מדיטציה קבלית לאימון אינטליגנציה ד' – זרע – מדיטציית אותיות השם – מדיטציה קבלית

   ראשי >> סוגי מדיטציות >> מדיטציה קבלית לאימון אינטליגנציה ד' – זרע – מדיטציית אותיות השם – מדיטציה קבלית

מדיטציה קבלית לחיזוק ריכוז

ד' – אינטליגנציה של זרע – היכולת לשים מניע וכוונה נכונה כזרע שממנו צומחת התוצאה.
על פי שיטת לוסקי, אינטליגנציה זו שייכת לרובד השכלי – עולם העמדות שלנו. לאינטליגנציה זו מספר של תפקידים חשובים בחיינו:
1. זו היכולת שלנו להיות מכוונים וממקודים למטה ולמשימה שבאנו לבצע ולא להתפזר לכיוונים שהם לא רלוונטיים ובכך להוריד את איכות התוצאה של המשימה.
2. יכולת קשב וריכוז, חשיבה ממוקדת, אסופה ובהירה. היכולת להיות ממוקד ומרוכז במשהו לאורך זמן.
3. לעשות דברים מתוך כוונה ולא "בטעות" או "לא התכוונתי", להתכוון למה שאני עושה ומכך (שוב) לקבל תוצאה חיובית ואיכותית יותר.
4. היכולת להבדיל בין כוונה נכונה לבין כוונה טובה. כוונה נכונה לוקחת בחשבון את התוצאה העלולה או העשויה לנבוע בעתיד הרחוק, לעומת זאת, כוונה טובה לוקחת בחשבון את התוצאה המיידית של המעשה. הרבה פעמים כוונה טובה היא לא נכונה ואף הרסנית לתווך רחוק.

סימפטומים אפשריים של חוסר איזון באינטליגנציה ד':
הפרעות קשב וריכוז, בלבול, מפוזרות, שכחה, קושי להתרכז, קושי להתעמק ולהתמיד במשימה אחת לאורך זמן, מחשבות מבולבלות ולא ממוקדות, קושי בהשגת יעדים מתוך חוסר מיקוד.

מומלץ במיוחד עבור:
אנשים אשר רוצים לחזק את יכולת הריכוז והמיקוד שלהם, אנשים שמרגישים שחסר להם מיקוד ושהם מתפזרים עם המחשבות והעשייה שלהם ולא מצליחים להיות מכוונים למשהו אחד, אנשים שכל שנייה מחליפים נושא שיחה ומתקשים להתמקד בנושא אחד, אנשים מפוזרים ולא מסודרים.

מדיטציה קבלית לאימון אינטליגנציה ד' – זרע – מדיטציית אותיות השם – מדיטציה קבלית
מקור: מדיטציה קבלית

זמן דרוש: 20 דקות.
שבו בישיבת מדיטציה וקחו 3 נשימות עמוקות. שימו כוונה של ניקיון בנשימות.
בעיני רוחכם, ראו כיצד מהשמיים יורדות אותיות של השם הפרטי שלכם. האותיות מופיעות בדפוס ולאותיות יש גודל מסוים, יש להן צבע, נפח, מרקם וצורה. התאימו את הגודל של האותיות כך שהשם כולו יופיע מול עיניכם ותוכלו לראות אותו ללא מאמץ עם עיניכם. כעת קבעו את השם על מקומו מול העיניים על גבי מסך לבן והחזיקו בשם ללא תזוזה. כל פעם שאתם מבחינים שהאותיות בורחות, זזות, משנות צורה, החזירו את האותיות ואת השם כולו למקומו המקורי, לאותה הצורה, לאותו הגודל ולאותו הצבע. המשיכו לעשות כך שוב ושוב כל פעם שהשם בורח או מתחלף במשהו אחר.
לאחר 10 דקות, הניחו לשם ללכת ורק המשיכו להתבונן על המסך הלבן שנשאר, התבוננו כמו על מסך קולנו וראו כל דבר שמופיע (אם מופיע) על המסך והרשו לו להיות, להתחלף או לזוז.
לאחר 5 דקות חיזרו שוב על שני השלבים.

מדיטציה קבלית עם אותיות השם היא אחת המדיטציות שנלמדת במהלך קורס מדיטציה למתחילים

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן