מדיטציה לאימון אינטליגנציה ו' - חוש השמיעה - מדיטציית נדברהמה Nadabrhama

ו' – אינטליגנציה של חוש שמיעה – היכולת לשמוע קולות, צלילים, תדרים, עיבוד, משמעת ומשמעות.
על פי שיטת לוסקי, חוש השמיעה אחראי על מספר יכולות: יכולת שמיעת קולות וצלילים, יכולת לעבד את מה ששמעתי ולתת לזה משמעות אישית, יכולת שמיעה וקליטה של תדרים שלא נשמעים בשמיעה רגילה, יכולת ליצור משמעת כלפי הדברים שיש להם בעיני משמעות. השמיעה יוצרת משמעות ומשמעות יוצרת משמעת. חוש השמיעה מקושר לאיבר מרה וכמוהו מסנן את קולות הרגע לקולות של רעש וקולות שאני רוצה לקלוט ולעבד.

סימפטומים אפשריים של חוסר איזון באינטליגנציה ו':
חולשה בשמיעה, חוסר יכולת לעבד ולסנן צלילי רקע, קושי ביצירת משמעות לדברים ולחיים בכלל, קושי ביצירה ושמירה על משמעות כלפי דברים חשובים.

מומלץ במיוחד עבור:
אנשים המעוניינים לאמן את כל המאפיינים של חוש הראיה הנ"ל וכגון: לחזק את חוש השמיעה, לחזק את היכולת ליצור ולחיות חיים בעלי משמעות וכו'.

מדיטציה לאימון אינטליגנציה ו' – חוש השמיעה – מדיטציית נדברהמה Nadabrhama
מקור: אושו.

זמן דרוש: 60 דקות.
שלב א': 30 דקות.
שבו בישיבת מדיטציה ובעיניים עצומות.
התחילו להמהם בקול רם מספיק על מנת שישמעו אתכם ואתם תשמעו את עצמכם. צרו רטט בגוף כולו באמצעות ההמהום. דמיינו שאתם צינור או כלי ריק ואתם מתמלאים ברטט ובאנרגיה שנוצרת באמצעות ההמהום. אם יש הצורך, ניתן להזיז את הגוף באיטיות ונינוחות.
שלב ב': 15 דקות.
שלב זה מחולק לשני חלקים, כל חלק 7 וחצי קדות.
בחצי הראשון שבו והניעו את הידיים בתנועה מעגלית כלפי חוץ כשהידיים פונות כלפי מעלה. התנועה מתחילה מאזור הטבור ושתי הידיים נעות כלפי מעלה וקדימה ואז נפרדות ויוצרות מעגלים גדולים.
התנועה של הידיים צריכה להיות מאוד איטית כך שנדמה כאילו אין תנועה כמעט בכלל. דמיינו שאתם מוציאים אנרגיה החוצה לעבר היקום.
בחצי השני הפכו את כפות הידיים כלפי מטה ועשו סיבובים הפוכה, מהחוץ פנימה.דמיינו שאתם לוקחים אנרגיה מהיקום פנימה. גם כאן, עשו תנועות איטיות ורכות.
שלב ג': 15 דקות.
שבו או שכבו בשקט וללא תנועה. הרשו לכל דבר שעולה להיות ורק נוחו בתוככם כאשר אתם ערים לכל דבר שמתרחש וללא הצורך להזיז או לשנות.

.