מדיטציה לאימון אינטליגנציה צ' – חוש הרהור / לב – מדיטציית פתיחת הלב

   ראשי >> סוגי מדיטציות >> מדיטציה לאימון אינטליגנציה צ' – חוש הרהור / לב – מדיטציית פתיחת הלב

מדיטציה לאימון אינטליגנציה צ' - חוש הרהור / לב - מדיטציית פתיחת הלב

צ' – אינטליגנציה של הרהור/לב – יכולת חברות, חמלה, מחויבות, קבלה, שילוב וניהול אחרים.
על פי שיטת לוסקי, אינטליגנציה של חוש הלב כוללת בתוכה ואחראית על מספר תכונות אנושיות:

* יכולת של חמלה, לחמול ולסלוח לאחר באשר הוא.
* יכולת של חיברות, להיות חבר טוב, חבר שאפשר לסמוך עליו, חבר נאמן.
* יכולת של שיתוף פעולה ועבודת צוות, יכולת לעבוד במשותף ולסמוך על אחרים שיעשו את העבודה שלהם לא פחות טוב ממני ואולי אף יותר.
* יכולת של הנהגה, להנהיג תהליך, להנהיג קבוצת אנשים, להיות מנהיג.
* יכולת של מחוייבות, לקחת מחוייבות לעצמי וליעדים שלי וללב שלי, לקחת מחוייבות למסגרות שאני בוחר בחיים (כגון נישואין), לאנשים שקרובים אלי, ללימודים, לעבודה, לילדים, ולכל דבר שאני בוחר.
* יכולת של ניהול, להיות מנהל טוב זה לזהות את החוזקות של האנשים שעובדים איתי ולחלק תפקידים בהתאם ליכולות של האנשים, בצורה כזו העבודה תפיק את מירב התפוקה וכולם יהיו מרוצים ושמחים מפני שעושים את מה שהם טובים בו (ואת מה שהם אוהבים לעשות).
* יכולת של לקיחת אחריות, אחריות על עצמי, על המעשים שלי ועל כל מה שסובב אותי מתוך הבנה שאני משפיע ושותף לכל מה שמתרחש סביבי.

סימפטומים אפשריים של חוסר איזון באינטליגנציה צ':
קושי בלקחת מחוייבות ולהיכנס למסגרות כגון: עבודה, לימודים, קשר זוגי וכו', אי יכולת של עבודת צוות ושיתוף פעולה, צורך בהתבודדות (זאב בודד), קושי ביצירת קשרים חברתיים וקיום חיי חברה, האשמת אחרים ואי לקיחת אחראיות אישית, בדידות, הסתגרות, אי יכולת בהובלה של תהליכים (אישיים וגלובליים), קשיי הליכה, כאבים ברגל ימין.

מומלץ במיוחד עבור:
אנשים המעוניינים לפתוח את הלב ולחזק את היכולות של הלב כגון: לקיחת אחראיות, יכולת מחויבות, יכולת חמלה, יכולת חיברות וכל היכולות המפורטות קודם.

מדיטציה לאימון אינטליגנציה צ' – חוש הרהור / לב – מדיטציית פתיחת הלב
מקור: לוסקי.

זמן דרוש: 20 דקות
שבו בנוח, עצמו עיניים וקחו 3 נשימות עמוקות.
הניחו את הידיים על הלב והתבוננו בתחושות וברגשות שיש שם. העבירו את כל המיקוד לאזור הלב, ראו את צבעו, את מרקמו, שמעו אותו וחושו את מגעו. לאט לאט הציפו חמלה ואהבה מתוך הלב לכל הגוף, לכל איבר ואיבר ולכל תא ותא. היו בתוך התחושה הנעימה וראו כיצד הלב מתרחב ומתרפא ושולח חמלה וריפוי לכל הגוף כולו.

קורס מדיטציה

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן