מדיטציה לטיפול בנדודי שינה

   ראשי >> בלוג מדיטציה i32 >> מדיטציה לטיפול בנדודי שינה

אייל (שם בדוי, סיפור אמיתי) הגיע לקורס מדיטציה למתחילים לפני 4 שנים. זה היה באמצע החורף ובפינת הכיתה הייתה נערמת ערימת מעילים. הייתה לנו אווירה חמימה ונעימה בכיתה כאשר בחוץ נשבו רוחות וטיפות המים טופפו על החלונות של הכיתה בקומה ה-16.

מדיטציה לטיפול בנדודי שינהאייל סיפר לנו שהמטרה שלשמה הוא הגיע לקורס מדיטציה כי הוא שמע וגם המליצו לו שמדיטציה עוזרת לנדודי שינה והוא, כבר שנים רבות לא נרדם ללא כדור שינה. זה טקס שכזה, הוא סיפר, הוא לוקח כדור שינה בערב, יושב על הכורסה ליד המיטה וממתין להשפעה. ברגע האחרון הוא מחליק מתחת לשמיכה ונרדם. הוא אמר גם שהוא לא זוכר חלומות בכלל וזה כנראה בגלל הכדורי שינה. יותר הוא לא פירט. מידי שיעור הוא היה מספר לנו שהוא משתדל לתרגל מדיטציה, ממש כפי שלמדנו בכיתה כמה שיותר ובעיקר לפני השינה והוא מאוד אוהב את זה. הוא גם שיספר לנו בשיעור השלישי שהשבוע נכנס למיטה, עצם עיניים ועשה מדיטציה עד שנרדם, וזאת ללא כדור שינה, לראשונה אחרי שנים רבות. מחאנו לו כפיים.

לאחר 8 שבועות, כאשר הקורס נגמר ובשיעור האחרון עשינו מעגל שיתוף של "מה קיבלנו בקורס ומה השתנה בחיים", סיפר לנו אייל את הסיפור שלו. אייל איבד את אחיו הצעיר והקרבי כאשר היה בצבא. הוא נהרג במהלך מבצע. היה זה אח חבר קרוב והאבל היה ארוך וקשה, עד היום הוא כואב את האבדן שלו. בעיית השינה הגיע יחד עם הידיעה המרה. כאשר היה נכנס למיטה ועוצם את עיניו, מייד היה רואה בדמיונו את התמונות הקשות, את הקרב ואת הדרכים הנוראיות בהם כנראה נהרג. התמונות היו קשות בנשוא וכך החליט לקחת כדורי שינה, כדי לצלול לתוך הלא כלום של השינה ולא לראות את הדברים האלה, אפילו לא לחשוב על זה. הכדורים עשו את העבודה ועם הזמן הפכו להרגל ולתלות.

אחרי שלוש שנים החליט אייל "להיגמל" מכדורי השינה ולטפל בעצמו כדי שיוכל להירדם באופן טבעי ונעים. הוא קרא על זה באינטרנט והתייעץ עם חברים והחליט שמדיטציה יכולה לתת לו את המענה.

אייל סיפר לנו בסיום הקורס שזה כבר שבוע הוא לא לוקח כדורי שינה ונכנס למיטה עם מדיטציה. זה לקוח לו דקות ספורות והוא נרדם כמו תינוק. הוא סיפר גם שהשינה שלו טובה ומרעננת ונדמה לו שהוא אפילו מתחיל "לראות חלומות". הוא אף התבדח ואמר שמדיטציה זה "כדור שינה" טבעי ובריא ולא עולה לו כסף והוא ממש שמח שהוא בא לקורס מדיטציה.

המציאות היא המחקר הטוב ביותר ועם עובדות קשה להתווכח, כולנו נוכחנו לדעת : מדיטציה היא כלי מדהים, טבעי, פשוט ויעיל לטיפול בנדודי שינה.

לפרטים מלאים על >> קורס מדיטציה למתחילים הקרוב

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן