הילינג בשיטת לוסקי מול ביואורגונומי

מה זה ביואורגונומיהילינג, (מאנגלית: Healing; הבראה, ריפוי, מציאת מזור) רפואת אנרגיה, טיפול באנרגיה, ריפוי באנרגיה, או ריפוי רוחני. דרך טיפול וענף של רפואה אלטרנטיבית, הפועלת מתוך אמונה שמרפא יכול לתעל את אנרגיית הריפוי, לאדם שביקש עזרה, באמצעות שיטות שונות: באמצעות ידיים, לריפוי חוליים וכאבים, באמצעות מגע כפות הידיים או השראה ללא מגע ישיר כלל, או אף טיפול שבו המטופל והמטפל נמצאים במקומות שונים. בעולם קיימות אסכולות שונות של הילינג, או ריפוי באנרגיה. הוא ידוע בתור ריפוי שדה אנרגטי חי (biofield), ריפוי רוחני, ריפוי מגע, ריפוי מרחוק, טיפולי מגע, רייקי, או צ'י קונג ועוד. הריפוי הרוחני הוא במידה רבה לא דתי: מתרגלים לא רואים דווקא את האמונה הדתית המסורתית כתנאי מוקדם לביצוע הריפוי.

הילינג הינו ריפוי. טכניקת הילינג היא טכניקה בה האדם שמתרגל אותה הופך להיות מרפא ומאפשר תהליך של ריפוי טבעי וספונטני אצל המטופל, הוא עצמו או אדם אחר.

המשותף בין כל צורות הריפוי הללו הוא שהריפוי באופן הזה מסתמך על היכולת הטבעית של גוף לרפא את עצמו כאשר המרפא משתמש כזרז –להאצת תהליך הריפוי והנעה והזרמה של אנרגיית הריפוי בגוף המטופל.

גישות שונות משתמשות ונעזרות גם בסמלים, כלים ותהליכים שונים של מדיטציה ודמיון מודרך כחלק אינטגרטיבי מתהליך הריפוי. התהליך השלם כולל התכווננות, ברכה או טקסט מסוים אותו משנן המטפל, הגנות אנרגטיות ותהליך מובנה ומסודר של העברת אנרגיה למרכזים אנרגטיים ואיברים בגופו של המטופל לפי סדר מסוים וקבוע מראש.

ניתן לבצע הילינג לכל אדם ובכל גיל, להילינג אין תופעות לוואי שליליות, להיפך, המטופל והן המטפל יוצאים בדרך כלל לאחר תהליך של ריפוי שלם בתחושה של נינוחות ושלווה עמוקה, לעתים אף תחושת אופוריה וריחוף נעים.

הילינג בשיטת לוסקי

הייחודיות של שיטת הילינג זו היא בכך שצורת ריפוי זו מסתמכת על מקורות קבליים עתיקים ועל ידע קבלי סודי שבא מספר יצירה המשויך לאברהם אבינו, בפרשנות מודרנית ומעשית של שיטת לוסקי בפיתוחו של ד"ר דני לוסקי.

ידע זה בן כ-3800 שנה ומכיל בתוכו סודות גנוזים באשר לנקודות אנרגטיות עוצמתיות לאורך הגוף הפיזי והאנרגטי של האדם. השיטה משלבת עבודה עם אותיות ומספרים אשר מקושרים לאיברים השונים בגוף ולתכונות בנפש ומאיצים תהליכי ריפוי. האותיות והמספרים הם כמו קודים, כמו מפתחות שפותחים את המנעולים של האיברים והמערכות השונות ומאפשרים זרימה של אנרגיה ו"התנעה" של תהליך ריפוי עמוק ושורשי.

הילינג רוחני קבלי רוחני הוא תהליך חינוכי נרכש. חינוך של המטופל את עצמו. הילינג רוחני קבלי הוא פתיחה אנרגטית של נתיבות ואינטליגנציות חסומות לצורך שינוי ערכי חיים. זוהי שיטת ריפוי באמצעות איזון בין הרצון לקבל ובין הרצון לתת.

הרצון לקבל על מנת לתת הוא כיוון הזרימה שמאפשר קיום הערך “ואהבת לרעך כמוך”. זרימת אנרגיה בין המקבל ובין הנותן יוצרת את קו האמצע כנקודת האיזון בין ימין ושמאל. ריפוי במשמעותו הרוחנית הוא צמיחה תמידית אשר כתוצאה ממנו מתרחש טיפול מונע. תחזוקה שמונעת קלקול. וכך במקום לתקן לאחר קלקול ההילינג מאפשר פתיחת נתיבות וערוצים והבנה שמאפשרים ביצוע פעולות מנע ושינוי ערכי.

הילינג רוחני קבלי זו מהות, דרך חיים ותפיסת עולם המקיפה את ההוויה האנושית דרך 32 ערכי חיים בארבע רמות: פיסית, רגשית, שכלית ורוחנית.

הילינג רוחני היא אנרגיה של אהבה שהמקור שלה הוא מקור הבריאה. זו ההוויה – חווית התנקות שניתן להשיגה בכל אחד משלושים ושתים האינטליגנציות ובדרכים מגוונות. כלומר בכל דרך בה עוברת אנרגיית חיים מאדם לאדם.

כדי להיות מטפל בהילינג רוחני יש לעבור חניכה על ידי מורה מוסמך. החניכה היא פתיחה של שלושים ושתים הנתיבות על ידי “מפתחות” – קודים שמעביר מורה לתלמיד. לאחר החניכה האנרגיה שוכנת שם כל החיים.

תהליך הריפוי מתבצע ע”י הנחת ידיים של המטפל על גוף המטופל, שפשוף, לישה, מריחה, מעיכה, צביטה, ניעור, ליטוף, עיסוי, תיפוף, לחיצות, גלגול, הנעה, מתיחה, טלטול, השמעת קולות, שימוש באבנים וצמחים. תנועת אינסוף בין איברים לחיזוק הקשר בין ערכי חיים.

הילינג זה הוא תהליך שבו לומדים כיצד לחולל שינוי לכל החיים תוך פתיחה אנרגטית עוצמתית של יכולות, כישורים ותכונות אישיות.

דרך התהליך ניתן להתחבר למאגר של אנרגיה טהורה, אנרגיה של אהבה וחמלה שמחוללת ריפוי מידי בחיים. האנרגיה הזו מטהרת את הגוף ואת הנשמה. בתהליך ההילינג משתמשים בסמלים מקודשים ועתיקים וגם באותיות עבריות ומספרים שמקושרים לאיברים ואזורים בגוף ובנפש על פי חכמת הקבלה העתיקה. סמלים אלה מאיצים את תהליך הריפוי בגוף ובנפש.

ביואורגונומי

ביו-אנרגיה שימושית, או בשמה הנפוץ והמוכר יותר- ביואורגונומי, היא שיטה המאבחנת ומטפלת באדם ע"י זימון הגוף האנרגטי שלו וטיפול בו, כאשר משם מחלחל הטיפול אל הגוף הפיזי בצורה קלה ונעימה.

זוהי שיטה שגילה ופיתח רפי רוזן בתחילת שנות השמונים . ביואורגונומי – היא תקשור עם תת- המודע "ועם עוד כמה וכמה ישויות"

שיטת האבחון מבוססת על חישת אנרגיה ותדרים, אך בניגוד לשיטות השונות המשתמשות בידיים כדי לחוש ולטפל (רייקי, הילינג), ביו-אנרגיה מתבססת על חישת אנרגיה באמצעות העפעוף של המטפל.

אחת התגליות הגדולות הייתה כי העפעפיים, בנוסף להיותם שרירים הנעים באופן בלתי רצוני, הן האיבר הרגיש ביותר בגוף האדם, והן רגישות עד כדי כך שהן מסוגלות לחוש תדרים אנרגטיים.

חישת האנרגיה באמצעות העפעוף עדינה ומדויקת הרבה יותר מאשר באמצעות הידיים, ובנוסף לכך אופציות הטיפול הנן כמעט בלתי נדלות. המטופל שמבקש עזרה, בעצם מאפשר למטפל לשאול את תת- המודע שלו שאלות רבות, ולקבל תשובות שייתכן ואינן נמצאות כלל ברמת המודע. כך לדוגמא, ניתן לשאול מה מקורה של מיגרנה ולגלות כי המקור כלל אינו פיזי כי אם רגשי, ונובע מטראומה שאירעה בגיל מסוים והשאירה את חותמה בגוף הפיזי. כך, למען האמת, ניתן לפתור בעיות רבות המטרידות מטופלים במשך שנים: כאבים, דלקות, אלרגיות, חרדות ופחדים, דפוסים בלתי רצוניים וכמעט כל תחושה לא נעימה – מקורם של אלו אינו בהכרח פיזי, אלא, בעיקר, רגשי-חשיבתי המשפיע על החלק הפיזי, גם אם המטופל אינו מודע לכך שזהו המקור.

