כיצד לשנות את מערכת ההפעלה של המוח שלך בעזרת מדיטציה

   ראשי >> בלוג מדיטציה i32 >> כיצד לשנות את מערכת ההפעלה של המוח שלך בעזרת מדיטציה

דן האריס מסביר את מדעי המוח מאחורי המדיטציה, אבל מזכיר לנו שהמנהג העתיק הזה הוא לא קסם וסביר להניח שזה של ישלח אותך לרחף בחלל.
הוא צופה כי תרגול מדיטציה יהפוך בקרוב לתרגול סדיר ויומיומי, סוג של תחזוקה סדירה, דבר שבשגרה כמו צחצוח השיניים או אכילת הירקות שלך.
האריס, כתב חדשות ABC, פנה למדיטציה לאחר שחווה התקף חרדה בשידור חי.

"אין דרך שבה מגיש חדשות סקפטי ומעוגן לקרקע היה מתחיל לתרגל מדיטציה אילו היא לא הייתה מלווה בהוכחות מדעיות. המדע הוא באמת משכנע. מחקרים מדעיים מראים שמדיטציה יכולה לשפר את המערכת החיסונית שלך, להוריד את לחץ הדם שלך, לעזור לך להתמודד עם בעיות הנובעות מתסמונת מעי רגיז ואפילו לשפר משמעותית מצבים של פסוריאזיס".

כיצד לשנות את מערכת ההפעלה של המוח שלך בעזרת מדיטציה

.

"היה מחקר שיצא מאוניברסיטת הרווארד, שמראה כי "מינון יומי" קצר של מדיטציה, פשוטו כמשמעו, יכול להגדיל את כמות החומר האפור באזורי מפתח של המוח שלך שקשורים למודעות עצמית וחמלה ולכווץ את החומר האפור באזורים הקשורים ללחץ וחרדה.

היה גם מחקר מאוניברסיטת ייל שבחן את מה שנקרא 'רשת ברירת המחדל של המוח'. זוהי סדרה של אזורים במוח שמחוברים ביניהם, שפעילים במהלך רוב שעות הערות שלנו באודנו אנחנו עושים דברים שבני אדם עושים כל הזמן: חושבים מחשבות אובססיביות על עצמנו, לחשוב על העבר, לחשוב על העתיד, בעצם, לעשות כל דבר שהוא רק לא להיות ממוקדים במה שקורה כאן ועכשיו.
מודטים הצליחו לא רק לשנות את 'רשת ברירת המחדל של המוח' שלהם בזמן שהם מתרגלים מדיטציה אלא גם כשהם לא במצב של מדיטציה. במילים אחרות, מודטים מגדירים מצב ברירת מחדל של המוח מחדש. ומה זה מצב ברירת מחדל שלהם? הם מתמקדים במה שקורה כאן ועכשיו, בזמן ההווה שלהם.

כיצד לשנות את מערכת ההפעלה של המוח שלך בעזרת מדיטציהבספורט, קרואים לזה 'להיות ב-zone'. לא מדובר על משהו מיסטי או על איזשהו קסם, אתה גם לא צף לתוך חלל קוסמי. אתה פשוט נוכח ונמצא היכן שאתה נמצא.
זה להיות ממוקד יותר על מה שאתה עושה ברגע נתון. ויש לזה יתרונות עצומים.
זה למה רואים עכשיו יותר ויותר אנשים שמתחילים לתרגל מדיטציה, נחתים אמריקאים מאמצים את זה, צבא ארצות הברית מאמץ את זה, מנהלי תאגידים כמו ראש ארגון פורד ועד למייסדי טוויטר מאמצים את זה. ספורטאים כמו פיל ג'קסון ועוד רבים מאמצים את זה, מדענים, רופאים, עורכי דין, ילדים בבית הספר ועוד.
יש סוג של תת תרבות עילית ששואפת להישגים גבוהים שמאמצים את זה כי הם יודעים שזה יכול לעזור להם להיות ממוקדים יותר על מה שהם עושים וזה יכול למנוע ממך להיות מוטרד כל הזמן על ידי הקול בראש שלך, שזה ממש מטריד.

כוחות הניבוי שלי אינם גדולים. קניתי הרבה מניות בחברה שהפכה את פאלם הפיילוט כבר בשנת 2000 וזה לא עבד כל כך טוב בשבילי. אבל אם הייתי צריך לנבא, אני חושב שאנחנו מסתכלים על מדיטציה כמהפכה הגדולה הבאה בתחום של בריאות הציבור.
בשנת 1940, אם היית אומר שאתה יוצא לריצה, אנשים היו אומרים לך: למה, מי רודף אחריך?
נכון לעכשיו, אם אתה אומר לאנשים שאתה עושה מדיטציה – ויש לי הרבה ניסיון עם אנשים שאומרים לי את זה, הם עדיין מסתכלים עליך בצורה קצת מוזרה. זה הולך להשתנות.
מדיטציה הולכת להצטרף לתרגול יומיומי כמו פעילות גופנית, צחצוח השיניים ונטילת התרופות שהרופא שלך קובע לך. כל אלו הם דברים שאם אתה לא עושה אותם, אתה מרגיש קצת אשם על כך. זה המקום שבו אני חושב שאנחנו הולכים על מדיטציה, כי המדע מצביע בצורה כל כך חזקה שמדיטציה יכולה לעשות דברים באמת באמת נהדרים עבור המוח שלך ועבור הגוף שלך.

ההנחה הנפוצה שיש לנו, וזה יכול להיות אפילו בתת מודע, היא: שהאושר שלנו תלוי בגורמים חיצוניים – איך הייתה הילדות שלנו, האם זכיתי בלוטו לאחרונה, איך הייתה החתונה שלנו, האם אנחנו בכלל נשואים או בזוגיות.
אבל, למעשה, מדיטציה מצביעה על כך שהאושר הוא למעשה מיומנות, משהו שאתה יכול לאמן בדיוק כמו שאתה יכול לאמן את הגוף שלך בחדר הכושר.
זה דבר שנוצר על ידך. וזה רעיון ממש קיצוני.
זה לא אומר שנסיבות חיצוניות לא ישפיעו על האושר שלך. זה לא אומר שאתה לא הולך להיות כפוף או מושפע לגחמות של יקום ארעי, אנטרופי. זה רק אומר שאתה הולך להיות מסוגל לנווט את זה בקלות גדולה יותר".

לפרטים מלאים על >> קורס מדיטציה למתחילים הקרוב,
כדי שגם אתם תוכלו לזכות וליהנות מכל היתרונות שלמדיטציה יש להציע!

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן