כיצד להפחית לחץ ולהגביר את החמלה – מחקר חדש

   ראשי >> מאמרים ומחקרים על מדיטציה >> כיצד להפחית לחץ ולהגביר את החמלה – מחקר חדש

כיצד להפחית לחץ ולהגביר את החמלה – מחקר חדש. מחקר חדש שפורסם לפני כמה שבועות, בדק השפעה של 42 שעות של הכשרה ותרגול מדיטציה (סך הכל 42 שעות) על מורים בבית הספר.

שמונים ושניים המשתתפים נמצאו לאחר הבדיקה פחות לחוצים, פחות מדוכאים, חווים פחות חרדה או סטרס, בעלי רמת חמלה גדולה יותר בהרבה מקודם ובעלי מודעות לרגשות של אחרים.

כיצד להפחית לחץ ולהגביר את החמלה - מחקר חדשהמחקר שילב שלוש שיטות מדיטציה, מדיטציית ריכוז בה מתמקדים בתחושה ספציפית בגוף או ברגש, שיטות mindfulness בה המרגל מתבונן על תחושותיות ורגשותיו ללא תגובה, ושיטות מדיטציה המכוונות לפיתוח חמלה ואמפתיה כלפי אנשים אחרים.

בעוד שמחקרים קודמים שנעשו על מדיטציה מצא קשר בין מדיטציה לשיפור חיובי במצב הבריאותי של המשתתפים, בלחץ דם, חילוף חומרים ורמת כאב, מחקר זה מראה בבירור את השפעות המדיטציה על התנהגות רגשית וחברתית.

ניתן למצוא את המחקר המלא (באנגלית) בלחיצה כאן

במהלך קורס מדיטציה i32 למתחילים אתם תלמדו כיצד לעשות מדיטציה בדיוק רב ובאפקטיביות גדולה. במהלך הקורס תלמדו ותתנסו בשלושת הטכניקות המתוארות במחקר ובטכניקות מדיטציה נוספות אשר יביאו תוצאות משמעותיות לבריאותכם ולתחושתכם השלמה בגוף ובנפש.

>> לחץ כאן לפרטים מלאים ושריון מקום בקורס מדיטציה i32 למתחילים הקרוב

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן