הכל לטובה – סיפור הודי

   ראשי >> סיפורי חכמה >> הכל לטובה – סיפור הודי

בכפר קטן בהודו חי איש אחד מבוגר ועני, שנהג לזמר לפרנסתו פרקי דת מתוך הוודות הקדושות.

העוברים והשבים היו זורקים לעברו מפעם לפעם פרוטה, או שהיו מזמינים אותו לזמר פרק מיוחד בשבילם ואז היו מכפילים את שכרו.

הכל לטובה - סיפור הודי הוא ואשתו חיו מן היד אל הפה והתקיימו בקושי רב.

יום אחד הגיעה לכפר חבורת נערים פוחזים מכפר שכן. הם היו בריונים וחורשי רע. ראו את האיש הזקן יושב בכיכר הראשית של הכפר ומזמר בלחש, פנו אליו ואמרו לו:

"היי זקן מצומק, שיר לנו את פרק ההודיה והשבח לאלים".

הביט בהם האיש הזקן, והם לא מצאו חן בעיניו. לא אשיר בשבילם דבר, החליט.

הוא סרב, וסירובו עורר את חמתם. הם החלו מכים אותו ובעטים בו. וכאילו לא הספיק, תפסו אותו, גילחו את שיער ראשו, מרחו את קרקפתו במיץ של ליים, הפכו דופן פירות וירקות סמוך ולקחו את הפרי והירק שהתגלגלו על הרצפה. הם השחילו את הפירות והירקות על חוט ועשו מהם מחרוזת, כמו מחרוזת הפרחים שההינדים משתמשים בהם בשעת תפילה. הם תלו את מחרוזת הפירות על צווארו כדי להשפילו. אחר כך העלו אותו על החמור שלהם , אבל במהופך, כשפניו אל אחורי החמור, וידיו אוחזות בזנבו וככה הובילו אותו במין תהלוכה של קלון ברחבי הכפר, כדי שכל התושבים יראו מה קורה למי שמסרב לעשות כרצונם.

כשסיימו לכלות בו את זעמם, בעטו בו לקרן רחוב והסתלקו מן המקום.

אשתו חשה אליו בוכייה ומושפלת והוא צחק בעליצות ונחים אותה:

"על מה את בוכה אישה? ראי איך הכל יצא לטובה:

שיערי היה ארוך וסבוך ובגלל שלא היה כסף, לא הלכתי לספר. הנה קיבלתי תספורת חינם. וחוץ מזה, היו לי קשקשים, ועכשיו מיץ הליים ירפא את עור קרקפתי, אלמלא הם, לעולם לא הייתה ידנו משגת לקנות את הליים היקר.

מחרוזת הפירות והירקות תשמש לנו אוכל, לא רק לארוחה אחת אלא לכמה ארוחות, קומי, הזדרזי ובשלי לנו משהו טעים. אלמלא הפוחזים הללו, היינו גוועים היום ברעב.

והכי חשוב, את זוכרת שכשהתחתנו, לא היה לנו מספיק כסף לשכור חמור ולרכוב עליו בתהלוכה של שמחה מסביב לכיכר, כמו שמקובל? אז הנה, זכיתי לתהלוכה שלי היום, שלושים שנה אחרי הזמן וכולי מלא אושר.

את רואה שהכל יצא לטובה?"

מדיטציית האור, אחת מטכניקות המדיטציה הנלמדת בקורס מדיטציה למתחילים היא מדיטציה שמאפשרת לך להגדיל את כמות האור והוודאות האופטימית בחיים שלך ולראות שכל מה שקורה לך, בעצם, קורה לטובה 🙂

> רוצה לשמוע יותר על מדיטציה בכלל ועל מדיטציה i32 בפרט ולהתנסות? סדנת מבוא – תגלית מדיטציה i32

> רוצה ללמוד ולתרגל מדיטציה באופן מקצועי, מעמיק וחווייתי? קורס מדיטציה למתחילים

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן