טיפים חשובים למתחילים מדיטציה i32

   ראשי >> מאמרים ומחקרים על מדיטציה >> טיפים חשובים למתחילים מדיטציה i32

מספיק זמן ומקום

1. טיפים חשובים למתחילים מדיטציה i32. כשאתה מנסה לעשות מדיטציה, נתק את הטלפון, כבה את המחשב, את הטלוויזיה והתנתק בעצמך. שים שלט על הדלת שמודיע כי ברבע שעה הקרובה אין להפריע לך כי אתה מתרגל מדיטציה.

2. תכין לעצמך (בביתך) חלל או פינה ותקדיש אותה לתרגול המדיטציה. שים שם כריות, נרות ונגן מוסיקה על מנת לאפשר לעצמך את התנאים המתאימים לתרגול מדיטציה. כל פעם שתעשה מדיטציה במקום הזה הוא יספוג תדר של מדיטציה. כשתבוא שוב למחרת, הויברציות ינוחו עליך שוב ויעזרו לך לחזור למדיטציה בקלילות יתר.

3. בנוסף, מצא מקום מחוץ לביתך שמחזק מדיטציה, לדוגמא, ישיבה מול הים או מתחת לעץ. לך לטבע, להרים, לעצים ולנהרות בהם הטבע עדיין טבעי ופראי.

4. כאשר אתה נכנס לחדר המדיטציה, הסר את נעלייך מכיוון שאתה נמצא בחלל מקודש (מוקדש). כמו כן, תסיר מעצמך כל דבר אחר שבו התעסקת לפני כן. באופן מודע השאר את הכל יחד עם הנעליים וכנס פנימה כאשר אתה פנוי לחלוטין.

5. התנוחה צריכה להיות כזאת שתוכל להתרגל אליה לבסוף, וכאשר הגוף ייפתח ויהיה לך נוח תוכל לשכוח מהגוף והוא לא יטריד אותך יותר. אם לא נוח לך, התאם את הישיבה שלך בצורה כזו שתהפוך להיות נוחה.

6. תתחיל מהטכניקה שקלה לך. אם תתחיל בטכניקה שלא מתאימה לך או מקשה עליך את התרגול במהרה תחוש שלא בנוח ותסיק מסקנות מוטעות לגבי המדיטציה כולה. לכן חפש בין הטכניקות הרבות שלמדת בקורס את הטכניקה שקלה לך ונוחה לך. התחל במקום שבו נוח לך ולאט לאט תוכל להתעמק ולעבור לשאר הטכניקות.

7. כאשר אתה יושב למדיטציה, בהתחלה תניח לידך פתק חלק ועט וכאשר עולים בראשך מחשבות ורעיונות שאינך יכול להניח אותם בצד, תרשום אותם על הפתק שלידך וחזור למדיטציה. הוצאת המחשבות החוצה תאפשר לך להרגיש בטוח שהמחשבות לא ילכו לאיבוד ושתוכל לחזור אליהם אחרי המדיטציה.

8. זכור, מדיטציה אינה ריכוז או שיפוטיות או מלחמה עם השכל שלך. מדיטציה היא מנוחה אמיתית יחד עם תרגול של התודעה שלך.

9. אל תיקח את תרגול המדיטציה ברצינות רבה מידי, זכור ליהנות מהמדיטציה היומית שלך, הרשה לעצמך להיות שובב מידי פעם בתוך המדיטציה. הרצינות הופכת את המדיטציה לקשה, לא גמישה, לא חייה.

10. אל תמהר לשום מקום. דמה את המדיטציה לתהליך צמיחה של עץ. תחילה זורעים זרע, לאחר מכן משקים אותו במסירות רבה, מספקים לו את התנאים המתאימים להתפתחות ובעיקר ממתינים בסבלנות ונותנים לדברים לקרות בקצב הטבעי שלהם.

11. קבל גם את חוסר המודעות. כאשר בזמן מדיטציה אתה מוטרד ממחשבות וכל מיני דברים שרצים בראשך, הרשה גם להם להיות. תרשה לעצמך ליהנות ממצבים של שקט ומודעות וגם ממצבים של רעש וחוסר מודעות, הם יהיו שם מידי פעם ולכן תן להם להיות.

12. זכור, כאשר אתה יכול לראות או לשמוע או להרגיש משהו במהלך המדיטציה, הדבר הזה הוא לא אתה. עצם היכולת שלך לראות, לשמוע או לחוש מפריד את הדבר הזה ממך. אתה הוא המרגיש את ההרגשה, אתה הוא השומע את הצליל אתה הוא זה המתבונן על המחשבות שלך, אתה הוא זה שמתרגל את התודעה שלך לביצועים טובים יותר.

טיפים חשובים למתחילים מדיטציה – מדיטציה זו יכולת, לא ידע.
"בילדותי הלכתי למאסטר, מאסטר לשחייה. הוא היה השחיין הטוב ביותר בעיר ואני מעולם לא נתקלתי באדם שהיה מאוהב בעוצמה רבה כל כך במים. המים היו אלוהים בשבילו, הוא סגד להם, והנהר היה ביתו. מוקדם, בשעה שלוש לפני בוקר היית מוצא אותו בנהר. בערב היית מוצא אותו בנהר ובלילה היית מוצא אותו יושב ומודט בצד הנהר. כל חייו היו מורכבים משהייה ליד הנהר.
כשהובאתי אליו, רציתי ללמוד לשחות. הוא הסתכל בי והוא הרגיש משהו. הוא אמר: "אין שום דרך ללמוד לשחות. אני יכול רק לזרוק אותך לתוך המים ואז השחייה באה מעצמה. אין כל דרך ללמד את זה.
וזה מה שהוא עשה. הוא זרק אותי לתוך המים ועמד על הגדה. פעמיים ושלוש פעמים שקעתי והרגשתי שאני טובע כמעט. הוא רק עמד שם, הוא אפילו לא ניסה לעזור לי! מובן שכשחייך על כף המאזניים, אתה עושה את כל מה שאתה יכול. כך שהתחלתי להשליך את ידיי סביב, הן נעו באקראיות, בבהילות, אך המיומנות הגיעה. כשהחיים נמצאים על כף המאזניים, אתה עושה כל אשר אתה יכול לעשות… ובכל פעם שאתה עושה את כל אשר אתה יכול לעשות במוחלטות, דברים קורים!"
(אושו, "מדיטציה – ראשית החופש ומהותו", 1997)

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן