מדיטציה לאימון אינטליגנציה ל' – חוש התשמיש – מדיטציית קונדליני Kundalini

   ראשי >> סוגי מדיטציות >> מדיטציה לאימון אינטליגנציה ל' – חוש התשמיש – מדיטציית קונדליני Kundalini

מדיטציה לאימון אינטליגנציה ל' - חוש התשמיש - מדיטציית קונדליני Kundalini

ל' – אינטליגנציה של תשמיש – היכולת לגלות את עצמך דרך מגע, תנועה, טבע, ריקוד, ציור, אמנויות.
על פי שיטת לוסקי, זהו אחד מתוך חמשת החושים הקולטים (מתוך שנים עשר החושים של הרובד הגופני) שיש לכל אדם במינון כלשהו. זוהי היכולת שלנו לגעת בעולם, בעצמנו ובאחרים ולגלות דרך המגע את מי שאנחנו. אינטליגנציה ל' פתוחה (חזקה) מתבטאת ביכולת לגעת בעומק של הדברים, להתעמק בנושא כלשהו לעומת לגעת ברפרוף או על פני השטח בלבד, זו היכולת לראות לעמוק ולראות ראיית מיקרו. אנשים בעלי אינטליגנציה ל' מפותחת יהיו אנשים שאוהבים מגע, אוהבים תנועה, ריקודים, מוסיקה, ציור, טיולים על חוף הים, מגע של מים, תחושה של רוח על הפנים. הם יעדיפו להיות בטבע מאשר לבלות יום במשרד והם יעדיפו פיקניק (במזג אוויר נעים) על פני ארוחה בבית סגור. ל' זו היכולת שלנו לגעת בעולם, לגעת בחיים ובעצמנו.

סימפטומים אפשריים של חוסר איזון באינטליגנציה ל':
חוסר באינטליגנציה של תשמיש עלול לגרור צורך בפיצויים כגון פיצוי באכילה שכן אינטליגנציה זו מקושרת לאיבר קורקבן (על פי ספר יצירה) – צינור העיכול העובר מהפה עד פי הטבעת שתפקידו ללוש (לגעת) את האוכל שנוגע בנו מבפנים ולכן אכילה היא תחליף הכי קרוב למגע.
תרגול של טכניקות מדיטציה המובאות בהמשך יאמן את האינטליגנציה הזו ובכך יעזור להתחבר למגע, לעצמנו לעולם שסביבנו.

מומלץ במיוחד עבור:
סובלים מעודף משקל, הפרעות אכילה כגון אכילה כפייתית, בולימיה וכד', חסימות וחסרים רגשיים, תחושה של בדידות, קרירות מינית.

מדיטציה לאימון אינטליגנציה ל' – חוש התשמיש – מדיטציית קונדליני Kundalini
מקור מדיטציה: אושו.
זמן דרוש: 60 דקות.
שלב א': 15 דקות

עמדו עם הרגליים ברוחב הכתפיים. פזרו את אצבעות רגליכם על הרצפה וקרקעו את הרגלים לרצפה. כופפו מעט את הברכיים והרשו לבטן, לישבן ולכל השרירים להשתחרר ולצאת. שחררו את הידיים , הכתפיים, הלסת, הצוואר.
כעת עימדו כך והרשו לגוף להיכנס לקצב של המוסיקה ולרעוד מבפנים החוצה, מהרגלים כלפי מעלה. חושו כיצד המוסיקה והמקצב נכנס לגופכם ויוצר רעידה שנובעת החוצה כמו מעיין, כמו מזרקה. הרשו לכל הגוף לרעוד כמו עלה ברוח.
שלב ב': 15 דקות
התחברו למקצב ולמוסיקה החדשה והרשו לגוף להתחיל לרקוד בחופשיות ובטבעיות. הרשו לגוף לעשות תנועות רחבות עם הידיים, הרגליים ועם כל הגוף. ריקדו בעיניים עצומות כפי שילדים רוקדים, היו עם עצמכם והגוף הרוקד שלכם.
שלב ג': 15 דקות
שבו בישיבת מדיטציה והתבוננות בגוף כולו, עברו מכפות הרגליים ועד הראש והתבוננו בתחושות הגוף שנוצרו.
שלב ד': 15 דקות
שכבו על הגב, הניחו לתחושות, הניחו למחשבות והניחו להכל. פשוט שכבו בשקט, במנוחה שלמה והרשו לעצמכם להיות היכן שאתם וללא מאמץ.
היו כך עד שתשמעו גונג. קחו נשימה עמוקה ועדינה וחיזרו.

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן