"ד"ר ברוס ליפטון עסק בשיבוט תאי גזע בעת שגילה את מה שמבחינתו מהווה מהפך במדע הביולוגיה: התאים שלנו נשלטים, לטענתו, על פי מידע הנקלט מהסביבה – ולא מהגנים שנקבעו לנו. באמצעות שינוי האמונות השליליות הטבועות בנו, הוא מבטיח, נוכל להימנע ממחלות קשות כמו סרטן" ynet, 2.5.14

מחקר חדש מוכיח: הכל בראש - מחשבה שלילית גורמת למחלה

יכול להיות שהמידע הזה הולך להפתיע אותך ולשנות לגמרי את תפיסת המציאות שלך ויכול להיות שזה רק יחזק את מה שחשבת או ידעת מזמן על איך הגוף שלך עובד וכיצד שומרים על בריאות.

במשך שנים רבות סבר העולם המדעי שהתאים שלנו והגוף שלנו נשלט על ידי הגנים והמידע הגנטי שנמצא בהם. על פי ההנחה הזו, הגוף שלנו והבריאות שלנו הם דבר מה מוכתב מראש והגנים הם אלה שקובעים אילו מחלות יהיו לך או כיצד יראה הגוף שלך.

ד"ר ברוס ליפטון, חוקר ביולוג בן 70, עוסק בחקר תאי גזע מאז שנות ה-70 והמחקרים שלו מגלים מציאות מפתיעה ואחרת לגמרי.

באחד הניסויים שלו שערך עם תאי גזע, הוא ייצר שלוש מבחנות עם תאי גזע מאותה הרקמה, כלומר, בעלי אותו מטען גנטי והניח אותן במקומות ובתנאים שונים. כביכול, משום שהם באו מאותו מקור גנטי, התאים היו אמורים להתפתח לאותו כיוון בדיוק, אך הניסוי גילה תוצאות אחרות. ד"ר ליפטון גילה שכל מבחנה התפתחה לכיוון אחר והמסקנה הבלתי נמנעת הייתה שהסביבה השונה אליה נחשפו התאים השפיעה ויצרה שינוי במצב ההתפתחות של התאים.

~ מחקר חדש מוכיח: הכל בראש – מחשבה שלילית גורמת למחלה ~

ד"ר ליפטון חזר על ניסוי זה בווריאציות שונות עוד הרבה פעמים, אך תמיד קיבל את אותן התוצאות. כל פעם שתאים מסוג מסוים נחשפו לסביבה ולמידע שונה, הם קיבלו כיוון התפתחות אחר.

"התא הוא כמו שבב במחשב: הוא ניתן לתכנות, אבל בסופו של דבר יפעל לפי המידע שהוא מקבל מבחוץ. באופן דומה, התא מתאים את הביולוגיה שלו על פי הסביבה. המדע הקונוונציונלי לא היה אז במקום הזה, אבל המחקר שלי הראה שאפשר לשנות את המתרחש בתא. זה התחום המכונה 'אפיגנטיקה' – במקום שליטה בגנים אנחנו מדברים על שליטה מעל הגנים – ומה שנמצא מעל הגנים הוא הסביבה. הביולוגיה של התא היא שיקוף של הסביבה שלו, וזה המדע החדש" ד"ר ליפטון.

בעקבות הגילויים המרעישים האלה, הבין ד"ר ליפטון שאנחנו בעצם משפיעים ושולטים בכל אספקט של הבריאות שלנו. הוא טוען שרק 1% מהמחלות הן ממקור גנטי ואילו 99% הנותרים הן מחלות ותקלות שנוצרות בעולם המחשבות שלנו, בעיקר בתת מודע.

הוא מסביר שהתאים שלנו הם כמו מחשבים קטנים והם מכילים ומשקפים מידע שתוכנת מתישהו בגיל מוקדם ונשאר בתת מודע. החדשות הטובות הן שאפשר "לתכנת מחדש" את המידע שקולטים התאים על ידי עבודה מודעת על עולם המחשבות והאמונות שלנו ובכך להשפיע באופן מוחלט על מצבנו הבריאותי.

גם המדע וגם הרפואה מכירים ומשתמשים באפקט שנקרא "פלצבו" או "אינבו" בעברית, אשר מציגים תגובה גופנית חיובית לאמונה חיובית. אך אף אחד לא מדגיש דבר אף חשוב יותר – האפקט ההפוך – ההשפעה השלילית של המחשבות השליליות על הגוף.

על פי טענתו של ד"ר ליפטון וחוקרים נוספים רבים אשר תומכים בהצהרה זו, כאשר האדם יכיר בכוח של המחשבות שלו ויחליט לשנות את מצב התודעה שלו ממקום של סטרס למקום של מחשבות חיוביות ומדעות עצמית, יהפוך בעצם, מקורבן לשולט בחייו ובבריאות שלו.

בין הכלים שד"ר ליפטון מציע ככלים לתרגול שינוי תודעתי הם תרגילים של מדיטציה, דמיון מודרך, היפנוזה עצמית, הקשבה למנטרות חיוביות וקלטות שמע של הצהרות חיוביות. כל אלה הם אצמעים טבעיים וישירים לשינוי תודעתי ואינם דורשים התערבות חיצונית או שילוב חומרים כימיים לצורך השגת התוצאה המבוקשת.

כן, הכל בראש.

המחשבות שלך הן אלה שקובעות כיצד תרגיש, האם תהיה בריא או לא ומה תהיה מידת איכות החיים שלך.

היכולת החשובה ביותר היא היכולת "לנהל" את מה שמתרחש בראשך ואת המחשבות שלך.

חושב שהגיע הזמן ללמוד כיצד לנהל את המחשבות שלך?

הצטרפו אלינו לקורס מדיטציה למתחילים הקרוב ותלמדו 12 טכניקות פשוטות, מהנות ומוכחות לניהול מחשבות, לרגיעה טבעית ולתחושה נפלאה באופן טבעי.

לחץ כאן לפרטים מלאים והצטרפות לקורס מדיטציה למתחילים הקרוב ותתחיל לנהל את מה שקורה לך בראש!

רוצים ללמוד את מקצוע העתיד ולהשפיע על חייהם של אנשים אחרים? להנחות ולהדריך מדיטציה וליהנות מהעיסוק המתגמל ביותר שיש?

לחץ כאן לפרטים מלאים והצטרפות לקורס מנחים ומדריכים של מדיטציה ודמיון מודרך ותתחיל להשפיע!

 

ביולוגיה של אמונה – מאת ד"ר ליפטון (סרט דוקומנטרי)