מה הקשר בין סטרס לצבירת שומן בבטן?הגוף שלך הוא מכונה מופלאה וחכמה שהתפתחה במהלך מליוני ואף טריליוני שנים (האמת, אף אחד לא יודע באמת כמה זמן). כל פעולה בגוף באה לידי ביטוי על ידי כימיקלים והורמונים שהם כמו ייצורים קטנטנים שנושאים את המסר. אחד ההורמונים שמיוצר בגוף כתוצאה מנוכחות של סטרס ומתח הוא הורמון שנקרא קורטיזול. אפשר לכתוב ספר שלם על הפעולות שקורטיזול מייצר בגוף אך אחת התגובות הבולטות שנוצרות בעקבות נוכחות של קורטיזול היא עליה חדה של סוכר בדדם שלך, וזאת ללא קשר לתזונה שלך או האם אכל או לא אכלת בזמן האחרון. לגוף יש יכולת לפרק תאי חלבון של עצמו ולהפוך אותם לסוכר על מנת להזרים לדם אנרגיה זמינה ומיידית במקרה של סכמה אמיתית כך שתוכל להפעיל במהירות את השרירים שלך ולברוח מהחיה הטורפת שמאיימת על החיים שלך. העניין הוא שסביר להניח ששום חיה טורפת לא רודפת אחריך אך הגוף עדיין לא יודע את זה ולכן סטרס מפורש כמצב של סכנה שיש להתגונן מפני ולהתכונן לבריחה. כתוצאה מעליה חדה ברמות הסוכר בדם, הלבלב מתחיל להפריש אינסולין, שהוא ההורמון שבין היתר נותן הוראה לסוכר להיכנס לתאים, זאת אומרת, לאגור אנרגיה בתאים.

מה הקשר בין סטרס לצבירת שומן בבטן?

התאים שהכי רגישים לאינסולין שמופרש בעקבות סטרס נמצאים באזור הבטן ולכן כתוצאה מכך מצטבר בגוף שלך שומן בטני עיקש (פנימי וגם חיצוני) שמסרב לרדת. השומן הבטני הוא אחד המסוכנים מפני שהוא מסכן את פעולת האיברים החיוניים שנמצאים בחלל הבטן.

ולכן, בנוסף לתזונה נכונה, על מנת להיפטר משומן בטני (ושומן מיותר בכלל) יש להוריד את רמות הקורטיזול בדם = להוריד את הסטרס ואת המתח, וזאת כבר פעולה שעליה אחראי אתה והמוח שלך!

איך מורידים סטרס / קורטיזול בצורה טבעית ויעילה ביותר?

1. דואגים לשנת לילה איכותית וארוכת בת 8 שעות לפחות, שמתחילה לא יאוחר מ-10 בערב.

2. מתרגלים 20 דקות של תרגילי מחשבה = מדיטציה, כל יום ונהנים מהרוגע הטבעי שנוצר.

בואו ללמוד ולתרגל 12 טכניקות מוכחות ויעילות של מדיטציה פשוטה וטבעית שיעזרו לכם להירגע ולהיפטר משומן מיותר (במידה ויש…)

>> לפרטים מלאים על קורס מדיטציה למתחילים הקרוב, בתל אביב, בכפר סבא או לימוד מהבית