סיפור עם יפני

~ הבית עם אלף המראות ~

הבית עם אלף המראותלפני שנים רבות, בכפר קטן ורחוק, היה מקום מיוחד במינו: 'הבית עם אלף המראות'.

כלב קטן ושמח שמע על המקום הזה והחליט לבקר בו. כשהגיע אל הבית, קיפץ בשמחה במעלה המדרגות היישר אל הדלת הראשית. הוא הביט מבעד לדלת כשאוזניו זקופות וזנבו מקשקש בהתלהבות. להפתעתו הרבה, מצא את עצמו מביט באלף כלבים קטנים ושמחים מקשקשים בזנבם בלא פחות התלהבות ממנו.

הוא חייך חיוך ענק, ואלף פרצופים שמחים החזירו לו חיוכים חמים וחברותיים. כשעזב את הבית חשב לעצמו: "איזה מקום מדהים. אני אבוא לבקר פה לעיתים קרובות."

באותו הכפר היה כלב קטן נוסף. הוא לא היה שמח במיוחד. יום אחד גם הוא החליט ללכת לבדוק את הבית. הוא הגיע אליו, טיפס בכבדות במדרגות והציץ מבעד לדלת. לפתע הוא ראה אלף כלבים עם פרצופים מאוד לא נחמדים, בוהים בו. הוא החל לחשוף לעומתם שיניים, ונבהל כל כך כשראה אלף פרצופים חושפים אליו שיניים בחזרה. הוא עזב את הבית, ובדרכו לכפר חשב לעצמו: 
"איזה מקום נורא. אני בחיים לא חוזר לשם יותר."

על פי שיטת לוסקי, אינטליגנציה של כוח התבוננות היא היכולת הרגשית שלנו להתבונן בעולם ולהבחין שבעצם העולם החיצוני הוא משוב ומראה לעולם הפנימי שנמצא בתוכנו.

האם קרה לכם לשים לב שביום שאתם יוצאים מהבית במצב רוח טוב ומרומם, כאילו כל האנשים ברחוב מחייכים ושמחים, הרמזורים ירוקים, הכל מסתדר לכם לטובה בלי מאמץ מיוחד?

והאם קררה לכם שיצאתם מהבית במצב רוח שלילי, כעוס או עצבני וכל מה שראיתם לנגד עיניכם זה אנשים עצבניים וכועסים, פקקים איומים, רמזורים אדומים וכאילו הכל פעל לרעתכם?

התופעה הזו נקראת אפקט המראה או אפקט המשוב של החיים וזה בא להראות לנו שהעולם הוא שיקוף של מי ומה שהננו.

העובדה הזו מעניקה לנו כוח גדול להשפיע ולחולל שינוי חיובי בחיים שלנו ובעולם שבו אנו חיים כי זה אומר שכל מה שעלינו לעשות זה לשנות את מי ומה שאנחנו על ידי שינוי המחשבות והרגשות שלנו.

מדיטציה היא כלי עתיק, טבעי ויעיל ביותר שעומד לרשות האנושות מאז ומתמיד ומעניק לנו את היכולת להתבונן פנימה לתוך הנפש שלנו, להבחין במחשבות וברגשות שהופכים את החיים שלנו ללא נעימים ולחולל בהם שינוי לטובה.

רוצים להתחיל ללמוד ולתרגל מדיטציה ולחולל שינוי חיובי בחיים שלכם?

הצטרפו ל >> קורס מדיטציה למתחילים וצרו את השינוי בקלות ובמהירות.

.