מדיטציה בעסקים

   ראשי >> בלוג מדיטציה i32 >> מדיטציה בעסקים

מדיטציה בעסקים : 10 חברות גדולות שפועלות לקידום ותרגול מדיטציה בקרב העובדים שלהם במקום העבודה

מדיטציה בעסקיםמדיטציה הופכת להיות יותר ויותר פופולרית בקרב חברות וארגונים גדולים כאשר הם מגלים שתרגול מדיטציה עוזר להם לשפר באופן משמעותי את "השורה התחתונה" בארגון.

מקום העבודה יכול להיות מקום מלחיץ. כאשר חברות עסקיות גדולות מנסות לפקוח עין על "השורה התחתונה" תוך שיפור הפרודוקטיביות בעסק בו זמנית, עובדים רבים עלולים למצוא את עצמם עם אחריות רבה יותר מאשר אי פעם בעבר. אמנם אין דרך לחסל לחלוטין את הלחץ במקום העבודה, אך ישנם חברות שעושות מה שהם יכולות כדי לעזור לעובדים שלהם להירגע ורבים נוספים חוץ מאלה שמצוינים בכתבה הזו, עושים את זה באמצעות מדיטציה במקום העבודה.

מחקרים רבים על מדיטציה מוכיחים שהיא מייצרת מגוון רחב של יתרונות כאשר מתרגלים אותה על בסיס יומיומי. מחקרים מראים שמדיטציה יכולה באמת לשנות את האופן שבו מוח מעבד מידע ומנהל את ההשפעות של לחץ, דיכאון וחרדה. מחקרים מראים גם שמי שמתרגל מדיטציה, הוא כנראה אדם שמח יותר ורגוע יותר מאשר עמיתיהם שאינם מתרגלים ולכן אין זה מפתיע כאשר עסקים וארגונים גדולים שיש בהם מתח ולחץ רב דואגים ומקפידים על תרגול מדיטציה כחלק מהמשימה הארגונית שלהם.

המשיכו לקרוא וגלו על חלק מהחברות המובילות שמקדמות את נושא התרגול של מדיטציה בעסקים.

1. APPLE

אין זו הפתעה עבור מי שמכיר קצת את חייו של סטיב ג'ובס שמדיטציה תפסה חלק נכבד מהארגון של אפל. ג'ובס עצמו השתתף לעתים קרובות בסדנאות מדיטציה, נישא בטקס נישואים בסגנון זן ושמר על חברויות ארוכות וקרובות עם נזירים רבים. יש שסבורים כי השליטה הנפשית שהוא רכש דרך מדיטציה הייתה מה שעזר לו להיות כל כך מוצלח ביצירת מוצרים חדשים וחדשניים בחברת אפל. מה שזה לא היה, ג'ובס רצה להעביר את האהבה שלו למדיטציה לאחרים במקום העבודה, בכך שאפשר לעובדי ההיי-טק של הארגון לקחת 30 דקות פנויות ביום לצורך תרגול מדיטציה במקום העבודה, סיפק שיעורים של מדיטציה ויוגה בתוך הארגון והציע שימוש חופשי של חדרי מדיטציה במהלך היום. 

2. Prentice Hall Publishing

עולם הפרסום יכול להיות מקום קשה להתפרנס בו, אך חברת ההוצאה לאור Prentice Hall Publishing מנסה לתת לעובדיה הזדמנות להתנער מהלחץ של העבודה ולהתרכז באמצעות מדיטציה, תוך כדי זמן העבודה. פרנטיס הול יצר מרחב מדיטציה מיוחד במטה החברה שלהם, והם קוראים לו "החדר השקט". עובדים יכולים לקחת הפסקה ולעבור למרחב השקט לצורך מדיטציה, תפילה, או סתם כדי לקחת רגע של התבוננות שקטה כאשר הם מרגישים לחוצים או עמוסים במיוחד.

3. GOOGLE

גם אם אתה עובד בחברה שמציעה יתרונות ובונוסים לא יאומנים כמו גוגל, העניינים יכולים להיות מלחיצים בזמן העבודה. אחד ממהנדסי התוכנה המקוריים של גוגל, ועכשיו ראש האגף לצמיחה אישית (כמה מגניב התפפקיד הזה נשמע?) , שייד-מנג טאן, עבד קשה כדי להביא מדיטציה לתוך הארגון ולתוך זמן העבודה. טאן הוביל בשנת 2007 תכנית בגוגל בשם "חיפוש בתוך עצמך", שסייע ליותר מ -500 עובדים ללמוד כיצד לנשום בתשומת לב, להקשיב לחבריהם לעבודה, ואפילו לשפר את האינטליגנציה הרגשית שלהם. כמו כן, ועל בסיס קבוע, החברה מציעה מרחב מדיטציה וקורסי מדיטציה לעובדיה ומאמינה כי מדיטציה יכולה לעזור לשפר לא רק את הבריאות הנפשית של עובדי החברה ורווחתם, אלא גם את "השורה התחתונה" של החברה.

4. NIKE

כפי שזה נראה, המווטו של נייקי "פשוט עשה את זה" חל גם על מדיטציה. חברת נייקי היא אחת מני החברות הגדולות המשלבות תרגול מדיטציה במקום העבודה שלהם. לעובדים של ענקית ההלבשה הספורטיבית יש גישה חופשית לחדרי הרפיה, בהם הם יכולים לתפוס תנומה, להתפלל, או כמובן, לעשות מדיטציה. בנוסף לחדרים השקטים האלה, עובדים יכולים גם לקחת חלק בשיעורי מדיטציה ויוגה מבלי לעזוב את המשרד.

5. AOL Time Warner

בשנת 2000, AOL טיים וורנר הקטינה את צוות עובדיה בתחום של שיווק ומכירה מ- 850 ל-500 עובדים בלבד והשאיר את העובדים לשאת הרבה יותר עבודה עם הרבה פחות עזרה. על מנת לסייע לעובדים להתמודד עם הלחץ של ימים ארוכים ועמוסים שנוצרו להם, התאגיד הוסיף שיעורי מדיטציה קבועים ליום העבודה שלהם. עובדים יכולים לחמוק במהלך היום שנמשך 12 שעות עבודה, ולהתבודד בחדר שקט של מדיטציה כדי להתרכז, להירגע, ולהתרענן לפני שהם חוזרים ליום ארוך של עבודה נוספת.   

6. McKinsey & Co

חברת מקינזי ושות שעוסקת בניהול וייעוץ ונוסדה באילינוי עשויה להיות מקום מוזר כדי למצוא בו מדיטציה, אך החברה אימצה תרגול קבוע של מדיטציה כחלק מאסטרטגית משאבי אנוש חדשה שנועדה לשמור על עובדים מאושרים ובריאים. מקינזי אומר "מה שטוב לרוח טוב גם לשורה התחתונה של הארגון", והחברה לוקחת את זה ברצינות רבה ומפתחת תכניות מדיטציה לא רק לעובדים שלהם, אלא גם לתאגידי ענק בשווי של מליונים רבים. פעם אחת, לקוח של מקינזי, חברה אוסטרלית שאימצה תכנית מדיטציה בפיתוחו של מקינזי, הצילה לעסק יותר מ -20 מיליון דולר.

7. YAHOO

יאהו היא חברת היי-טק נוספת שעושה כל מה שהיא יכולה כדי להפחית את הלחץ של העובדים שלהם בזמן העבודה. עובדי יאהו יכולים להשתמש בחדרי מדיטציה או להשתלב עם עוד אנשים שחולקים את האינטרסים שלהם בזמן העבודה ויכולים לקחת שיעורי מדיטציה בתוך מקום העבודה שלהם.

8. Deutsche Bank

דויטשה בנק בנקאות עולמית וחברת שירותים פיננסיים, עברה ללא ספק כמה שנים קשות עקב המשבר הכלכלי העולמי, אך העובדים של הבנק יכולים לחוות הקלה מהלחץ היומיומי הלא פשוט על ידי מעבר קצר דרך דלתות הארגון. דויטשה בנק הוא ארגון בין לאומי נוסף שהנחיל מגמה של מדיטציה במקום העבודה. למרות העובדה שהחברה נראית מסורתית מדי מכדי לאמץ גישות כה מתקדמות, הם מציעים שיעורי מדיטציה ומרחבים שקטים במקום העבודה שלהם כבר במשך שנים, בתקווה שזה יעזור להפחית את הלחץ של עובדים ויוביל אותם לחשיבה שקולה יותר.

9. Procter & Gamble

מנכ"ל פרוקטר אנד גמבל א.ג. לפליי הגדיש את עצמו לתרגול קבוע של מדיטציה וחושב שלמדיטציה יש הרבה מה להציע גם לעובדים שלו. הוא אומר, "אתה לא יכול לפטור את הבעיה, אתה יכול למדוט דרך הבעיה". החברה מציעה שפע של פעילויות בריאות וכושר וגם תכניות שכוללות שיעורי מדיטציה בתוך החללים הענקיים של הארגון. 

10. HBO

בעוד שהתכניות של ערוץ HBO עלולות להפוך את הצופים למכורי ספה, אין זו הגישה שמונהגת בתוך הארגון עצמו וביחס לעובדים שלהם. החברה מציעה שפע של משאבים כדי לעזור לעובדים שלה להישאר בריאים הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזית, דרך מכוני כושר, שיעורי יוגה ללא תשלום, ושיעורי מדיטציה המוצעים במקום העבודה. יכול להיות שקידום תחומים אלה של פעילות גופנית ומדיטציה מודעת עזר להם ליצור את תכנית הלהיט החדשה שלהם "המוארים".

………………………………………………………………….

> להזמנת פגישה אישית להתאמת תכנית מדיטציה בארגון שלכם – צרו קשר

> להיכרות והתנסות עם מדיטציה i32 הצטרפו לסדנת מדיטציה i32 וגלו את כל היתרונות של מדיטציה לחיים שלכם

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן