מדיטציה יכולה לשנות את העולם – כעת זה הוכח

   ראשי >> מאמרים ומחקרים על מדיטציה >> מדיטציה יכולה לשנות את העולם – כעת זה הוכח

מדיטציה יכולה לשנות את העולם - כעת זה הוכח.

ב-1978, התרחש ניסוי שנקרא "אפקט מהרישי" כאשר קבוצה של 7,000 משתתפים תרגלו מדיטציה באופן קבוצתי במהלך 3 שבועות, בתקווה לחולל שינוי חיובי ולהשפיע על מצב האלימות בעיר.
הם הצליחו ממש לשנות את האנרגיה הקולקטיבית של העיר ולהקטין את שיעור הפשע בעיר. אחוז האלימות והנפגעים בזמן הניסוי ובמהלך תרגול מדיטציה קבוצתית בזמן זה ירד בממוצע ב-16%.
שיעורי התאבדות ותאונות דרכים הופחתו גם כן, כאשר נלקחו בחשבון משתנים שונים שבנושא.
למעשה, הייתה ירידה של 72% בפעילויות של אלימות וטרור בזמן שבו קבוצת המשתתפים תרגלה מדיטציה.

מאז, נעשו עשרות מחקרים נוספים, שמאשרים עוד יותר את היתרונות של מדיטציה קבוצתית וכיצד זה משפיע באופן ישיר על התנהלות בעולם. הממצאים המדהימים האלה פורסמו גם בכתב העת של פשע ומשפט ב-1981.
אנחנו יודעים שלמדיטציה יש אינסוף יתרונות בריאותיים ופסיכולוגיים אך כעת, זה נבחן על ידי פוליטיקאים ועובדים סוציאליים משום ההשפעה האנרגטית הגלובלית שאין להכחישה.

מחקר נוסף שנערך בישראל בחודשים אוגוסט וספטמבר בשנת 1983 הראה כי בימים בהם מספר המשתתפים בעצרת 'יצירת שלום' היה גבוה יותר, האינטנסיביות של מלחמת לבנון שנמשכה באותו הזמן ירדה באופן דרסטי. למעשה, כאשר מספר המשתתפים בעצרת השלום היה גבוה, במקביל, מקרי מוות במלחמת לבנון ירדו ב-76%.

כאשר חזרו על ניסוי זה בויילס, גם שם הם קיבלו תוצאות מדהימות. ב-1987 היה מרסיסייד במקום השלישי הגבוה ביותר של שיעור פשיעה בקרב המטרופולינים הגדולים, באנגליה וויילס. בשנת 1992 שיעור הפשיעה במקום הפך לנמוך ביותר, 40% מתחת לתחזית על פי נתוני השנה הקודמת.

אכן, מדיטציה יכולה לשנות את העולם – כעת זה הוכח.

על פי הגישה הקבלית (וגם על פי גישות רוחניות/מיסטיות אחרות), התודעה היא מקור החומר והיא מולידה את החומר. כאשר התודעה מפותחת יותר, החומר והאירועים שנוצרים כתוצאה ממנה מראים שינוי חיובי מדהים.
הרעיון המרכזי הוא, שכל קיומנו נובע מתחום התודעה, הנקרא 'השדה המאוחד' (אשר נחקר יותר ויותר בשנים האחרונות על ידי פיזיקאים רבים) ולנו, בני האדם, יש יכולת ישירה להשפיע על השדה הזה.

לפי כך, כאשר אתה מתרגל מדיטציה, אתה מכניס רוגע ושלווה לא רק לחיים האישיים שלך, אלא בדרך נסתרת שאינה גלויה לעיניך, אתה משפיע לטובה על התנהלות העולם כולו.

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן