למה מדיטציה אחת זה לא מספיק!?

   ראשי >> בלוג מדיטציה i32 >> למה מדיטציה אחת זה לא מספיק!?

למה מדיטציה אחת זה לא מספיקרוב הזרמים המרכזיים של מדיטציה (כגון: מדיטציית מיינדפולנס, מדיטציה טרנסנדנטלית, מדיטציית ויפאסנה) מציגים טכניקת מדיטציה מרכזית ויחידה ויש גם כאלה בטוענים (בתוקף) כי רק המדיטציה שהם מציעים היא המדיטציה הבלעדית המומלצת לכל בני האדם וגם היחידה ש"עובדת" באמת. את שאר המדיטציות הם לא מכירים (במקרה הטוב) או מבטלים לחלוטין (במקרה הפחות טוב). אז מה הנכון? איך תדעו איזו מדיטציה לבחור? האם זו או זו? והשאלה היא האם מדיטציה אחת תספיק לכם? ותספיק עבור מה?בואו נראה…

בואו נבחן זאת דרך נושא אחר – ירקות ופירות.
גישות תזונתיות מסויימות טוענות שירקות או פירות מסויימים עדיפים על פני אחרים. יש כאלה שאומרים שכדאי לאכול ירוקים, יש שטוענים שעדיף כתומים ויש שאומרים שבכלל לא מומלץ לאכול פירות שכן הם מלאים בסוכר.

מה שבטוח הוא, שבכל הנוגע לתזונה אין נכון מוחלט עבור כולם ולכל אחד יש את הנכון שלו.
ישנם אנשים שמגיבים נפלא לכל סוגי הירקות והפירות. יש כאלה שאפרסק או אננס גורם להם לתגובה אלרגנית חריפה ויש כאלה שמתקשים לאכל עלים ירוקים טריים.
זאת אומרת, כל אחד והגוף שלו, כל אחד והעיכול שלו, כל אחד והמטבוליזם שלו. לכן, כל אחד רצוי שיתנסה בסוגים שונים של ירקות ופירות ויבחן, מתוך ניסיון אישי מה מתאים לו ומה מיטיב איתו (ומה לא).
לאחר שבחרתם את רפרטואר הירקות והפירות האישי שלכם, מומלץ שתאכלו סלט, כמה שיותר מגוון וכמה שיותר צבעוני על מנת שתוכלו ליהנות מהיתרונות התזונתיים הרבים והמגוונים שבירקות והפירות השונים.
לכן, לא ייתכן שירק מסויים או פרי מסויים יהיה הנכון והבריא עבור כולם, ללא יוצא מן הכלל, בכל עונות השנה ובכל שנות חייו.

נכון?

ולכן, כלל זה תקף גם לגבי הדברים שמתאימים או לא מתאימים לכם לצורך "הזנת" הנפש.

מגוון המדיטציות הרבות הקיימות הן כמו הירקות והפירות הרבים.
על פי שיטת לוסקי (מבוסס על חכמת הקבלה), מבנה האישיות השלם והמגוון של האדם מורכב מ-32 אינטליגנציות, ב-4 רבדים: רוחני, שכלי, רגשי וגופני.
כל מדיטציה תורמת בתורה לאימון ואיזון "אינטליגנציה" (יכולת) אחרת בגוף או בנפש.
כל מדיטציה תהיה נכונה או לא נכונה עבור אדם אחר ובתקופה אחרת של חייו.
רק לאחר התנסות מעשית יוכל כל מתרגל מבחון, על פי התוצאה המתקבלת (תחושה) את מידת ההתאמה של המדיטציה עבורו. מתוך התנסות במדיטציות השונות יכול להרכיב כל אחד עבורו את הרפרטואר האישי לצורך תרגול יומיומי.
במידה והחלטתם לאמן ולפתח את כל מגוון האינטליגנציות, כלומר, את כל הצדדים השונים באישיות שלכם, יהיה עליכם לתרגל מגוון רחב של מדיטציות, כאשר כל מדיטציה מותאמת ישירות לאינטליגנציה מסויימת (ראה הסבר על 32 המדיטציות בהתאמה ל-32 האינטליגנציות).

זאת הסיבה למבנה הלימוד שלנו. קורס מדיטציה i32 למתחילים מורכב מסדרה של שיעורים בהם תלמדו 12 מדיטציות (מתוך המגוון הרחב הקיים). לאחר מכן תוכלו לגוון את התרגול שלכם מתוך ידיעה ישירה מה המתאים או הפחות מתאים עבורכם ולפי סוג התוצאה שאתם רוצים להשיג בתרגול.

מה שבטוח – מדיטציה אחת זה לא מספיק!

רוצים ללמוד ולחוות מגוון של מדיטציות ולמצוא את המגוון האישי שיעיל, מהנה ונכון ביותר עבורכם?
הצטרפו אלינו לחוויה מדהימה, מרגיעה ומעצימה בקורס מדיטציה i32 למתחילים.
לחץ כאן לפירוט שלוחות ותאריכי תחילת לימודים

 

 

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן