20 טיפים מעשיים להשקטת המיינד

איך להשקיט את המיינדמדיטציה היא אמנות המיקוד של 100% מתשומת הלב שלך בדבר אחד. תרגול יומיומי של מדיטציה יעניק לך מספר עצום של יתרונות בריאותיים כולל ריכוז מוגבר, ירידה בתחושת לחץ וחרדה, ותחושה כללית של אושר.

למרות שמספר רב של אנשים מנסים לתרגל מדיטציה בשלב כלשהו בחייהם, אחוז קטן מהם נשאר לתרגל לטווח ארוך. עובדה זו מצערת וסיבה האפשרית לכך היא שמודטים מתחילים רבים, ככל הנראה, מתחילים את מלאכת התרגול ללא החשיבה הנכונה שדרושה כדי להפוך תרגול יומי של מדיטציה להרגל.

1) תחליטו על זמנים קבועים של תרגול ותהפכו את התרגול לפורמלי. תוכלי לעלות לרמה הבאה של תרגול מדיטציה על ידי הקצאת זמן קבוע (רצוי פעמים ביום) של ישיבה שקטה.

2) התחלו עם נשימות. נשימות עמוקות מאטות את קצב הלב, מרגיעות את שרירי הגוף, מגביר את המיקוד והכלל זו דרך אידאלית להתחיל סשן של מדיטציה.

3) התמתחו. מתיחה של הגוף משחררת את השרירים והגידים שמאפשרים לך לשבת הרבה יותר בנוח. בנוסף, התמתחות מתחילה תהליך של "התכנסות פנימה" ומחזירה את תשומת הלב שלך לתחושות הגוף.

4) שימו כוונה ומטרה ברורה בתרגול מדיטציה שלכם. מודטים מתחילים צריכים להבין שמדיטציה היא תהליך פעיל – זה משהו שפשוט עושים. אמנות המיקוד של תשומת לבך בנקודה אחת היא עבודה קשה, עליך להיות החלטי ומונע על ידי מטרה מוגדרת על מנת לעמוד במשימה.

5) שימו לב כיצד תחושת תסכול מתגנבת לקראתך מאחורי גבך. זה נפוץ מאוד שמודטים בתחילת דרכם מתחילים לחשוב: "היי, מה אני עושה כאן" או "למה אני לא יכול פשוט להשקיט את המחשבות המציקות שלי". כאשר זה קורה, זה הזמן להגביר את תשומת הלב בנשימה שלך ולאפשר לתחושת התסכול ללכת בדיוק באותו האופן שהיא באה, שחררו את התסכול אך על תוותרו על התרגול.

6) תתנסו. למרות שרבים מאיתנו חושבים שמדיטציה יעילה זה כמו יוגי שיושב בשיכול רגליים מתחת לעץ בונזי, מתרגלים מתחילים צריכים להיות יותר ניסיוניים ולנסות סוגים שונים של מדיטציה. נסו לשבת על כרית, על כיסא, עם עיניים פקוחות, בעיניים עצומות, וכו '

7) הרגישו את גופכם. תרגול מצוין עבור מודטים מתחילים הוא לשים לב לתחושות הגוף בזמן המדיטציה. ברגע שהשקט נכנס לראשכם ודעתכם נרגעת, העבירו את כל תשומת הלב שלכם אל כפות הרגליים ולאחר מכן נועו באטיות כלפי מעלה וסרקו את כל אברי הגוף (כולל האיברים הפנימיים). זה מאוד בריא וזה סימן שאתם בדרך נכונה.

8) בחרו חדר מסוים לצורך תרגול המדיטציה. מומלץ שזה לא יהיה אותו החדר שבו עובדים, או עושים בו פעילות גופנית או ישנים. שימו נרות ואביזרים אחרים שיעזרו לכם להיכנס לאווירת המדיטציה ולהרגיש בנוח. 

9) קראו ספר או שניים על מדיטציה. רצוי מדריך פדגוגי או ספר שמתאר את היתרונות של מצב מדיטטיבי עמוק. זה ייתן לכם רציונל לתרגול והרבה מוטיבציה.

10) התחייבו לטווח הארוך. מדיטציה היא תרגול לכל חיים, ולכן לא מומלץ לנסות למדוד את התוצאות של התרגול היומיומי. פשוט תעשו את הכי טוב שאתם יכולים בכל פעם והניחו לציפיות בצד. 

11) תיעזרו ותקשיבו לקלטות ותקליטורי הדרכה מוקלטים (כגון קורס מדיטציה השלם לתרגול עצמי בבית).

12) צרו רגעים של מודעות גם במהלך היום. שימו לב לנשימה שלכם והיו נוכחים בגוף גם בזמנים שהם לא זמני התרגול הרשמיים שלכם, זוהי דרך נפלאה לפתח את הרגלי המדיטציה שלכם ולהרחיב אותם לחיי היום יום.

13) ודאו שלא יפריעו לכם בזמן התרגול. אחת הטעויות הנפוצות של מתרגלים מתחילים זה להתחיל תרגול של מדיטציה כאשר הם לא הבטיחו את הזמן הפנוי שלהם. אם תוך כדי התרגול, החלק האחורי של המוח עסוק במחשבה שאולי הטלפון יצלצל, או אולי הילדים יתעוררו או שאולי הקומקום ירתח, לא תוכלו להגיע לרגיעה עמוקה. 

14) תקנו ושפרו קצת בכל תרגול. למודטים מתחילים, שינוי קל מאוד בתנוחה הפיזית, יכולה להפוך תרגול מדיטציה ממתסכל למעורר ומחדש. תיקונים קלים אלו נראים בעיקר בעין הצופה ולכן מומלץ להתחיל למוד מדיטציה עם מורה מנוסה שיעזור לכם להגיע לישיבה ולמצב האידאלי עוברכם לצורך מדיטציה עמוקה ויעילה. 

15) השתמשו בנר. מדיטציה בעיניים עצומות יכולה להיות מאתגרת עבור מתחילים. הדליקו נר ותיעזרו בו כמוקד של תשומת הלב שלכם בזמן התרגול, מקדו בו את מבטכם וכל תשומת הלב שלכם. זה יכול להיות מאוד עוצמתי.

16) אל תילחצו. זה עשוי להיות הטיפ החשוב ביותר למתחילים, והכי הקשה ליישום. לא משנה מה קורה במהלך תרגול המדיטציה שלכם, על תלחיצו את עצמכם בגלל זה. זה כולל: להיות עצבני לפני מדיטציה ולכעוס על עצמכם לאחר מכן. המדיטציה היא מה שהיא, פשוט עשו את הטוב ביותר שאתם יכולים בכל פעם.

17) תרגלו מדיטציה ביחד או בקבוצה. מדיטציה עם חבר או בן זוג אהוב יכול להביא הרבה יתרונות נפלאים, וזה יכול לשפר את תרגול המדיטציה שלך. יחד עם זאת, וודאו שהגדרתם כללי יסוד לתרגול המדיטציה לפני שאתם מתחילים.

18) תרגלו מדיטציה בשעות הבוקר המוקדמות. ללא ספק, השעות המוקדמות זה הזמן האידאלי למדיטציה: זה זמן שקט יותר, המוח שלך עדיין לא מלא בעומס הרגיל של היום, ויש פחות סיכוי שיפריעו לכם באמצע התרגול. נסו להפוך את זה להרגל, קומו חצי שעה מוקדם יותר בבוקר לצורך תרגול מדיטציה. 

19) היו בהודיה בסיום התרגול. לאחר התרגול היומי שלך, הקדישו 2-3 דקות לצורך הודיה פנימית על התרגול ועל היכולת של המוח שלכם להיות במיקוד ולשתף אתכם פעולה בעניין מדיטציה.

20) שימו לב כאשר העניין האישי שלכם במדיטציה מתחיל לדעוך. מדיטציה יכולה להיות עבודה קשה (אך יכולה גם להיות תחושה נפלאה של קלילות והתעלות), יכול להיות שיהיה לך רגע שבו מדיטציה לכאורה אינה משתלבת בתמונה הכללית של היום שלך. זה הזמן שבו אתה זקוק לתרגול היומי שלך יותר מכל. זה הזמן לחזור לספרים ולקלטות ולשמוע שוב ושוב למה כדאי לך להמשיך ולתרגל מדיטציה. זה יחזיר לך את המרץ ואת העניין. ככל הנראה, חוסר היכולת שלך להתמקד במדיטציה מקביל לחוסר היכולת שלך להתמקד שתחומי חיים אחרים שלך ולכן ככל שתתמיד במדיטציה, תרוויח בכל תחומי החיים שלך!

מדיטציה היא תרגול נפלא!

השתמשו בעצות של המאמר הזה כדי לקחת את התרגול שלכם לרמה הבאה!

עדיין לא התנסית בעולם המופלא של מדיטציה?

לפרטים מלאים ושריון מקום לחץ כאן >> קורס מדיטציה למתחילים ותתחיל להרוויח את כל היתרונות!

.