מהו דמיון מודרך

רבים מדברים על דמיון מודרך, דמיון מודרך הפך לחלק בלתי נפרד מטכניקות של טיפול, אימון ומוזכר אפילו בספורט, עסקים ותחומים נוספים ורבים.

מהו דמיון מודרך וכיצד הוא עוזר לך להגיע ליעדים שלך ?

דמיון מודרך הוא טכניקה עדינה ולא פולשנית, יחד עם זאת רבת עוצמה המתמקדת ומכוונת את הדמיון. דמיון מודרך מתחיל במשהו פשוט כמו הדמיה של קפיצה למים של אטלט שעומד על קרש קפיצה רגע לפני שהוא מזנק ותוך כדי כך הוא מדמיין את הסיבוב המושלם, את הכניסה החלקה למים, את התנועות שלו תוך כדי צלילה וציפה חזרה לפני השטח של המים וכיצד זה יראה מבחוץ. דמיון מודרך יכול להיות גם מורכב ועמוק כמו לדמיין את פנים הגוף האנושי ממבט של מיקרוסקופ ענק ולראות בעיני הדמיון את מליוני התאים הרוכשים חיים, את התנועה הבלתי נפסקת של הכל, את האינטגרציה המורכבת של המערכות השונות ועד לדמיון של תאי דם לבנים שנראים כמו יצורים כמעט אנושיים היוצאים לקרב עיקש ונלחמים להשמיד תאים סוררים שהחליטו להתרבות ללא בקרה ונקראים תאי סרטן.

מהו דמיון מודרךלמרות שהשם "דמיון מודרך" מרמז על הדמיה או עבודה עם חוש הראיה הפנימי בלבד, הרי שהתהליך כולו הרבה יותר מורכב מכך ומערב בתוכו את כל החושים ואת כל המערכת הפנימית של חושים ויכולות. דמיון מודרך כרוך בהרבה יותר מאשר הדמיה ושימוש בחוש הראיה. עולם הדימויים שמרכיבים תהליך של דמיון מודרך כולל את כל החושים וכמעט כל אדם יכול לעשות את זה. הפעילות המורכבת של החושים הפנימיים משפיעה על תגובת הגוף כולו ויוצרת השפעה מדהימה ואף מופלאה במערכת גוף ונפש כולה.

דמיון מודרך נחקר ונבדק רבות במהלך כ-25 השנים האחרונות וממצאים רבים מראים את ההשפעה החיובית של דמיון מודרך על הבריאות, יצירתיות, תהליכי חשיבה וביצועים של האדם. מחקרים מראים גם שאפילו כ-10 דקות של דמיון מודרך יכולים להוריד רמות של לחץ דם, לסייע בהורדת רמות כולסטרול בדם, להגביר את פעילותה של מערכת החיסון, להפחית איבוד דם במהלך ניתוח, להפחית כאבים בגוף ואף להגביר באופן משמעותי מיומנויות ביצוע בתחומים שונים כגון: ספורט, סקי, כתביה, מחשק, שירה ועוד. דמיון מודרך מסייע גם בתהליכי ירידה במשקל, הפחתת תחושות חרדה ודיכאון והממצאים מראים שדמיון מודרך מסוגל אף להפחית את הנזקים של טיפול כימוטרפי כמו בחילה, דיכאון ועייפות.

דמיון מודרך מפעיל את הצד הימני של המוח ולכן תרגול של דמיון מודרך יכול להיות מלווה גם בביטוי של רגש, צחוק, רגישות גבוהה יותר למוסיקה ואומנות, פתיחות לרוחניות וגישות חדשות, אינטואיציה מוגברת, חשיבה יצירתית ומופשטת ואמפתיה גדולה יותר. בעצם, תרגול של דמיון מודרך משפיע ומאמן את האינטליגנציות האנושיות על פי סוג הדמיון מודרך שתורגל (על פי שיטת לוסקי, לכל אדם יש 32 אינטליגנציות המרכיבות את במנה האישיות השלם).

הפלא והעוצמה של דמיון מודרך בכך שהוא מגייס את החלק הלא מודע של המוח לצורך השגת מטרה מודעת וזה מייצר כח רב ומוטיבציה גדולה של האדם להתקדם לעבר המטרה שהגדיר. כאשר התת מודע שלך נרתם למשימה, ההשפעה של זה היא עוצמתית ביותר ופועלת לאורך זמן רב יותר. 

החלק היפה של דמיון מודרך הוא שכל אחד יכול להשתמש בו והאמת היא שכל אדם אכן משתמש בכוח של דמיון מודרך בחיי היום יום, גם אם ללא ידיעתם. זה קורה כאשר אתם מדמיינים את השיחה שתקיימו עם הבן / בת זוג כשתגיעו הבייתה, זה קורה כאשר אתם מפנטזים על בית החלומות שלכם או כאשר אתם מדמיינים כבר את צלחת האוכל המוגשת לכם כאשר אתם רעבים, זה קורה כל הזמן.

ככל הנראה, לילדים ונשים יהיה יתרון יחסי ביכולת הדמיון על פני הגברים אך יכולת זו ניתנת לאימון ופיתוח ועם קצת רצון ותרגולת, כל אחד יצליח במשימת הדמיון, ללא הבדלי גזע, מין, דת, גיל או מוצא.

יש כאלה המשייכים דמיון מודרך לעולם של מדיטציה, יחד עם זאת יש מספר עקרונות בסיסיים שמבדילים מדיטציה מדמיון מודרך. להבדיל ממדיטציה, דמיון מודרך מגרה את המוח ויוצר עניין רב תוך כדי התהליך באמצעות תמונות צבעוניות והפעלה של עולם החושים.

ישנם סוגים שונים של דמיון מודרך והם מחולקים ל-3 קטגוריות עיקריות: דמיון מתוכנת, דמיון פתוח ודמיון מודרך.

1. דמיון מתוכנת – מוביל את המונחה צעד אחר צעד לעבר היעד הרצוי כמו תוכנה הכתובה מראש. לדמיון מתוכנת יש מטרה מוגדרת ומדוייקת ומבצעים אותו מספר פעמים עד להשגתה.

2. דמיון פתוח – מתחיל בסצריו כלשהו ומשאיר את המונחה להמשיך ולפתח את הדמיון בצורה יצירתית וחופשית כאשר אחר כך ניתן לדון ולראות מה התכנים שעלו בזמן הדמיון הפתוח.

3. דמיון מודרך – משלב את שני הסוגים הנ"ל וכולל בחלקו חלקים מובנים ומודרכים בדיוק ובחלקו מאפשר יצירתיות ושילוב תכנים אישיים מתוך הדמיון של המונחה.

ובמילים פשוטות, דמיון מודרך הוא כלי פשוט, טבעי ויעיל מאוד שעוזר לך להגשים את היעדים ואת החלומות שלך באופן מודע ובאמצעות גיוס העוצמה המופלאה של התת מודע!

רוצה להכיר ולהתנסות במדיטציה ודמיון מודרך?

הצטרף ל >> קורס מדיטציה למתחילים ותחווה את ההשפעה המדהימה של מדיטציה ודמיון מודרך על עצמך ועל החיים שלך.

רוצה ללמוד דמיון מודרך ולדעת כיצד להשתמש בכלי המופלא הזה בצורה מקצועית ולהיעזר בו בחיים האישיים שלך או לשלב אותו בעיסוק שלך?

לחץ על הקישור לקריאה על >> קורס מנחים ומדריכים של מדיטציה & דמיון מודרך של האקדמיה למדיטציה – הקורס הייחודי והמקצועי המשלב לימודי מדיטציה ודמיון מודרך עם לימודי נפש האדם על פי חכמת הקבלה. 

 

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן