30 פניני חכמה מאת אקהרט טולה30 פניני חוכמה מאת אקהרט טולה

אקהרט טולה הוא מורה רוחני בעל שם עולמי ומחברם של הספרים "כוחו של הרגע הזה: מדריך להארה רוחנית" ו"כדור ארץ חדש: להתעורר למטרת החיים שלך", אשר שניהם נמכרו במליון עותקים.

עבודתו, שהושפעה על ידי מגוון רחב של תורות רוחניות, מתמקדת בהכרה בכך שעכשיו זה כל מה שיש.

להלן 30 פניני חוכמה מאת אקהרט טולה

1. במקום להגיב לדברים שעולים, כגון: המחשבות שלך, אירועים חיצוניים, אנשים אחרים, הנוף, וכו', אפשר לדברים פשוט להיות.
כלומר, במקום להזדהות עם מה שעולה, רק תהיה מודע לכל מה שקורה עכשיו. להיות מודע לרגע הזה, זה אומר שאתה הופך להיות מודע לדממה שנמצאת בבסיס כל הדברים.

2. להיות מודע לרגע הזה עכשיו, אומר שאתה מודע לעובדה שאתה הוא העכשיו, או לשים לב ל"מתבונן" אשר צופה בכל אשר מתרחש ללא היצמדות לדברים, ומבלי שהוא נשלט על ידם.

3. הדממה הבסיסית של הקיום נמצאת מתחת ובין כל המחשבות שלך. למעשה, היא מקיפה את כל מה שנמצא בחיים שלך.

4. תרגול מדיטציה בבוקר תעזור לך להתחיל את היום בזרם של דממה.

5. רוב האנשים אינם מודעים למרחב; הם מודעים רק למה שקורה בתוך המרחב. למעשה, זה לא רק שהם מודעים רק למה שקורה במרחב, אלא הם מזדהים עם מה שקורה במרחב תוך כדי החיפוש שלהם אחר העצמי שלהם.

6. פחד מאובדן מופיע כאשר אתה מזדהה עם חלק מהתוכן, עם משהו שנמצא בעולם החיצוני, ואתה חושב שאם אתה מאבד את זה, אתה מאבד חלק ממי שאתה. לדוגמא, כאשר אתה אומר לעצמך: בלי הדבר הזה או הזה, "אני אף אחד".

7. אתה תמצא את עצמך חי במצב של שמחה מתמשכת, לא משנה מה עולה, כאשר תבין כי מה שעולה הוא לא כל כך חשוב. מה עולה זה רק התודעה שמשחקת עם צורה.

8. הפוך להיות משתתף במשחק היצירה על ידי יצירה חופשית ללא חיפוש אחר זהות עצמית; כאשר אתה יוצר בלי חיפוש או זהות עצמית, תוכל ליצור להפליא.
עם זאת, כאשר אתה יוצר ויש בכך חיפוש אחר זהות עצמית, כמו שאתה אומר לעצמך "אני צריך", "אני רוצה", או "אני חייב להיות", אז אתה מערבב את האנרגיה היצירתית שזורמת דרכך עם שליליות.

9. כוחה של התודעה זורמת דרכך, והיא אוהבת ליצור; פשוט תן לה לזרום.

10. תחשוב על הפעם האחרונה שהיית בפקק תנועה; חשת לחוץ ומתוח מפני שהיית צריך להיות במקום X אבל לא התקדמת לשם. עם זאת, המרחב תמיד מקיף אותך היכן שלא תהיה ואתה יכול להפוך להיות מודע לו. המרחב הזה מקיף גם את הרגע הזה שאתה מכנה אותו "פקק תנועה". נסה להיות מודע לרחב, נסה להזיז את המודעות שלך מ"פקקה תנועה" למרחב שמקיף את הכל.

11. אם אתה כועס על משהו שקורה לך או סביבך, עשה את הדבר הבא; פשוט תאמר לעצמך, "הנה את אנרגיה של כעס; וזה מה שזה". כמובן, זה הרבה יותר קל להבחין בדממה שמקיפה משהו כמו פרח, מלהבחין בדממה שמקיפה את הכעס. יחד עם זאת, הדממה מקיפה את הכול, אפילו רגשות חזקים כמו כעס.

12. להיכנע לחיים אינו אומר שאתה הופל להיות פאסיבי בכל מצב שקורה לך בחיים ולא עושה שום דבר עם זה. אין זה אומר גם להפסיק לעשות תוכניות או ליזום פעולה חיובית. להיכנע לחיים זה להיכנע לזרם החיים, לזרום עם החיים במקום למצוא סיבות ותירוצים למה להתנגד להם.

13. המקום היחיד שבו אתה יכול לחוות את הזרימה הטבעית של חיים הוא ברגע הזה. אז, להיכנע לחיים אומר לקבל את הרגע הזה, ללא תנאי וללא סייג. זה לוותר על כל התנגדות למה שהרגע הזה מייצג ומביא איתו.

14. לחשוב שאתה זה הצורה הפיזית שאתה שוכן בתוכה, עם המעטפת הפסיכולוגית שלה, ועם הסיפורים שאתה מספר לעצמך על מי ומה שאתה וכל מה שקרה לך בחיים שלך, זו אשלייה.

15. דע את עצמך כאל משהו שהוא מעבר לכל צורה. לאבד את עצמך בתוך צורה כלשהי משמעו סבל.

16. בכל פעם שאתה מגיב לצורה שעולה בתוך הדממה או המרחב שקיים סביב כל מה שיש, אתה מזדהה יותר ויותר עם עולם הצורות.

17. תרגיל שאקהרט טולה ממליץ בכדי להפוך למודע יותר לרגע הנוכחי הוא לעצור כמה פעמים במהלך היום ולהסתכל סביבך, על החדר או המרחב שאתה נמצא בו כאילו זה עתה נולדת למרחב הזה, גם אם זה רק לכמה שניות.
פשוט לאפשר לכל כולך להיות נוכח וערני בחדר או במרחב הזה, פשוט תחווה את הרגע הזה וכל מה שיש בו במלואו. אל תחשוב על מה שאתה מתבונן בו, פשוט תהיה בהתבוננות ערה.

18. רוב הסבל שלך נוצר על ידי העצמי שלך. כמעט כל הסבל נובע מהפרשנות שלך של הדבר. כלומר, זה בא מהמחשבות שלך על המצב, ולא מהמצב עצמו.

19. מגיע שלב שבו האדם אומר, "סבלתי מספיק", ובשלב זה הוא מוכן סוף כל סוף להיפתח לאפשרות שיש דרך נוספת לחיות. יש דרך נוספת שאינה יוצרת סבל נוסף. בדרך זו של החיים, אתה מפסיק להתווכח עם מה שיש, אתה מפסיק להזדהות עם העולם של צורה ועם העצמי שנוצר על ידי המוח שלך. אתה מפסיק לסבול.

20. כשאתה מפסיק לגרום סבל לעצמך, אתה מפסיק לגרום סבל גם לאחרים.

21. אתה לעולם לא תוכל לסדר את עולם הצורה בדיוק כפי שאתה רוצה את זה, ואתה לעולם לא תוכל לצבור את כל הצורות שאתה חושב שאתה צריך כדי להיות עצמך, כל עוד אתה מזהה את עצמך עם עולם הצורה. זהו טבעו של עולם הצורה ששום דבר לא נשאר קבוע לאורך זמן, הכל משנה צורה.

22. עולם הצורה לעולם לא יגרום לך להרגיש שלם ומאושר. תפסיק לדרוש שאנשים, מקומות, ומצבים יעשו אותך מאושר. אתה צריך ללכת עמוק יותר במקום להישאר על פני השטח של צורות.

23. כשאתה רואה את חוסר היכולת של העולם לשמח אותך, וכשאתה שם לב לטבע הקצר של כל מה שמקבל צורה, אז תוכל להתחיל לצאת ממצב של חוסר מודעות ולהפוך להיות מודע יותר, מואר יותר.

24. קבל את מה שיש כפי שהוא. אם מישהו חותך אותך בכביש, זה כמו משב רוח פתאומי שחותך אותך. אתה לא לוקח אישית משב רוח, באותו האופן אל תיקח אישית את העובדה שמכונית אחרת חותכת את הכביש לפניך. זה פשוט מה שזה, מכונית שחותכת את הכביש.

25. האגו הוא תהליכי חשיבה והרגלים מחשבתיים כפייתיים שחולפים בדעתך באופן רציף. להיות מקובע בדעתך זה כמו להיות לכוד במחשבה וברעש נפשי.

26. אפילו הפטפוט הפנימי שלך מוקף בדממה; פשוט תאמר לעצמך, "אני מלא רעש פנימי וזה בסדר." זה יאפשר לך לנוע מעבר לזה.

27. "כאב הפער" הוא הכאב שנוצר בעכבות הפער שקיים בין הציפיות שלך של איך הדברים צריכים להיות לבין איך שהדברים הם. קבלה של הדברים כפי שהם משחררת אותך מחוסר הנוחות של "כאב הפער".

28. לא משנה מה אתה חושב שהעולם חוסך ממך, זה בעצם מה שאתה חוסך מהעולם. תן לעולם, ולאחרים את מה שאתה חושב שנחסך ממך:
אהבה, קבלה, סיוע, הערכה, וכן הלאה.
אם אתה חושב שאינך יכול לתת את זה כי אין לך את זה, אז העמד פנים. זמן קצר לאחר שתתחיל לתת מעצמך, אתה תתחיל לקבל.

29. אם אין לך מערכת יחסים טובה עם הרגע הזה, אז אין לך מערכת יחסים טובה עם החיים, כי החיים מתרחשים רק ברגע הזה.

30. דאגה היא דפוס מחשבה שלילי שחוזר על עצמו. ישנן שלוש שיטות שניתן להשתמש בהן כדי לצאת מהזרם הזה של חשיבה שלילית:
– עבור לרגע הנוכחי בעזרת כמה נשימות עמוקות.
– עבור לרגע הנוכחי על ידי הפניית תשומת הלב שלך לתחושות הגוף שלך ברגע הזה: בידיים שלך, ברגליים שלך, וכן הלאה.
– הפנה את כל תשומת הלב שלך על חפץ כלשהו במרחב והתבונן בו ללא שיפוט או פרשנות.

חייה את החיים שלך בצורה הכי טובה שיש ברגע הזה!

מדיטציה – מביאה אותך לחיות באופן מלא ברגע הזה, משחררת אותך מכבלי המחשבה ומחזירה לך את השלווה והשמחה הטבעית ששוכנת בליבך.

רוצים לשמוע עוד על הסודות של מדיטציה i32 וכיצד היא יכולה לשדרג באופן משמעותי את בריאותכם ואת החיים שלכם?

לחצו כאן והצטרפו לבוקר מבוא הקרוב (פרונטלי או דיגיטלי) ובואו לחוויה מרגיעה שמימית שתגלה לכם את הסודות של החיים הטובים