מדיטציה לאימון אינטליגנציה י' – חוש מעשה – מדיטציית דיינאמיק Dynamic

   ראשי >> סוגי מדיטציות >> מדיטציה לאימון אינטליגנציה י' – חוש מעשה – מדיטציית דיינאמיק Dynamic

מדיטציה לאימון אינטליגנציה י' - חוש מעשה - מדיטציית דינאמיק Dynamic

י' – אינטליגנציה של מעשה – יכולת לעשות מעשים יזומים ויכולת להבחין בין מותר ואסור.
על פי שיטת לוסקי, אינטליגנציה של חוש המעשה אחראית על היכולת ליזום עשייה, היכולת להפוך את הרעיונות במחשבה למשהו מעשי ומוחשי. אנשים בעלי אינטליגנציה של חוש המעשה חזקה ומאוזנת הם אנשים שיוזמים את הרעיונות שלהם ומשתדלים לעסוק בדברים מעשיים שיש להם תכלית מסויימת. הרבה פעמים מוסיפים לשמות את האות י' בתוך שם חיבה. הוספה של י' מסמלת את הרצון (או הציווי) למעשיות. כאשר אני עושה ומתנסה, מתוך המעשה והחוויה עצמה אני יכולה להבין אם הדבר היה מותר או אסור. בדרך כלל אני אגביל את העשייה שלי לדברים שהם מותרים בעיני ועבורי. כאשר העשייה חלשה יש להפוך את צורת הפעולה של "סוף מעשה במחשבה תחילה" בצורה של "נעשה ונשמע", כלומר, קודם נעשה ואז נבין מכך משהו. מעשה היא יכולת חשובה לצורך הבנה שלי את התהליך שאני חווה.

סימפטומים אפשריים של חוסר איזון באינטליגנציה י':
חוסר מעש, קושי ביכולת ליזום, תחושה של הרבה רעיונות וחוסר אנרגיה לעשות, עשייה מעבר לגבולות המותר והאסור האישיים, בנוסף, עשייה מוגזמת וחסרת תכלית.

מומלץ במיוחד עבור:
אנשים אשר מעוניינים לחזק ולאזן את יכולת היוזמה שלהם ולהיות יותר מעשיים.

מדיטציה לאימון אינטליגנציה י' – חוש מעשה – מדיטציית דיינאמיק Dynamic
מקור: אושו.

זמן דרוש: 60 דקות.
שלב א': 10 דקות.
בעמידה, התחילו לנשום נשימות מהירות, חזקות, ולא מוסדרות, פנימה והחוצה דרך האף. הרשו לנשימה לנוע עמוק לתוך הריאות. נשמו מהר ככל שאתם יכולים (יחד התחושות של נימול, סחרחורת וכד'), עשו זאת עם מירב המאמץ שלכם, היו מוחלטים בעשר הדקות של הנשימה. אל תכווצו את גופכם, הישארו עם כתפיים רפויות. תרשו לגוף לנוע עם הנשימה אם עולה הצורך והניעו את הידיים והגוף בצורה טבעית. הרגישו את האנרגיה עולה ונבנית בתוך הגוף.
חשוב לא להפסיק ולא להאט בשלב זה!
שלב ב': 10 דקות.
כעת, תרשו לגוף שלכם לבטא כל דבר שהנשימה העלתה בו. תרשו לגוף שלכם "להתפוצץ" אם הוא רוצה בכך. שחררו החוצה כל דבר שעולה, אתם יכולים לשיר, לצחוק, לצעוק, לקפוץ, לבכות, לבעוט ולזרוק את עצמכם בחדר, הרשו לעצמכם ממש להשתגע ולשחרר את כל המעצורים.
שמרו על תנועה בגוף והשתדלו להשאיר את השכל המגביל בחוץ.
שלב ג': 10 דקות.
השאירו את הכתפיים והצוואר רפויים, הרימו את שתי הידיים גבוהה ככל שתוכלו (ומבלי לנעול את המפרקים). קפצו מעלה עם הידיים מורמות וצעקו את המנטרה "הוו" (hoo). צעקו את המנטרה עמוק מתוך הבטן ובכל פעם שאתם נוחתים על הרגליים. תנו את כל האנרגיה שיש לכם, התישו את עצמכם לגמרי ואל תעצרו בשלב זה.
שלב ד': 15 דקות.
עצרו וקפאו בתנוחה שהנכם ברגע זה! אל תסדרו את הגוף, אל תתנגבו, תגרדו, תשתעלו ואל תזוזו כלל אל מנת לא לפזר את האנרגיה, פשוט תקפאו במקום לחלוטין. הרגישו ותהיו עדים לכל דבר שקורה לכם, התבוננו בתחושות שבתוככם ושעולים.
שלב ה': 15 דקות.
רקדו וחגגו את המוסיקה ואת השחרור. רקדו באופן חופשי ותניעו את האנרגיה החדשה שנוצרה בתוך הגוף.

.

 

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן