מדיטציה לאימון אינטליגנציה ת' – חן – מדיטציית שמיים

   ראשי >> סוגי מדיטציות >> מדיטציה לאימון אינטליגנציה ת' – חן – מדיטציית שמיים

מדיטציה לאימון אינטליגנציה ת' - חן - מדיטציית שמיים

ת' – אינטליגנציה של חן – היכולת להעלות את ההתרחשויות למודעות עצמית ולגלות אותך.
על פי שיטת לוסקי, אינטליגנציה של חן היא היכולת לעשות עבודת מודעות ולהיות במודעות עצמית. כאשר אנשים מודעים לעצמם ולסביבה שלהם הם מוצאים את היופי הפנימי שבכל הדברים וגם את היופי הפנימי שבתוכם – החן. כאשר מקרה כלשהו מתבהר לעינינו ואנחנו מבינים איך ולמה הוא קרה, הבלבול נעלם ומופיעה הבהירות שחושפת את יופי הפשוט של הדבר. חן זו היכולת להתבונן לתוך הדברים ולעומקם, לראות בתוך הקנקן ולא רק את הקנקן. חן היא ההבנה שלכל דבר יש סיבה והעולם פועל מתוך סדר מופתי וקסום שעושה אותו ליפה ומיוחד. וכמו העולם, כך גם בני האדם, לכל מילה ומעשה יש סיבה (גם אם אנחנו לא רואים אותה) וזה עושה אותם יותר יפים ממה שהם נראים כאשר הם עושים משהו לא ברור.

סימפטומים אפשריים של חוסר איזון באינטליגנציה ת':
האשמה ותלונות מרובות על העולם והאנשים שסביבך, ראיה של העולם כמקום לא יפה, ראיה של אנשים כלא יפים, ראיה עצמית לא חיובית ותפיסה עצמית של כיעור, חוסר הבנה של התהליכים המתרחשים בחיים.

מומלץ במיוחד עבור:
אנשים המעוניינים להפוך את העולם ליותר יפה בעיניהם, אנשים אשר לא מודעים למאורעות בחייהם ולפעמים נדמה להם שדברים קורים ללא שום סיבה או הגיון, אנשים שחיים בתחושה של כאוס.

מדיטציה לאימון אינטליגנציה ת' – חן – מדיטציית שמיים
מקור: אושו.
זמן דרוש: 45 דקות.
(מדיטציה זו יש לבצע בחוץ כאשר השמיים בהירים ונקיים מעננים).
שכבו על האדמה כך שפניכם מופנים מעלה כלפי השמיים וכל מה שאתם רואים בזוית הראיה שלכם זה השמים. רצוי שזה יהיה במרחב פתוח, כגון חוף ים, דשא וכד' ושלא יקיפו אתכם בניינים.
שכבו על האדמה ובהו בשמיים, השתדלו לא למצמץ כלל, גם אם עולות דמעות (בגלל אי המצמוץ או האור הרב) תנו להן לעלות. תהיו בתוך השמיים בלבד, לא לזוז, לא למצמץ, לא לעשות דבר אלא להיות עם השמיים. לאט תרגישו שהשמים הופכים להיות אחד איתכם ושהבהירות והצלילות שיש בשמים נכנסת לתוככם. הבהירות שיש בשמיים תופסת מקום גם בתוככם והכל זז הצידה, יש רק בהירות, מרחב אין סופי של יופי. תהיו ככה אתם והשמיים כחצי שעה. לאחר מכן כאשר השמיים והבהירות שלהם חדרו לתוככם, עצמו עיניים והיכנסו לשמיים הפנימיים שבתוככם. תהיו בבהירות ובצלילות שנוצרה בתוככם. במידה ועולה מחשבה, תראו אותה כענן שעובר בשמיים הפנימיים אך אל תתנו לו משקל או תשומת לב, פשוט תנו לו לעבור ותהיו רק בתוך השמיים שבפנים.

קורס מדיטציה

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן