הטיפול שהקים משותקים מכיסא גלגלים

   ראשי >> מאמרים ומחקרים על מדיטציה >> הטיפול שהקים משותקים מכיסא גלגלים

"הטיפול שהקים משותקים מכיסא גלגלים"

"תאי הלחץ בבית החולים אסף הרופא הם המרכז הגדול ביותר בעולם מבחינת היקף המחקר בטיפול בתאי לחץ. מי שנכנס לשם יכול לשפר את יכולות החשיבה שלו לקראת קצה הפוטנציאל – קשי תפיסה החלו לקרוא ומגמגמים החלו לשיר. הצצה לפיתוח המהפכני שעוצר את ההזדקנות ולפעמים מחזיר את המוח שנים אחורה" MAKO

מצאתם את הכתבה מעניינת? המשיכו לקרוא וגלו עוד דברים מעניינים מאוד…

אין חיים בלי חמצן, חמצן חיוני לגוף, לכל תאי הגוף ללא יוצא מן הכלל. מהסיבה שלתאים אין יכולת לאגור חמצן, כל רגע ללא חמצן יכול לפגוע בתאים והראשון שנפגע הוא המוח. תאי מוח שנפגעים נכנסים למצב של "תרדמת" והופכים להיות לא פעילים, מה שפוגע בתפקודים שונים וזאת בהתאם לחלק של המוח שנפגע.

אחד הסימפטומים של סטרס ולחץ תמידי הוא נשימה שטחית שבתורה מכניסה לגוף רמות נמוכות של חמצן. במצב של סטרס כרוני הגוף נמצא במחסור קבוע של חמצן ולכן האדם הלחוץ יסבול ממגוון רחב של סימפטומים לא נעימים אשר חלקם נובעים מחוסר חמצן. בין הסימפטומים יכולים להיות: חוסר ריכוז, בעיית זיכרון, קשיי שינה, נימול באצבעות או חלקים אחרים בגוף, דופק מהיר, התנשפות, פיהוקים מרובים, חיוורון, נימול ועקצוץ בפנים ובגפיים, לחץ בחזה, כאב ראש, ועד לתחושה של עילפון.

הרפואה הקונבנציונלית בדרך כלל תזהה את הסימפטומים האלה כסימפטומים של חרדה והטיפול הקונבנציונלי מציע למטופל כדורים נוגדי חרדה, אשר לרוב אינם מטפלים בשורש הבעיה.

שורש הבעיה הוא ברור – עודף סטרס שמוביל, בין היתר לחוסר חמצן בגוף ובמוח.

תוכלו למצוא כאן באתר מגוון מאמרים שמדברים על דרכים טבעיות להורדת הסטרס, כעת אתייחס לסימפטום השני – חוסר חמצן.

איך לטפל בסימפטום הלא נעים הזה?

שימוש בתוספים של חמצן יגדיל את רמות החמצן שלך, אבל יש דרכים טבעיות ופשוטות שיכולות לעזור ולהגביר את רמות החמצן שלך, את זרימת הדם ואת היכולת של הגוף שלך לקחת את החמצן הנוסף ולהשתמש בו ביעילות רבה יותר.

להלן 10 טיפים פשוטים שיכולים להגדיל במידה ניכרת את רמות החמצן שלך ואת איכות החיים.

10 רעיונות יעזור לשפר את רמות החמצן שלך

הטיפול שהקים משותקים מכסא גלגלים1. פתח את החלונות שלך.
אוויר צח יביא חמצן נוסף לתוך הבית שלך. בכל פעם שאתה מדבר או פותח את הפה שלך, אוויר צח המכיל רמות חמצן גבוהות יותר נכנס לתוך הגוף שלך. מקומות גבוהים ויבשים יותר (כמו הרים) מכילים באופן טבעי רמות חמצן גבוהות יותר מאשר אזורים נמוכים ולחים לכן נסה לבלות יותר בהרים ובמקומות עם אוויר יבש.

2. צמחים. 
הצמחים פועלים בדיוק להיפך מאיתנו, כאשר הם לוקחים דו תחמוצת הפחמן ומוציאים חמצן. צמחים חיים וירוקים בבית שלך יפחיתו את רמות הפחמן הדו חמצני ויגדילו את רמות החמצן.

3. חומצות שומן חיוניות.
חומצות שומן חיוניות כמו ויטמין F יגדילו את כמות החמצן מפני שהוא מעלה את ההמוגלובין בדם, שהוא זה שנושא את החמצן. הגוף לא יכול לייצר חומצות שומן חיוניות כגון חומצה לינולאית וחומצה אלפא לינולנית, ולכן אתה צריך לאכול מזונות המכילים חומצות אלה. חומצות שומן חיוניות נמצאות בכמות המירבית וביכולת ספיגה אופטימלית של הגוף בשומנים טבעיים ובריאים מן החי ומן הצומח כגון: חמאה, ביצים, שמן קוקוס, אגוזי מקדמיה, אזוגי מלך, בשר שומני, אבוקדו (כולל שמן אבוקדו), דג סלמון, סרדינים.

