מדיטציה לאימון אינטליגנציה 7 – כוח התבוננות

   ראשי >> סוגי מדיטציות >> מדיטציה לאימון אינטליגנציה 7 – כוח התבוננות

מדיטציה לאימון אינטליגנציה 7 - כוח התבוננות

7 – אינטליגנציה של כוח התבוננות – היכולת לדעת את עצמך דרך אחרים ודרך ההתנסויות שלך.
על פי שיטת לוסקי, המשוב, ההתבוננות בעצמנו, בבני אדם סביבנו הם המשוב שלנו לעצמנו. אינטליגנציה 7 היא היכולת הרגשית שלנו לזהות ולדעת את עצמנו דרך המשוב שמתקבל דרך ההתבוננות בסביבה, באנשים, בטבע ובמאורעות שסביבנו. אינטליגנציה 7 היא המהות של המדיטציה, היא ההתבוננות הפנימית והחיצונית לצורך היכרות עמוקה יותר עם מי שאנחנו, עם הרגשות שלנו, עם המחשבות שלנו ועם הרצונות שלנו. אינטליגנציה 7 חזקה מתאפיינת בידיעה (רגשית) שכל דבר הנראה בעין הוא השתקפות של האמונות והעמדות והרצונות והרגשות של המתבונן ולכן זה שיקוף ומשוב של המתבונן. ההתבוננות מחזקת את הידיעה העצמית ("דע את עצמך") והידיעה העצמית מאפשרת אהבה עצמית. אהבה עצמית (ולא רק עצמית) לא תיתכן ללא ידיעה והיכרות ברמה כלשהי. אנשים בעלי יכולת התבוננות הם אנשים בעלי חוסן נפשי שכן יש בידיהם הכלי ללמידה עצמית ולכן גם לתיקון והשבחה ואין הם מרימים אצבע מאשימה על כל דבר שלא מוצא חן בעיניים אלא מחפשים את התשובה בתוכם מתוך ובאמצעות המשוב המתקבל.

סימפטומים אפשריים של חוסר איזון באינטליגנציה 7:
חוסר מודעות עצמית, חוסר ידיעה עצמית, אי אהבה עצמית, לחץ, עצבנות, האשמת אחרים, חוסר הבנה של התהליכים המתרחשים בחיים האישיים, כעס על אחרים.

מומלץ במיוחד עבור:
אנשים אשר רוצים ללמוד על ההתנהלות הפנימית בנפשם, אנשים אשר רוצים להכיר את עצמם ובכך לאפשר אהבה עצמית וסליחה עצמית. אנשים אשר עסוקים להרים אצבע מאשימה כלפי כל דבר שלא מוצא חן בעיניהם ולא מוצאים דרך לשנות את המציאות בחייהם. אנשים אשר רוצים למצוא מקום שלוו בנפשם, מקום של מנוחה ושקט פנימי שיעצימו אותם ויתנו להם כוח.

מדיטציית התבוננות בארבעה רבדים (מקור – ויפאסנה, לוסקי)
זמן דרוש: 30 דקות.
שבו בישיבת מדיטציה וקחו 3 נשימות עמוקות. שימו כוונה של ניקיון בנשימות.

התבוננות בגוף: עברו והתבוננו בעיני רוחכם על כל האיברים בגופכם מכפות הרגלים ועד קודקוד הראש. היו נוכחים ומודעים לתחושות של הגוף. על תנסו לשנות, להזיז או להילחם עם התחושות אלה רק להתבונן עליהן כמו שמתבוננים על מישהו או משהו אחר מחוץ לי. שימו לב מה קורה לתחושות כאשר מניחים להן להיות ורק מתבוננים וחשים אותן.
התבוננות ברגש: כעת, עברו והתבוננו בתחושות וברגשות בתוככם. הבחינו בשמחה בהתרגשות, בפחד או בכל רגש אחר שנמצא כרגע בתוככם. זהו היכן נמצא הרגש, הרשו לו להיות ורק התבוננו בו וחושו אותו במלואו. על תנסו להחליף, לשנות או להזיז את הרגש.
התבוננות במחשבות: כעת, עברו והתבוננו במחשבות. המחשבות באות ומתחלפות כל הזמן וזהו טבען. על תנסו לעצור או להילחם במחשבות אלא רק העבירו את המודעות וההתבוננות למחשבות וצפו בהן, צפו במחשבות במקום להיות המחשבות. שימו לב מה התוכן של המחשבות, שימו לב כיצד הן באות ומתחלפות אחת אחרי השניה כמו רוח שנושבת ומתחלפת. שימו לב שמופיע רגע קט בין מחשבה ומחשבה, רגע שאין בו כלום, רגע של מדיטציה עמוקה. הרשו למחשבות להמשיך ולהתחלף והיו בין המחשבות.
התבוננות בנשימות: כעת, עברו והתבוננו בנשימות. הנשימה מבטאה את עולם הרוח, את הנשמה. התבוננו בשאיפה, באיכות שלה, בתחושה שהיא יוצרת, בעומק שלה. ואז התבוננו בנשיפה, באיכות שלה, בתחושה שהיא יוצרת, בקצב שלה. שימו לב שבין שאיפה ונשיפה ובין נשיפה ושאיפה יש רגע קט (כמו בין המחשבות) שבו אין כלום ולכן יש בו הכול. התבוננו וצרו איזון בנשימה לצורך איזון בנשמה.
הישארו בהתבוננות זו כמה שתצטרכו ועד לסיום המדיטציה. 

מדיטציה

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן