי על הגוף או הנפש.

כיצד ואיפה משתמשים בפלצבו?

אפקט פלצבואחד השימושים העיקריים בפלצבו מתקיים בתחום המחקר המדעי. כאשר קבוצת חוקרים מנסים לגלות את ההשפעה האמיתית של תרופה חדשה, הם בודקים אותה על קבוצת ביקורת עם משתנה שנקרא "פלצבו". משתתפי המחקר מחולקים בדרך כלל לשתי קבוצות: קבוצה אחת מקבלת את התרופה האמיתית והקבוצה השניה מקבלת תכשיר פלצבו. לדוגמא, במחקר אשר עוסק בבדיקה של תרופה חדשה להורדת לחץ דם, קבוצה אחת תקבל את התרופה האמיתית והקבוצה השנייה תקבל תרופת דמה אשר אינה מכילה שום מרכיב רפואי פעיל, בעצם, מה שנקרא בעברית – אינבו.

באופן הזה, חוקרים יכולים להשוות את ההשפעה של התרופה בין הקבוצה הראשונה לבין הקבוצה השנייה ולהסיק את המסקנות המדעיות לגבי היעילות של התרופה. לפעמים, קורה שהתוצאה בין שתי הקבוצות היא שווה ולכן לא ניתן להוכיח את עניין היעילות של התרופה החדשה. מצד שני, מחקרים מסוג זה מחזקים שוב ושוב את העוצמה הבלתי ניתנת לערעור של כוח מחשבה או כוח אמונה. כלומר, עצם האמונה שהחולה קיבלת תרופה חדשה אשר הולכת "לרפא" אותו ולהשפיע על מדד רפואי כלשהו, גורמת לשינוי במצבו הבריאותי ללא התערבות של חומר כימי פעיל.

בשנים האחרונות, התוצאות המפתיעות ומפליאות של אפקט פלצבו הולכים אף רחוק יותר ונכון להיות קיימים מחקרים אשר נעשים בזמן ניתוחים אמיתיים. קבוצה אחת עוברת הליך של ניתוח שנקבע להם וקבוצה שנייה עוברת ניתוח מדומה כאשר המנתח מרדים אותם, מבצע חתך באזור הניתוח ובזה זה נגמר. ההפתעה הגדולה היא שאפילו מחקרים אמיצים ומהפכניים מהסוג הזה מראים לרוב תוצאות זהות בין קבוצת המנותחים האמיתיים לבין קבוצת האנשים שעברו ניתוח מדומה.

~ אפקט פלצבו – כל האמת מאחורי תופעת הפלצבו ~

העובדה הזו שמה באור שונה לחלוטין את עניין המחשבה והאמונה האישית של החולה ומעלה שאלה חשובה מאוד, האין הכל זה רק אפקט פלצבו?

להלן סרט דוקומנטרי באורך מלא ששופך אור על התופעה המפליאה הזו – אפקט פלצבו – כוח האמונה שלך.

מה הקשר בין אפקט פלצבו למדיטציה?

אפקט פלצבו מוכיח שלאמונה שלך יש כוח מכריע והשפעה מוחלטת על מצבך הבריאותי. אמונה היא התגבשות של מחשבה שחוזרת על עצמה. אדם אשר אינו יודע כיצד לנהל את המחשבות שלו, ימצא את עצמו עם אמונות שליליות ואף הרסניות. 

מדיטציה היא כלי פשוט, טבעי ויעיל שמטרתו ללמד אותך כיצד לנהל את המחשבות שלך: להסיר מחשבות שליליות ולשתול במקומן מחשבות חיוביות.

כאשר ראשך יהיה מלא במחשבות בהירות וחיוביות, האמונות שלך יהיו בהתאם ומצבך הבריאותי ישתפר פלאים.

אז מה היית רוצה לשפר במצבך הבריאותי?
– שינה טובה יותר?
– תחושת רווחה בגוף?
– מערכת חיסון חזקה יותר?
– פחות כאבי שרירים?
– להסיר את הכאב ראש?
– להסדיר פעולת מעיים?
– להוריד לחץ דם?
– להאיץ חילוף חומרים ולהוריד משקל עודף?
– ומה עוד….?

רוצים לשמוע עוד על העוצמה המופלאה של מדיטציה וכיצד זה יכול לחולל שינוי חיובי משמעותי
בבריאות שלכם ובחיים שלכם?

הצטרפו לסדנת המבוא שלנו >> סדנת תגלית מדיטציה i32, וגלו את כל היתרונות!

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן