מה זה מדיטציה בכלל?

מדיטציה אלו תרגילי מחשבה פשוטים מאוד, טבעיים ואף נעימים לתרגול שיוצרים שינוי תודעתי במוח שלך = שינוי בגלי המוח. בעצם, מדיטציה משנה את הפעילות הכימית של המוח שלך וגורמת לו להפריש יותר כימיקלים מרגיעים כך שההשפעה של מדיטציה היא אמיתית לחלוטין.


ואם אני לא מאמין במדיטציה…זה עדיין יעבוד עלי?

מדיטציה אינה קשורה לאמונה. מדיטציה זה מדע. מאות ואף אלפי מחקרים מדעיים מדדו את השפעת המדיטציה על תפקוד פזיולוגי ונמצא כי מדיטציה משפיעה על המוח שלך בין אם אתה מאמין בזה או לא.


האם יש קשר בין מדיטציה לבין אלוהים?

לא. שוב, מדיטציה אלו תרגילי מחשבה ואין קשר בינם לבין אמונה (כלשהי) באלוהים (כלשהו). מיתוסים שונים קושרים בין מדיטציה לאמונה מסויימת כאשר למעשה אין שום קשר.


למה חשוב ללמוד מדיטציה בקורס מקצועי (ולא לבד בבית מיוטיוב)?

השאלה הזו עולה כל הזמן. אכן יש אינסוף תכנים ומדיטציות מוקלטות ביוטיוב. אכן יש אנשים שמנסים ללמוד לבד. אבל…
יש גם אינסוף הדרכות חינם ביוטיוב איך לתקן את האוטו שלך ואפילו איך לבצע לעצמך ניתוח אפנדיקס, כן, גם זה קיים. אבל זה שזה קיים לא אומר שאתם מנסים לבד לתקן את האוטו שלכם או לבצע לעצמכם ניתוח כלשהו. מדיטציה היא אמנם טכניקה מאוד פשוטה אך גם מאוד מורכבת ועמוקה ויש לה השפעה נרחבת על התת מודע שלכם ועל כל האישיות שלכם. כפי שלא הייתם מפקידים את המכונית שלכם או את גופכם בידיים לא מקצועיות, לא הייתם רוצים לעשות ניסויים עצמיים על התת מודע שלכם או להפקיד את נפשכם בידיים של מישהו שהקליט אותו קולו לרקע מוסיקה כלשהי ושם את זה ביוטיוב אך אינכם יודעים מה רמת המקצועיות שלו ומי הוא בכלל.
זו הסיבה למה מדיטציה חשוב ללמוד אצל מקצוענים ומומחים לתחום (ולא מישהו שקרא על זה ספר או חווה סדנה בת יומיים).
צוות המנחים שלנו ויולי ביילין בראשם כולם אנשי מקצוע מיומנים בתחום נפש, כולם בוגרי לימודים של מינימום 3 שנות לימוד בנושאים טיפוליים וקורס הכשרת מורים למדיטציה ודמיון מודרך (הוכשרו על ידי יולי ביילין LMD, ND, בעצמה). כאשר אתם באים ללמוד מדיטציה אצלנו, אתם יכולים להיות רגועים שאתם בידיים מקצועיות, מנוסות ובטוחות!


קורס מדיטציה למתחילים – למי זה מתאים? האם קורס מדיטציה למתחילים מתאים גם לי ?

> הקורס מתאים לכל גבר ואישה שמעוניינים להכיר ולתרגל טכניקות של מדיטציה לצורך שיפור איכות החיים.
> הקורס מתאים למבקשים להכניס יותר בהירות ומיקוד לחיים ובכך לשפר את התוצאות המתקבלות בכל מעשה.
> הקורס מתאים לכל אדם המעוניין להעמיק את ההיכרות שלו עם עצמו והחלקים המרכיבים אותו.
> הקורס מתאים למבקשים לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית שלהם דרך תרגול טכניקות פשוטות ועתיקות יומין שהוכחו במחקרים מדעיים רבים.


למי לא מתאים קורס מדיטציה ?

