מדיטציה מתקנת תאי מוח

   ראשי >> מאמרים ומחקרים על מדיטציה >> מדיטציה מתקנת תאי מוח

מחקר חדש : מדיטציה מסייעת בתיקון וחידוש תאי מוח אשר נהרסים כתוצאה משימוש באספרטיים

מחקרים מראים שמספר שעות של מדיטציה מסייעים בתיקון וחידוש אותם האיזורים במוח אשר נהרסים כתוצאה משימוש באספרטיים. מחקרים העוסקים בנזקי מוח כתוצאה משימוש באספרטיים מצאו נגעים בסיבי עצב הקרואים התאים הלבנים. נזקים אלה נוצרים בשל תוצרי הלוואי של פירוק אספרטיים שנקראים מתאנול ופורמלדהייד. ההשפעות של אי ספיגת חומרים אלה הן חמורות ביותר ואף גורמות לעתים לתסמינים דמויי טרשת נפוצה. ישנם ממתיקים מלאכותיים נוספים אשר תהליך הפירוק שלהם יוצר חומרי לוואי דומים עם אותם הנזקים.

מדיטציה מתקנת תאי מוחדוגמה לכך היא הרס של החומר הלבן באזור הקדמי שגורם לחוסר פעילות עצבית באזור זה. זה קשור גם לבעיות נפשיות ומנטליות כגון הפרעת קשב וריכוז, ADD, דמנציה, דיכאון וסכיזופרניה. משתתפים במחקר אשר תרגלו מדיטציה, דיווחו על ירידה בתחושת כעס, דיכאון, חרדה ועייפות, והיו בעלי רמות נמוכות של הורמון לחץ בדם – קורטיזול. השינויים שחלו בעקבות תרגול מדיטציה כללו גם שיפור מצב הרוח, אשר בתורו עולה בקנה אחד עם שליטה עצמית שהיא תכונה נחוצה לצורך איזון בעיות נפשיות רבות.

מדיטציה מתקנת תאי מוח

אימון דרך טכניקות מסוימות של מדיטציה מפעיל את אותם האזורים במוח בהם אין מספיק חומר לבן, המוח מייצר סיבי עצב חדשים כתוצאה מזה. עובדה זו נותנת נקודת מבט חדשה על איך ניתן לשפר את תפקוד המוח באמצעות שימוש בטכניקות טיפול זולות וטבעיות במקום שימוש בתרופות יקרות.

הערך הבריאותי של מדיטציה הולך וגדל בקרב מוסדות המיינסטרים העוסקים בבריאות הנפש.

ככל שמדיטציה זוכה להכרה גדולה יותר בקרב רופאים בתחום בריאות נפש, מבוצעים מחקרים נוספים בתחום זה. מחקרים חדשים אלה ותוצאותיהם חושפים עובדות מתוצאות מעניינות ואף רומזים לדרכים חדשות וטבעיות לריפוי של מחלות חשוכות מרפא.

ילדים עם הפרעות ADHD (הפרעות קשב וריכוז), ADD ומגוון הפרעות אוטיזם, זוכים לתיקון וחידוש של תאי עצב מסוג "התאים הלבנים" כתוצאה מתרגול מדיטציה, וזה מאפשר להם להשיג תחושה של שליטה עצמית טובה יותר, מצב רוח מרומם, ויכולת משופרת של תקשורת חברתית.

עם כל כך הרבה אנשים שצורכים כמויות גדולות של אספרטיים וחומרים אחרים אשר גורמים להרס תאי מוח, אין זה מפתיע שיש עלייה בכמות מקרי דיכאון, הפרעות התנהגותיות ומקרים של אלימות. המחקרים שהראו קשר בין אספרטיים והרס של סיבי תאי עצב במוח, מעלים שאלות רציניות באשר לבריאות הכלל לטווח הארוך כתוצאה משימוש בחומרים כימיים אשר מוכנסים לגוף דרך המזון שאנו צורכים. עם זאת, אותם המחקרים שהוכיחו את ההשפעות החיוביות של מדיטציה בחידוש סיבי עצב אלה, עשויה לתת תקווה לאלה שנפגעו. על ידי הימנעות ממוצרים המכילים אספרטיים ובאמצעות תרגול של מדיטציה, הנזק יכול להיות הפיך.

מדיטציה יכולה לאפשר לאנשים אלה (שהושפעו על ידי אספרטיים וחומרים מזיקים אחרים) להיות פחות אגרסיביים, יותר מתחשבים ויותר יציבים מבחינה רגשית. הדבר יכול גם להביא לירידה בשימוש וצריכה של טיפולים תרופתיים יקרים (ואף מסוכנים) כגון ריטלין ופרוזאק.

גם אתם רוצים ליהנות מהיתרונות המוכחים של מדיטציה?

בואו להכיר, ללמוד וליהנות כל הדרך…

לפרטים מלאים והרשמה >> קורס מדיטציה למתחילים

או התקשרו כבר עכשיו: 03-5188660

.

 

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן