מדוע המיינד שלך מתנגד למדיטציה?

מסתבר שהמיינד קיבל שם רע. כמה זרמים רוחניים אפילו מאמינים כי הוא צריך למות כדי שנוכל להשיג את ההארה השלמה. לא כל כך מהר!
הנה נקודת מבט שונה על המיינד, או האגו שלך.

האגו, האינטלקט והמוח הם כולם מרכיבים של התודעה. הם נחוצים למדי כדי שנוכל לתפקד בעולם הזה והם חלק הכרחי בתוך האנטומיה של הגוף הונפש שאנחנו שוכנים בתוכם בחיים האלה.מדוע המיינד שלך מתנגד למדיטציה?
האמת, מה שהיינו רוצים שיקרה הוא שהחלקים האלה יהפכו לבהירים ומעודנים – ולא ייהרסו. הבעיה היא: הם כמו כלים שהפכו למחודדים מדי, דומיננטיים מדי. ועכשיו הם שולטים בנו, לפעמים אף מתפרצים כתגובה רגשית אוטומטית למשהו שקרה.

המדיטציה יכולה לאזן את אלה.

האינטלקט יכול להיות רק מחסום להגיע למצבים מתוחכמים של תודעה כמו האגו, הוא לא יאפשר שום דבר מחוץ לבסיס הידע שלו להתקבל. הוא יחלוק על כל דבר שהוא מחוץ לתחום הידע שלו. במקרים כאלה האגו יפעיל את תפקיד המגן של הידע "שלי" וישלול כל דבר שנמצא מחוץ לתחום של הידע שלי שצברתי עד כה.
כך נוצרות דעות חזקות ומוגנות, אשר "משמשות" לחיזוק הנפרדות בינינו.

באמצעות תרגול מדיטציה הבנתי שהאגו הוא החלק שרוצה לקבל הכרה, לגיטימציה. כמה פעמים החיים שלנו סובבים סביב צורך של הכרה או אישור בכל צעד שאנחנו עושים. אפילו בדרכים מתוחכמות. מדיה חברתית היא דוגמה מושלמת לרצון להיות מוכר – כל הזמן. אפילו ב"צורך" שלנו למהר לבדוק את ההודעות שלנו או האימיילים ששלחנו לנו, אנו מדגישים את הצורך שלנו להיות מוכרים. לא שזה לא נכון או רע. זה פשוט יצא מאיזון.

אז, לשאלתנו: האגו למעשה אינו מתנגד למדיטציה.
אנחנו בעצמנו אימנו את המוח שלנו להיות במרוץ, כל הזמן. לכן, הוא האמין לנו וחושב שפעלתנות ללא הפסקה זהו מצבו הטבעי. המיינד שלך לא רוצה להיות שקט ולכן הוא מתמרד ומתנגד כאשר אתה מנסה פשוט להיות בשקט.
זה לא עניין של אגו, אלא שהמוח שלך מתנגד לשינוי, ובעיקר לסביבה חדשה ושקטה (שהוא לא רגיל אליה) שהוא מוצא את עצמו בתוכה.

ישנן טכניקות שונות של מדיטציה שעוזרות לנו להתמודד עם המצב ההתחלתי הזה. טכניקות של מדיטציה דינאמית (בתנועה) או מדיטציה שעוזרת לנו להפנות את תשומת הלב לפעולה כלשהי, כמו קול, תחושה, תנועה או משהו בסגנון, עוזרת למיינד "להיות עסוק" תוך כדי שאנחנו מצליחים להשקיט את הזרם הבלי פוסק של המחשבות בתודעה שלנו.

באופן הזה, המיינד מתרגל לאט לאט להיות ולהרגיש בטוח גם בסביבה שהופכת להיות שקטה ורוגעה יותר. לאחר זמן מה של תרגול, המיינד שלך יתחיל אפילו ליהנות מתחושת הציפה בתוך השקט של המדיטציה ויאפשר ללב להיפתח ולהתחיל לנהל את העניינים – מפני שהלב הוא המנהל האמיתי הטבעי של התודעה שלך. כאשר המיינד נרגע והלב מתעורר וחוזר לנהל את המערכת, כל החלקים מתיישבים במקומם ואתה חווה את השלמות הפלאית של מי שאתה. תודעה שלווה שנעה בתוך חוויית החיים, משינוי לשינוי, בכניעה והשלמה, באהבה ובתחושת אחדות עם כל מה שיש.

אבל עד שנגיעה לשם, כל מה שעלינו לעשות זה להמשיך לתרגל.

וכמו שאמרו הסמוראים היפניים.

"אתה עושה את המיטב שאתה יכול עד שהייעוד שלך פוגש אותך". במקרה הזה, עד שאתה חוזר למצבך הטבעי – תודה שלווה בגוף מאוזן ורגוע.

רוצה לשמוע עוד על העוצמה של מדיטציה ולהתנסות בחוויה מרגיעה?

בקרוב: אירוע מיוחד – בוקר "מדיטציה במקום ציפרלקס" – הדרך הטבעית להיפטר מהסטרס היומיומי השוחק ולהחזיר את הרוגע והשלווה.

>> כל הפרטים כאן << או בטלפון: 050-7967745