X למי שאינו מחויב לעצמו ולבריאותו.
X למי שאינו בטוח שהוא הולך להטמיע את הכלי היעיל הזה בשגרת חייו.
X למי שאין לו 20 דקות ביום להקדיש לעצמו ולתרגול שישנה את חייו.
X כל מי שלא מעוניין לחולל שינוי לטובה בדרך המחשבה וההתנהלות שלו בחייו האישיים והמקצועיים.


מה עוד מקבלים בהרשמה לקורס מדיטציה i32 ?

בהרשמתך ל קורס מדיטציה i32 למתחילים אתה מקבל בונוס מיוחד במתנה – ערכת מדיטציה i32 הכוללת 12 מדיטציות מודרכות ומונחות (מתוך הקורס) המונחות על ידי יולי ביילין לתרגול עצמי בבית, לכל החיים. זוהי ערכה שייצרנו עבור אנשים שמעוניינים לתרגל מדיטציה מונחית בנוחות של הבית שלהם, או שאין להם אפשרות להגיע פיזית לקורס (מפני שהם גרים רחוק מאוד). הערכה הזו נמכרת בהצלחה רבה בחנות האינטרנטית שלנו בסכום של 1,164 ש"ח. אתה מקבל אותה לגמרי בחינם!


האם קורס מדיטציה i32 מתאים גם למי שאין לו שום ניסיון קודם במדיטציה ?

בהחלט! קורס מדיטציה i32 מתאים גם למי שאין לו שום רקע, ידע או ניסיון קודם במדיטציה. אומרים שכאשר תלמיד מגיע עם "מיכל ריק", הידע יכול להיכנס פנימה טוב יותר ולא לגלוש אל מחוץ לדפנות הכלי מפאת חוסר מקום. יחד עם זאת, קורס מדיטציה i32 למתחילים מתאים גם למתרגלים וותיקים שמעוניינים להכיר טכניקות חדשות של מדיטציה i32 ולהעמיק את התרגול שלהם בתוך קבוצה עם מנחה.


האם התרגול של מדיטציה i32 במהלך הקורס מתבצע על כריות ומזרנים או על כיסאות ?

בדרך כלל, אנחנו נבצע את התרגול על כיסאות ובצורה שתהיה נוחה לך. חלק מהמדיטציות נתרגל בתנועה, בעמידה או אפילו בשכיבה. העיקר בתרגול הוא לשמור על גב ישר, ואין זה משנה את האפקט בין אם יושבים על כרית או כיסא מתאים. אם תרצה, ניתן להביא כרית שאוהבים מהבית (אך אין ממש צורך בכך).


האם זה מתאים גם לאנשים שאין להם שום התנסות קודמת במדיטציה ?

בהחלט כן. הקורס בנוי בצורה כזו שהוא מתאים לכל מי שמעוניין להכיר את עולם המדיטציה ולהתנסות בה באופן מעשי. הקורס מתאים גם למתרגלים מנוסים שרוצים לחזור ולהעמיק תרגול של מדיטציה בקבוצה מול מנחה מקצועי.


איך להתלבש ולבוא ל קורס מדיטציה כך שיהיה לי נוח ?

יש להגיע בבגדים נוחים לישיבה, כגון: טרנינג נוח, או טייץ (לבנות) או כל דבר אחר מלבד ג'ינס או בגדים צמודים ולוחצים. המטרה היא שיהיה לך נוח לשבת ושהבגדים לא ילחצו ולא יעצרו את זרימת הדם.


מה נלמד ונתרגל במהלך קורס מדיטציה ?

אנחנו נלמד ונתרגל ביחד כ-12 טכניקות שונות של מדיטציה, מדיטציות שונות מזרמים ומגישות שונות, מדיטציות שקטות ומדיטציות דינאמיות, מדיטציות למיקוד ומדיטציות מפתיעות ומרעננות. כל מדיטציה תשאיר בך תחושה שונה (ונעימה) ותתן לך אפקט שונה (כגון: שלווה, הרפיית הגוף, מיקוד, רוגע וכו').


עם מה אני יוצא מקורס מדיטציה i32 ?

אתה תצא מהקורס עם חוויה חד פעמית ומרגשת, תחושת רגיעה ושלווה עמוקה וגם עם הידע והיכולת להמשיך לתרגל מדיטציה באופן עצמאי. בנוסף, אתה תקבל ממני 12 קבצים של מדיטציות מודרכות ומונחות (מתוך הקורס) על מנת להמשיך את התרגול הפשוט והמונחה גם בבית.


איפה כדאי לי לתרגל מדיטציה לאחר הקורס, האם יש מקום מיוחד או מומלץ לצורך תרגול מדיטציה ?

מדיטציה מאפשרת לך לתרגל כמעט בכל מקום, זה כל היופי. אתה יכול לתרגל מדיטציה בבית, במשרד, בנסיעה באוטובוס או ברכבת, בטיסה, בים ואפילו תוך כדי ישבה בתור. בעזרת הקלטות המדיטציה שתקבל מאיתנו, זה הופך את התרגול שלך לעוד יותר פשוט. תוכל לשים אזניות ולתרגל מדיטציה היכן שאתה נמצא. יחד עם זאת, אנחנו ממליצים ליצור מקום מיוחד או פינה מיוחדת בביתך ששם תעשה מדיטציה באופן קבוע. כאשר אתה מקדיש פינה מסוימת לעשיה ספציפית, המקום הזה הופל להיות מקודש ובכל פעם שתתיישב בפינה הזו לצורך מדיטציה, האווירה שתהיה שם ושתצטבר מפעם לפעם תעזור לך להיכנס למדיטציה בקלות גדולה יותר.


האם יש שעה מועדפת במהלך היום או הלילה לצורך תרגול מדיטציה ?

אין שעה מסוימת למדיטציה ומדיטציה ניתן לתרגל בכל שעות היום. מומלץ לא לנסות לתרגל מדיטציה כאשר אתה עייף מידי או מיד אחרי ארוחה גדולה כי תצטרך להיאבק עם שינה מתקרבת ומדיטציה אינה עוסקת במאבק. הכי מומלץ זה להתחיל בבוקר, אם יש לך אפשרות, נסה לשים את השעון המעורר שלך חצי שעה לפני הזמן הרגיל ולתרגל מדיטציה על הבוקר, זה יבטיח לך יום רגוע ושליו במיוחד. לאחר מכן, כל זמן שתמצא במהלך היום שלך הוא זמן טוב.


ואם אין לי 20 דקות לתרגול? האם בכל זאת כדאי לי לתרגל?

בהחלט כן! גם כמה דקות בודדות של תרגול מדיטציה יחוללו שינוי חיובי ומיידי בתחושה שלך. לפעמים אפילו שתי דקות של מדיטציה יבטלו את הקש ששובר את גב הגמל וימנעו ממך קריסה או תקלה כלשהי. חשוב לא לזלזל באף דקה של תרגול מפני שכל דקה יש לה השפעה ממשית ואמיתית.


האם מותר לתרגל מדיטציה אחרי שתיית אלכוהול או נטילת תרופות או תחת השפעה חיצונית של סם כלשהו ?

מדיטציה במהותה עוסקת בפיתוח המודעות והתודעה שלך ולכן מומלץ לתרגל מדיטציה כאשר ראשך צלולים כמה שניתן. יחד עם זאת, אין מניעה חד משמעית לתרגול מדיטציה בכל מצב אחר, במיוחד אין מניעה לתרגול מדיטציה אם אתה נוטל תרופות כלשהן.


יולי, יש לי שאלות נוספות לגבי קורס מדיטציה למתחילים , למי לפנות?

כמה אפשרויות:
אפשר להוסיף את השאלות שלך כאן למטה ואני מבטיחה להתייחס בהקדם,
אפשר לשלוח את השאלות שלך אלי במייל לכתובת i32meditation@gmail.com ואני אשיב לך עליהן בצורה מסודרת.
או להתקשר ישירות אלינו: 03-5188660