4. פעילות גופנית.
גם כמות קטנה של פעילות גופנית יעזור לשפר את מצב הנשימה שלך, ככל שקצב הנשימה מאיץ והנשימה מעמיקה כך גדלה היכולת של הריאות שלך לספוג יותר חמצן.

5. הגדל את צריכת המים שלך.
מים מורכבים בין היתר מחמצן. על ידי הגדלת צריכת המים שלך אתה יכול להגדיל את כמות החמצן בגוף.

6. הוסף ירוק לתזונה שלך.
מיץ ירוק טרי ונא מועיל מאוד לספיגת חמצן מפני שהוא מלא בויטמינים ומינרלים אשר הגוף שלך מנצל כדי לסייע ספיגה של חמצן.

7. לאכול מזונות עשירים בברזל.
התזונה שלך יכולה להשפיע ברצינות על רמות החמצן שלך. מזונות מסוימים יכולים לעזור לך לשפר את רמות החמצן בדם באופן טבעי. מזונות עשירים בברזל כגון בשר, עוף, דגים, ירקות עלים ירוקים, כפי שהם יכולים לשפר את חוסר ברזל, אשר בתורו משפר את רמות החמצן בדם.

8. נוגדי חמצון. 
אכילת נוגדי חמצון מאפשרת לגוף להשתמש בחמצן ביעילות רבה יותר, כך שהוא נכנס למחזור הדם בכמויות המתאימות. נוגדי חמצון כוללים ויטמין A, ויטמין C, ויטמין E וקואנזים Q10. דוגמאות של מזונות עשירים בנוגדי חמצון כוללים אוכמניות, חמוציות, לבבות ארטישוק, תותים, שזיפים ואוכמניות.

9. לאכול מזון ירוק נא.
מזונות עשירים בחמצן יכולים להגדיל באופן טבעי את רמות החמצן בדם. שלב בתזונה שלך ירקות ירוקים כמו כרוב, ברוקולי וסלרי כדי להגביר את רמות החמצן שלך ואת היכולת שלך לנשום בקלות גדולה יותר.

10. מדיטציה.
מדיטציה יומית או פשוט פשוט לשבת בשקט ולהתמקד בנשימה שלך בעודך לוקח נשימות עמוקות במשך כמה דקות יכול לעזור מאוד בהפחתת הלחץ ושיפור צריכת החמצן שלך. הוכח שרמות לחץ גבוהות הופכות את הנשימה שלך לשטחית יותר ונשימה שטחית מכניסה משמעותית פחות חמצן לגוף שלך. אנשים שחווים רמות לחץ גבוהות, בשל הסיבה הזו, לעתים לוקים בהיפרוונטלציה מה שגורם להם לחוש ולחוות סימפטומים לא נעימים כגון: נימול באצבעות וחלקים אחרים בגוף, לחץ בחזה, סחרחורת ואף תחושה של עילפון, מה שמגביר את רמות החרדה והסטרס שלהם.

על מנת לעזור לך להסדיר ולהרגיע את הנשימה שלך, להכניס יותר חמצן לגוף ולהפחית משמעותית את רמות הסטרס שלך (סטרס הופך את הנשימה לשטחית, כזו שמכניסה פחות חמצן), אנחנו שמחים להשיק את הקורס הדיגיטלי יוצא הדופן שתוכל לקחת בנוחות הכורסה הביתית שלך וללמוד בקצב אישי בכל זמן ומכל מקום.

לחץ כאן לפרטים מלאים על קורס מדיטציה i32 למתחילים דיגיטלי
שיהפוך אותך לרגוע יותר, חכם יותר, ממוקד יותר, שמח יותר >> הגרסה הכי טובה של עצמך.

רוצים להשתתף בקורס פרונטלי (בתל אביב ובכפר סבא)?

לחצו כאן והצטרפו לקורס מדיטציה i32 למתחילים הקרוב
בתל אביב (במכללת סמינר הקיבוצים) או בכפר סבא (במכללת בית ברל).

והנה עוד שני סרטונים מעניינים שכוללים תרגול קצר בן 5 דקות של מדיטציית מודעות בנשימה ותרגיל לשחרור בית החזה והגדלת נפח הנשימה.

מחכה לתגובות ושאלות שלכם בנושא 🙂

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן