ישנם שיעורים רבים שאנו יכולים ללמוד במהלך חיינו שיכולים לעזור לנו להתגבר על הבעיות שלנו ולאפשר לנו לחיות בשביעות רצון גדולה יותר.

בפוסט הזה אני רוצה לחלוק כמה מהשיעורים הגדולים ביותר שלמדתי.
הכנתי רשימה של 25 שיעורים רוחניים שאני מוצאת בהם חשיבות גדולה מאוד, ממליצה לכם לקרוא עד הסוף ולאמץ:

25 שיעורים גדולים שהחיים לימדו אותי

25 שיעורים גדולים שהחיים לימדו אותי1. לעולם אל תניח לאף אחד להכתיב את החיים שלך, אתה אדם חופשי ורק אתה אחראי למעשים ולהחלטות שלך.
2. כולנו מחוברים, כולנו משפיעים אחד על השני, כולנו אחד. אם אתה עוזר לאדם אחר, אתה עוזר לעצמך. אם אתה פוגע באדם אחר, הפגיעה חוזרת אליך.
3. אל תפחד מתחושה של כאב. כאב אינו טוב או רע, כאב הוא מה שהוא – תחושה של כאב. אתה יכול לבחור להתמודד עם כאב בצורה טובה או בצורה רעה ו זו הבחירה שלך.
4. כאשר אתה משחרר מעליך את כל ההתניות והציפיות של איך אנשים אמורים להיות או להתנהג, לעולם לא תרגיש יותר מרומה או נפגע, יצאת לחופשי.
5. כל הפחדים מתנקזים שסופו של דבר לפחד אחד – פחד מוות. אם לא תכיר ותקבל את המוות כחלק מהחיים, לעולם לא תוכל לחיות באופן מלא וללא פחד.
6. אינך יכול לדעת על האחר יותר מאשר אתה יודע על עצמך. בעצם, אינך יכול באמת לדעת על האחר. ככל שאתה לומד להכיר את עצמך, תוכל להתחיל להבין טוב יותר אנשים אחרים.
7. אהבה אמיתית לעולם לא יכולה להכאיב או לפגוע בך, כי אהבה אמיתית היא נתינה ללא תנאי וללא רצון לקבל בתמורה. לכן, גם אם האהבה בלתי ממומשת או נדחית על ידי ממושא האהבה שלך, אהבה תמיד נשארת אהבה. החלק שמכאיב לך זה האגו שרוצה לקבל לעצמו למרות הכל.
8. עונג וכאב הם שני צדדים של אותו המטבע, באודך מנסה להיאחז באחד מהם, המטבע עלול להתהפך במהרה. לעולם לא תוכל לקבל אחד ללא השני. שחרר את המטבע וצא לחופשי מעונג או כאב.
9. לא תוכל לרפא שום מחלה או בעיה על ידי טיפול בסימפטום בלבד. במקום זאת, זהה וטפל בשורש הבעיה, הסימפטום כבר יעלם מעצמו.
11. אל תיקח את הדברים או המעשים של אנשים אחרים כפי שהם, במקום זאת, נסה להבין את המניע ואת הכוונה שעומדת מאחורי הדברים והמעשים של בני האדם, ככה תבין למה הם אמרו או עשו את מה שהם אמרו ועשו. כנ"ל לגביך.
12. חפש אמת בכל מחיר. האמת והכנות הם התנאי לשלום פנימי אמיתי שלך עם עצמך ועם אחרים.
13. רכוש יכול לשלוט בך ולכבול אותך. שחרר את ההיאחזות שלך בחפצים, תשתמש בהם לפי צורך אך לעולם על תנסה להיאחז בהם מפני שהם יאחזו בך בחזרה ואז תהפוך להיות אסיר שלהם.
14. כולנו באים לעולם הזה לבד ועוזבים את העולם הזה לבד, עם עצמנו. לכן, אל תפחד להיות לבד עם עצמך, זו הדרך הטובה ביותר בה תוכל להכיר ולדעת מי אתה באמת.
15. לעולם על תוותר על עצמך למען אדם אחר או למען מערכת יחסים. פרח החברות יכול לפרוח רק כאשר יש כבוד הדדי ומקום אמיתי לכל אחד.
16. כשאתה מאבד חבר, אל תמהר למצוא לו תחליף. התבונן במרחב בנוצר, תן ללב שלך לחוש את החוסר ולהיפתח לאפשרות חדשה, לאדם חדש, לאהבה חדשה.
17. לפעמים האויבים שלך יכולים לעזור לך יותר מהחברים שלך. אויבים תמיד מוכנים להצביע על הצדדים הפחות טובים שלך ולעזור לך להשתפר.
18. אל תבלבל בין תשוקה לאהבה. תשוקה היא אש לוהטת, אהבה היא משב רוח רענן ומרגיע.
19. כולם מונעים על ידי פחד או אהבה. בחר את מנוע האהבה בחיים שלך. עשה דברים מתוך אהבה כסיבה של כל הסיבות.
20. אינך יכול לשנות את העולם, העולם מה שהוא ויש בו הכל מהכול, ככה זה. אתה יכול לשנות רק את עצמך. אם לא תגלם בתוכך את השינוי שאתה רוצה לראות בעולם, העולם יישאר אותו הדבר בשבילך. כאשר אתה משתנה, כל העולם משתנה בשבילך, בעינייך.
21. אל תנסה לברוח מחוויות לא נעימות עם אנשים אחרים. במקום זאת, תראה בכך הזדמנות ללמוד ולהבין טוב יותר אנשים אחרים. כל "תקלה" מראה לך את הדרך לצמיחה ולפתרון בעתיד.
22. הדבר הכי חשוב שתוכל ללמוד בחיים הוא ללמוד על עצמך. זהו הידע החשוב ביותר שיעזור לך בכל תחומי החיים, בעבודה, בזוגיות, בבריאות ובכל דבר. מה שאתה לומד על עצמך משדרג אותך, מצמיח אותך.
23. האמונות שלך מעצבות את המציאות שלך ואת החוויות שלך, בדיוק כמו שמשקפי שמש צבעוניות צובעות כל מה שאתה רואה דרכן.
24. אל תנסה לחקות אחרים. תהיה מי שאתה, בייחודיות המיוחדת שלך וצור את הדרך המיוחדת שלך בחיים.
25. למד לקבל לפני שאתה נותן. אם לא תקבל לעצמך, לא יהיה לך מה לתת באמת. נתינה ללא קבלה כמו לנסות לתת משהו שאין לך, זה יוצר זיוף, תקלות וחולי.

.

רוצה לגלות את התובנות האישיות שלך?
תרגול של הקשבה פנימית והתבוננות שלווה בזמן מדיטציה מאפשרת לך לזהות את האמונות שלך, להכיר את עצמך לעומק ולקבל את התובנות האישיות שלך.

רוצה לשמוע עוד על מדיטציה i32 ולהתנסות באופן אישי?
הצטרפו כבר עכשיו ל >> סדנת היכרות עם מדיטציה i32 הקרובה וקבלו חוויה בלתי נשכחת והתנסות חווייתית מעשית של מדיטציה מודרכת.

רוצה ללמוד ולתרגל טכניקות של מדיטציה i32 לשיפור איכות החיים והיכרות עמוקה עם עצמך?
הצטרפו ל >> קורס מדיטציה i32 למתחילים ותתחילו ולתרגל באופן נכון, יעיל ומהנה כבר מהשיעור הראשון.

.