10 עובדות קריטיות שמסבירות כיצד מתח הוא הרעל המסוכן ביותר לגוף שלך

   ראשי >> בלוג מדיטציה i32 >> 10 עובדות קריטיות שמסבירות כיצד מתח הוא הרעל המסוכן ביותר לגוף שלך

מה שאנחנו חושבים ומרגישים, וכמה זמן אנחנו חושבים או מרגישים את זה, משפיעים ואף קובעים את בריאותנו.
בגלל שה"מדע" משחק תפקיד חשוב בחייינו המודרניים, לעתים קרובות מתח נחשב אזור אפור ואמורפי, משהו שאנחנו לא יכולים לשים עליו את האצבע, ולכן הוא מוגדר לעתים כמשהו "לא אמיתי".

10 עובדות קריטיות שמסבירות כיצד מתח הוא הרעל המסוכן ביותר לגוף שלךאני מאמינה שבעתיד הלא מאוד רחוק, ימציאו חיישנים שיהיו מסוגלים לזהות שינויים בהורמוני לחץ כמו קורטיזול ואדרנלין בזמן אמת. פשוט תוכל למקם מדבקה בלתי נראית על פרק כף היד, לפתוח אפליקציה בטלפון שלך, ולראות איך הצ'יזבורגר שאכלת הרגע משפיע על רמת המתח שלך, או איך השיחה שהייתה לך אתמול עדיין מפעילה את תגובת הלחץ שלך. כשזה יקרה, התחום האפור יהפוך להיות מאוד שחור ולבן.

~ 10 עובדות קריטיות שמסבירות כיצד מתח הוא הרעל המסוכן ביותר לגוף שלך ~

אך גם כאשר תהיה לנו טכנולוגיה שתראה בזמן אמת את רמות המתח והלחץ בגוף שלך ואת רמת ההורמונים שלך, יהיה עליך להחליט לשנות את ההתנהגות שלך מתוך הבנה עמוקה הורמונים אלה משפיעים על הגוף ועל החיים שלך.

להלן 10 עובדות קריטיות שמסבירות כיצד מתח הוא ככל הנראה הרעל המסוכן ביותר שהגוף שלך מתמודד איתו מידי יום.

1. מתח משנה את ביטוי הגנים שלך.

כאשר אתה נמצא תחת לחץ, הגוף שלך מייצר כימיקלים שמשנים את הביטוי של הגנים שלך בהכל. החל מכמה שומן אתה מאחסן בתאים, כמה טוב המערכת החיסונית שלך פועלת, כמה מהר אתה מתבגר או מזדקן, ואפילו אם אתה הולך לפתח סרטן.

2. אירועים שמתרחשים בזמן מוקדם בחיים שלך, קובעים את ההתייחסות ואת התגובה שלך ללחץ.

מחקרים מראה כי אירועי ילדות מוקדמים ואף מוקדמים מאוד, מפעילים את הורמון ה-CRH שקובע את רמת הלחץ בגוף שלך מבחינה הורמונלית. CRH הוא כמו רגל על ​​הגז שמפעילה את יותרת הכליה שלך (שחרור אדרנלין בזמן לחץ), ולכן את רמות המתח שלך בחיי היום יום.

3. מתח גורם לנזק מוחי.

רמות גבוהות של הורמוני לחץ פוגעים בחלקים קריטיים של המוח, כמו בהיפוקמפוס, האזור האחראי על זיכרון. אחת הסיבות למה אנשים חווים "שחיקה של יותרת הכליה" לאחר לחץ כרוני ארוך טווח, הוא משום שהמוח, על מנת להציל את עצמו, מכבה את יותרת הכליה בזמן לחץ ממושך.

4. מתח ולחץ מכבים את המערכת החיסונית ומגבירים את התהליך הדלקתי בגוף שלך.

האטת ריפוי פצע, צמצום ההשפעות המגנות של חיסונים, והגדלת הרגישות שלך לזיהומים, הם רק חלק מהסימפטומים של מתח. מתח יכול גם להפעיל מחדש זיהומים סמויים – אנשים שמתקררים לעתים קרובות יודעים זאת היטב.

5. מתח כרוני גורם לנזק בתחנת הכוח של הגוף שלך – במיטוכונדריה שלך.

המיטוכונדריה היא כמו מפעל קטן שמייצר מולקולותשל אנרגיה הנקראות אנרגיית ATP, המטבע שבאמצעותו כל התאים והאיברים בגוף שלך מבצעים את העבודה שלהם. החדשות הטובות הן שהנזק הזה הוא הפיך לאורך זמן, כמו במצב של לחץ שנעלם או מטופל.

6. מתח מפחית את היכולת שלך לעכל ולסלק רעלים מהגוף.

מחקרים הראו כי פעילותם של מאות גנים אחראים לאנזימים שמפרקים שומנים ומסלקים מהגוף כימיקלים כגון תרופות מרשם, מושפעת לרעה כתוצאה מלחץ. מתח יכול גם להגדיל את כמות הרעלנים בגוף שלך מפני שהוא מגדיל את החשק למתוקים (סוכר) ולמזונות שומניים (ג'אנקפוד).

7. מתח מפעיל לחץ על מערכת הלב וכלי הדם שלך, ומגדיל את תפוקת הלב כאילו היית צריך לברוח מנמר.

הוכח שלחץ כרוני מגדיל את עובי הדפנות של העורקים, מה שמוביל ללחץ דם גבוה ומחלות לב.

8. מתח משבש את מאזן הורמוני המין שלך.

לחץ כרוני מגביר את הייצור של קורטיזול, שמוביל לתופעה שנקראת "גניבת קורטיזול", תופעה בה מיוצרים פחות הורמוני מין וכל מה שמשתמע מכך.

9. מתח משפיע באופן רע מאוד על העצמות ועל השרירים שלך.

יש ראיות לכך, שרמות לחץ גבוהות קשורות עם צפיפות עצם נמוכה יותר, ומחקרים רבים מראים כי אנשים שסובלים מלחץ כרוני, חווים הרבה יותר כאב פיזי.

10. מתח משפיע ישירות על הבטן שלך.

ייתכן ששמעת כי 95% של סרוטונין שלך הוא בבטן שלך, ואולי אתה זוכר תקופה שבה היית עצבני או עצוב, והבטן שלך התהפכה וכאבה.
לחץ מוביל לעצירות ומחדש את זרימת הדם של הורמונים כמו אסטרוגן דרך הכבד שלך. זה מגביר את התרבות היתר של חיידקים רעים, וזה משחרר את המחסומים בין התאים המרפדים את המעיים, יוצר תופעה שנקראת "מעי דולף", שלאחר מכן מוביל לדלקת, רגישויות למזון ואפילו מחלות אוטואימוניות.

אוקיי, אז עכשיו אתה יודע כיצד מתח ולחץ משפיעים על הגוף שלך, והשאלה האמיתית היא מה תוכל לעשות עם זה.
ישנן דרכים שונות בהן תוכל להפחית את רמות המתח והלחץ מהגוף שלך ומהחיים שלך. חלק מהדרכים הללו לוקחות יותר זמן וחלק פועלות באופן מיידי.
מדיטציה היא אחת הכלים העתיקים והיעילים ביותר שפועלת באופן מיידי להפחתת מתח ולנטרול כל ההשפעות השליליות של מתח על הגוף שלך.
20 דקות של תרגול יומי נעים ומרגיע יעזרו לך לשמור על בריאות ולהימנע מהרעל הקטלני ביותר – מתח גבוה!

לפרטים מלאים והצטרפות ל >> קורס מדיטציה למתחילים הקרוב

WhatsApp chat יש לך שאלה? אני מחכה לך עכשיו בוואטצאפ, בלחיצה כאן