חשוב להבין שכל אירוע שאנו חווים, גם אם הינו חיובי כגון נישואין או לידה, משאיר את חותמו בגופינו. כך גם, כל מצוקה רגשית חזקה שחשנו, בהלה, מתח חזק או כאב, השאירו את חותמם בגופינו, ועשויים באופן מידי או עם השנים ליצור חסימות אנרגטיות, המשפיעות בסופו של דבר על רבדים רבים בחיינו.

במהלך הטיפול מעלה המטפל, דרך האנרגיה של המטופל, את מקורן של החסימות (אירועי העבר שהשאירו את חותמם בגוף), מתוך תת-המודע אל המודע, ולאחר מכן מנקה את הגוף האנרגטי מן החסימות שנוצרו, בעזרת טכניקה פשוטה (אף היא אנרגטית בלבד).

"חברים" אנרגטיים כמו מערבלים קוסמיים, ישויות אור ועוד שאינם נראים (לרוב האנשים) עוזרים לנו במשך כל הטיפול, אין צורך להאמין בהם או לפחוד מהם. המטפל, בזמן לימודיו, מתחבר לתדר האנרגטי, אותו תדר שבלעדיו לא תהיה כל הצלחה בטיפול.

טבלה השוואתית:

  הילינג בשיטת לוסקי ביואורגונומי
מפתח השיטה ד"ר דני לוסקי רפי רוזן
השיטה מבוססת מקורות קבליים עתיקים ועל ידע קבלי סודי שבא מספר יצירה המשויך לאברהם אבינו ממצאיו של וילהלם רייך, מדען, רופא ואחד מתלמידיו של פרויד
מטרת השיטה ריפוי וטיהור הגוף והנשמה ריפוי הגוף והנשמה
מקור הריפוי שיטת ריפוי אנרגטית שיטת ריפוי אנרגטית
דגש על מקור הבעיה או הסימפטום? השיטה עוסקת במקור הבעיה ולא בסימפטום השיטה עוסקת במקור הבעיה ולא בסימפטום
מהות השיטה פתיחה אנרגטית של נתיבות ואינטליגנציות חסומות לצורך שינוי ערכי חיים שיטה המאבחנת ומטפלת באדם ע"י זימון הגוף האנרגטי שלו וטיפול בו
התהליך מתבסס על התחברות עם אנרגיה של אהבה שהמקור שלה הוא מקור הבריאה תקשור עם תת- המודע עם עוד כמה וכמה ישויות

 

כיצד מתבצע הריפוי פיזית? תהליך הריפוי מתבצע ע”י הנחת ידיים של המטפל על גוף המטופל- קיים מגע במהלך הטיפול ריפוי מתבסס על חישת אנרגיה באמצעות העפעוף של המטפל.

לא קיים מגע

פתיחת חסימות פתיחה אנרגטית של נתיבות ואינטליגנציות חסומות לצורך שינוי ערכי חיים. במהלך הטיפול מעלה המטפל, דרך האנרגיה של המטופל, את מקורן של החסימות, מתוך תת-המודע אל המודע, ולאחר מכן מנקה את הגוף האנרגטי מן החסימות שנוצרו, בעזרת טכניקה פשוטה
במה משתמש המטפל בתהליך הריפוי? משתמשים בסמלים מקודשים ועתיקים וגם באותיות עבריות ומספרים שמקושרים לאיברים ואזורים בגוף ובנפש על פי חכמת הקבלה העתיקה. סמלים אלה מאיצים את תהליך הריפוי בגוף ובנפש משתמשים בעפעוף ובתקשור עם ישויות (אדם, ישות, צומח או דומם) "קוראים" לאנרגיה שתבוא אלינו, בין שתי ידינו, ומאבחנים אותה.


בבליוגרפיה

לוסקי, ד. (2005) 32 האינטליגנציות. מהדורה שנייה. תל אביב. הוצאת מכללת לוסקי.

רפי רוזן, החוש השביעי והמציאות שמעבר, תמוז, 1989

אורן נוטוביץ: "הפסיכותרפיה נעזרת ברפואה משלימה"

אתר מיסטי: "הילינג, ביו אנרגיה, רייקי הינם טיפולים אנרגטיים שונים"

הגישה את המאמר: שירי גבע