מיהו האיש המאושר בעולם

   ראשי >> מאמרים ומחקרים על מדיטציה >> מיהו האיש המאושר בעולם

על פי המדענים, האיש הזה הוא האיש המאושר בעולם.

רמת השליטה שלו במחשבות היא מדהימה ורמת האימפולסים החשמליים במוחו היא מעבר לכל מידה.
הנזיר הטיבטי שהוא גם חוקר בתחום של גנטיקה מולקולרית, מתיו ריקארד, הוא האיש המאושר בעולם וזאת על פי צוות חוקרים מאוניברסיטת ויסקונסין.

מוחו בן ה-66 מייצר רמה של גלי גמא – המקושרים לרמת מודעות, תשומת לב, תהליכי למידה וזיכרון – במידה שלא דווחה מעולם בתחום של חקר מוח.

מיהו האיש המאושר בעולםכעת, האיש הכי מאושר בעולם, ריקארד, נזיר בודהיסטי צרפתי שהפך לאקדמאי, החליט לחלוק את הסודות שלו כדי להפוך את העולם למקום מאושר יותר. הטריק, לפי טענתו הוא להשקיע מאמץ בתוך המטרה הזו – "אושר". בעיקרון, אושר הוא מיומנות שיש ללמוד ולסגל. כאשר תביטו על האיש באודו יושב בגלימתו הבורדו בנוף הפראי של הימלאיה, לא תתקשו גם אתם להבין מדוע הכריזו עליו המדענים כאיש הכי מאושר שאי פעם נבדק.

העצה שלו רלוונטית מתמיד מפני שמדד האושר העולמי מראה צניחה דרסטית בזמן האחרון ובמקומות שונים בעולם. הנתונים האלה אינם מפתיעים לאור ההתרחשויות של השנים האחרונות כגון: מהפכה בעולם הערבי, טרור עולמי, דאגות וקשיים כלכליים, חוב עולמי מצטבר ואנוסות טבע שהולכים וגדלים.

למרות שיש דאגות רבות שנוגעות לציבור הרחב והחיים בזמן הזה מצריכים מהאדם להתמודד עם גורמים וקשיים רבים, המחקרים מראים כי למוח האנושי יש יכולות להתעלות מעל כל זה ולאפשר כמעט לכל אדם להגיע לתחושת אושר.

ריקארד, שהוא גם הפרשן הצרפתי למנהיג הרוחני של טיבט, הדלאי לאמה, לקח חלק בניסויים אלה כדי להראות לעולם שאימון פשוט של המוח דרך מדיטציה יכול לגרום לשינוי עצום ברמת האושר.

הוא מכריז בלהט רב ומסביר מדוע מדיטציה יכולה לשנות את המוח ולשפר את אושרם של אנשים באותו האופן כמו שמשקולת מאמנת ומחזקת את שרירי הגוף.

"זה תחום נפלא של מחקר שמראה שמדיטציה אינה רק ישיבה מבורכת תחת עץ מנגו, אלה תרגול שמשנה לגמרי את המוח שלך ולכן את מה ומי שאתה" מסביר הנזיר.

סריקות MRI הראו שהוא ומודטים וותיקים נוספים אשר צברו מעל ל-10,000 שעות של מדיטציה, חוו רמה עצומה של רגשות חיוביים באיזור השמאלי של הקורטקס הקדמי, זה שאחראי על תחושת אושר. הצד הימני, שאחראי על מחשבות שליליות, היה מודחק.

מחקרים נוספים הראו שגם מודטים מתחילים שרק התחילו לתרגל מדיטציה, חוו רמות גבוהות יותר של אושר, אך היכולות של ריקארד היו גדולות פי כמה מעל כל האחרים שהשתתפו בניסוי.

"המוח הוא נזיל וגמיש" סיפר ריקארד לעיתונאים. "החיים שלנו יכולים להשתנות במידה רבה כתוצאה משינוי מזערי באופן בו אנו מנהלים את המחשבות שלנו ומפרשים את העולם. אושר הוא מיומנות וכמו כל מיומנות הוא דורש זמן ומאמץ".

……………………………………………………………

רוצים גם אתם לרכוש טכניקה פשוטה ומוכחת דרכה תוכלו לאמן את המוח שלכם להיות חיובי ומאושר יותר?

הצטרפו ל >> קורס מדיטציה i32 למתחילים ותלמדו למדוט כמו הנזירים המנוסים, בפשטות ויעילות!

.

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן