מוניקה והילדה הקטנה

   ראשי >> סיפורי חכמה >> מוניקה והילדה הקטנה

סיפורי חכמה - מוניקה והילדה הקטנה

איש אחד צעד בסופרמרקט מאחורי אימא וילדה בת שלוש, שישבה בתוך עגלת הקניות.
כשהם עברו ליד מדף העוגיות, הילדה ביקשה עוגיות והאימא אמרה: "לא!". 
הילדה התחילה ליילל ולצעוק ולהקים מהומה, אבל האימא שמרה על שלוות רוחה ורק אמרה בנחת: "או-קיי מוניקה, נשארה לנו רק עוד חצי שורת מדפים של עוגיות, תיכף נסיים כאן, אל תתרגזי, רק עוד טיפה". 
הן סיימו את שורת העוגיות והמשיכו הלאה, תוך דקות הגיעו לשורת המדפים עמוסי הממתקים. הילדה החלה לצעוק ולדרוש ממתקים. 
האמא סירבה לקנות לה. הילדה התחילה לרקוע ברגליים ולהשתולל, אבל האימא לא איבדה את העשתונות: "די, מוניקה, די, אל תתרגזי. לא נשאר לנו עוד הרבה. עוד שתי שורות ואנחנו מסיימות את הקניה. תהיי סבלנית, רק עוד טיפה". 
כשהגיעו אל הקופה כדי לשלם על המצרכים, נתקל מבטה של הילדה למסטיקים הצבעוניים והיא דרשה בתוקף מסטיק. 
כשאימה השיבה בשלילה, עשתה שם הילדה סצנה קולנית של בכי וצעקות והאימא דיברה בקול רגוע ושקט: "מוניקה, לא להתרגז. אנחנו תכף מסיימות כאן. חמש דקות ואנחנו בחוץ ואז ניסע הביתה, ותוכלי לחטוף את התנומה שאת כל כך זקוקה לה".
האימא גמרה לשלם ויצאה מהסופרמרקט אל מכוניתה. האיש שהלך אחריהן והיה עד לכל שהתרחש, יצא בעקבותיה, הדביק אותה במחצית הדרך לאוטו ואמר לה: 
"תסלחי לי, גברתי, לא יכולתי שלא לשים לב כיצד שמרת על קור רוחך. אני חייב להחמיא לך על הדרך שבה התנהגת עם מוניקה הקטנה".
נתנה בו האימא מבט מחויך ואמרה: "לקטנה קוראים תמי. אני מוניקה".

ערך ליבה של הרובד הרוחני על פי שיטת לוסקי אומר : "דע את עצמך דרך המשוב שמתקבל מהסביבה, מהאנשים ומהמאורעות שמתרחשים סביבך".
ערך ליבה זה בעצם אומר לנו שכאשר אנחנו מביטים על העולם החיצוני, הוא משקף לנו את מי שאנחנו ויש באפשרותנו ללמוד על המהות האישית שלנו דרך התבוננות החוצה, כמו דרך התבוננות פנימה בזמן מדיטציה.
כאשר אדם צופה החוצה, המציאות אותה הוא רואה עוברת דרך מערך סבוך של תפיסות חינוכיות, עמדות ואמונות ששתולות עמוק בראשו ואותם הוא צבר במהלך חייו, לכן, הדבר שאתה רואה הוא בעצם מי שהנך ומשקף את תפיסת העולם שלך, אחרת לא היית רואה את מה שאתה רואה.
כאשר אתה רואה מישהו אחר כועס וזה מכעיס אותך או מעורר בך רגש לא נעים, אתה בעצם לא אוהב את אותו החלק בך שכועס.
כאשר אתה רואה מישהו אחר צוחק או שמח וזה משמח אותך, אתה בעצם רואה ואוהב את ה"אני" הצוחק והשמח שבך.
לכן, הדרך להתמודד עם תסכול, כאב, כעס וכל תחושה שאתה רוצה לשנות באחר (כי זה מפריע לך) היא להתבונן ולזהות את אותו החלק שמתבטא גם בך ואתה לא אוהב. כאשר תשנה משהו בך, כל העולם ישתנה בעינייך, כאילו כל העולם השתנה באמת.
ולא סתם אומרים שעל מנת לשנות את העולם, כל מה שעליך לעשות זה לשנות משהו קטן בעצמך.
אם יש בך רצון לחולל שינוי ואינך יודע מאיפה להתחיל, תמיד טוב להתחיל מלהתבונן ולזהות מהו החלק שלך בכל זה וכיצד תוכל לחולל שינוי בכך שתשנה עמדה, אמונה או אפילו מחשבה קטנה אחת שיש לך בראש.

בוא להכיר ולהתנסות במדיטציה i32 וקבל כלי עבודה עוצמתי להתבוננות פנימית והיכרות עמוקה עם עצמך באירוע בוקר תגלית מדיטציה i32.

מדיטציה – משנה את ככלי המשחק של החיים שלך, לטובה!

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן