מדיטציה לאימון אינטליגנציה ע' - חוש שחוק / מוח - מדיטציית ג'יבריש - נומיינד Nomind

ע' – אינטליגנציה של שחוק / מוח – יכולת משחק, הגיון, מיון, עיבוד, ניתוח, שאלה, חקירה מודעת.
על פי שיטת לוסקי, אינטליגנציה של חוש המוח אחראית על מספר פעולות ברובד הגופני. המוח הוא האיבר האחראי על היכולת שלנו לחשוב בהגיון, למיין אינפורמציה, לשקול ולהתלבט לפני שמתקבלת החלטה וכד', כלומר, כל סוגי החשיבה המיוחסים ל-IQ. בנוסף, חוש המוח שנקרא גם בפי ספר יצירה "שחוק" אחראי על היכולת שלנו לשחק את החיים ולקחת אותם כמשחק, כלומר לא לקחת כל דבר (קטן וגדול) ברצינות רבה מידי שגורמת לחוויה להיות כואבת יותר ממה שיכלה להיות. המוח הוא זה שנהיה רציני או ציני או שובב ומשחק. חוש המוח מאפשר לנו לקחת את הדברים קצת יותר בקלילות ולשחק את החיים כמו שחקן המשחק את התפקיד שלו על במה, ויחד עם זאת לא לשכוח שהמשחק הזה לפעמים גם נהיה רציני.

סימפטומים אפשריים של חוסר איזון באינטליגנציה ע':
מחשבות מרובות וטורדניות, בעיות שכחה, חוסר יכולת לחשוב בהגיון, חוסר יכולת לחשב ולעבד אינפורמציה, רצינות, תסכול, צורך בלנתח ולהבין כל דבר בהגיון וגם את הדברים שלא ניתנים להבנה.

מומלץ במיוחד עבור:
אנשים שחושבים יותר מידי, אנשים רציניים מידי שהרצינות שלהם גורמת להם לאי נוחות, אנשים שרוצים ללמוד להשתחרר קצת ולשחק את החיים קצת יותר בקלילות.

מדיטציה לאימון אינטליגנציה ע' – חוש שחוק / מוח – מדיטציית ג'יבריש – נומיינד Nomind
מקור: אושו.

זמן דרוש: כשעה.
שלב א': 30 דקות.
עמדו או שבו והתחילו להשמיע צלילים שטותיים וחסרי משמעות בג'יבריש. דברו בשפה שהיא לא שפה ושאתם לא מכירים. דברו כמו שילדים קטנים מדברים לפני שהם מתחילים לדבר בשפה מובנת. דברו בשפה שאתם לא מכירים, דברו יפנית (אם אתם לא מכירים יפנית), דברו גרמנית וכו'. תוך כדי הג'יבריש הכל מותר, אתם יכולים לצעוק, לצחוק, לקלל בג'יבריש, לבכות ולצחוק. אתם יכולים לקום ולקפוץ, לשכב וכל העולה ברוחכם. תוך כדי הג'יבריש היו רק עם עצמכם ועל תיצרו קשר עם אנשים אחרים (אם אתם לא לבד במדיטציה).
שלב ב': 15 דקות.
שבו בישיבת מדיטציה, הרפו את כל הגוף והיו ללא תנועה. התבוננו במחשבות שלכם, ראו לאן הן נסחפות ותנו להן להיות, אל תנסו לעצור או להילחם איתן, פשוט צפו בהן והיו מודעים להווה ולמחשבות שלכם. אל תזדהו עם הדברים שצפים ואל תנסו לשנותם, רק היו מודעים וצופים.
שלב ג': 15 דקות.
שכבו על הרצפה בעיניים עצומות ותנו לכל דבר ללכת. הרפו את גופכם, הרפו את מחשבותיכם, הרפו את ההתבוננות ורק נוחו בתוך הכלום, מודעים לדברים שחולפים.

קורס מדיטציה

.